Tahir Büyükkörükçü Anadolu İmam Hatip Lisesi

Tahir Büyükkörükçü Anadolu İmam Hatip Lisesi
 • Tahir Büyükkörükçü Anadolu İmam Hatip Lisesi
  Ekle
 • 16
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Tercih Kodu ---
Kontenjan Sayısı ---
Okulun Taban Puanı 371.5377
Güncel Yüzdelik Dilimi 13.85
Okulun Kontenjan Türü Erkek
Okulun Pansiyonu Erkek
Okulun Eğitim Süresi 5 Yıl
Okulun Yabancı Dili Arapça
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Bilgi Ekle SSS

Tahir Büyükkörükçü Anadolu İmam Hatip Lisesi Konya ili Meram İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Tahir Büyükkörükçü Anadolu İmam Hatip Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Tahir Büyükkörükçü Anadolu İmam Hatip Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor.

Tahir Büyükkörükçü Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, öğrencilerin tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Aşağıdaki tabloda Tahir Büyükkörükçü Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Tahir Büyükkörükçü Anadolu İmam Hatip Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Tahir Büyükkörükçü Anadolu İmam Hatip Lisesi

(İlk yerleştirme sonuçlarına ait verilerdir.)

Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2020 371.5377 13.85
2019 386.6582 15.87
2018 315.5022 16.55
2017 454.2474 -
2016 423.5007 -
Meram Belediyesi tarafından yaptırılan okulumuz 2014-2015 yılında öğretime başlamıştır. Türkiye genelinde Arapça hazırlık sınıfı bulunan 14 okuldan bir tanesidir. Proje okulu; eğitsel süreçlerde özellikle dil öğretiminde özgün projeler uygulayan, çalışanlarının doğrudan bakan tarafından atandığı, alanında uzman isimlerin çalıştığı okul demektir.

Arapça destekli hazırlık sınıfı eğitimi veren okulumuz, dönüştürülen bir okul olmayıp, merkez ilçe belediyelerimizden Meram Belediyesi ile Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında 03/05/2012 tarihinde imzalanan protokol sonrasında inşa edilmiştir. Okulumuzda 32 adet derslik, 1 Bilişim laboratuarı, 1 Fizik laboratuarı, 1 Kimya laboratuarı ve müstakil kapalı spor salonu mevcuttur. Okulumuzun yatılı öğrenci pansiyonu olmamakla birlikte, Milli Eğitim Bakanlığı 2016-2018 İmar Planına 200 yataklı pansiyon yapımı onaylanmıştır. Önümüzdeki süreçte okul bahçesi sınırları içerisinde pansiyon inşaatımız başlayacaktır.

2014-2015 eğitim öğretim yılında 136 erkek öğrenci kabulü ile faaliyete geçecek okulumuz, 2015-2016 eğitim öğretim yılında 102 öğrenci almıştır. Taban puanımız 404,9 olurken taban puanımızda 35 puanlık bir artış gerçekleşmiştir. Bu taban puanın her geçen yıl daha da artması beklenmektedir. okulumuz yalnız erkek öğrenci almaktadır.

Konya Valiliğine takriben 7 km uzaklıkta olup, Meram Belediyesince yapılan ikiz yüzme havuzu, Berlika Parkı ve düğün salonundan oluşan bir kompleksin hemen bitişiğinde, oldukça sakin bir muhitte yer almaktadır. Konya´nın en mutena, yeşil alanı en geniş semtlerinden birisinde yer alan okulumuz, dış çevrenin olumsuz etkilerinden oldukça uzaktır.

2014-2015 Eğitim öğretim yılında okulumuzu derece ile kazanan ilk 20, 2015-2016 eğitim öğretim yılında ilk 15 öğrenciye Timav (Türkiye İmam Hatipliler Vakfı) tarafından öğrenimleri boyunca burs verilmektedir. Bursun bu yılki bedeli 250 Türk Lirasıdır. 2014-2015 Eğitim öğretim yılında 15, 2015-2016 Eğitim öğretim yılında 16 öğrencimiz yaklaşık iki ay süre ile Sudan´ın Başkenti Hartum´da Arapça eğitimi almışlardır. Okulumuzun, arzulanan hedeflere ulaşması için, Arapça programının hazırlanması ve yürütülmesi aşamasında Necmettin Erbakan Üniversitesi İlahiyat Fakültesi, öğrencilerimize burs ve akademik başarılarını arttırmaya yönelik çalışmalar yürütme noktasında da; Timav (Türkiye İmam Hatipliler Vakfı) gibi yerel güçlü yapılarla, " İyilikte yardımlaşınız..." düsturunca yardımlaşmaktayız. Bu anlamda; güzel insanların güzel hedefler belirleyerek, emek ve para harcayarak ortaya koydukları bu projelerin başarısı, bizlerin onurudur.

Vizyon Kurumsal kimliği ve sunduğu hizmetlerle örnek alınan, kültürel mirası değerlendirebilen, yaşanan hayatı yorumlayabilen, problemlere çözüm üretebilen, mesleğinde önder, saygılı ve sorumlu bireyleri yetiştiren bir kurum olmayı başarmaktır.

Misyon Öğrencilerimizin zihninde, insana, düşünceye, özgürlüğe, ahlaka ve kültürel mirasa saygıya dayanan bir din öğretimi anlayışının yayılmasına katkıda bulunmak, evrensel ilkeleri gözeten, yüksek karakterli ve nitelikli insanlar yetiştirmektir.
 • Öğretmen :22
 • Öğrenci :230
 • Derslik :8
 • Resim Sınıfı :
 • BT Sınıfı :1
 • Kütüphane :1
 • Fen Labaratuarı :2
 • Konferans Salonu :1
 • Spor Salonu :1
 • Öğretim Şekli :Normal Öğretim
 • Saatler 08:50/16:10
 • Isınma Kalorifer - Doğalgaz
 • Ulaşım 7 Numaralı Durunday Otobüsleri okulumuz önünden geçmektedir.
Adres

Gülbahçe Mahallesi Kılıçhan Sokak Numara 4 Posta Kodu 42140 Meram/KONYA

Telefon

0332 325 12 12

Fax

00000

web

http://konyatahirbuyukkorukcuandihl.meb.k12.tr

Tahir Büyükkörükçü Anadolu İmam Hatip Lisesi ile ilgili 16 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.

Bu Okula Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Tahir Büyükkörükçü Anadolu İmam Hatip Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Benzer Okullar

Bu sayfada yer alan Tahir Büyükkörükçü Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Tahir Büyükkörükçü Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.2021

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Tahir Büyükkörükçü Anadolu İmam Hatip Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Tahir Büyükkörükçü Anadolu İmam Hatip Lisesi yorumları okuyabilir, Tahir Büyükkörükçü Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Tahir Büyükkörükçü Anadolu İmam Hatip Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız