Karaisalı Anadolu Lisesi

Adana / Karaisalı

Karaisalı Anadolu Lisesi
 • Karaisalı Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 7
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İl Adana
İlçe Karaisalı
Başarı Puanı (OBP) 54.1844
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız/Erkek
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Karaisalı Anadolu Lisesi Adana ili Karaisalı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Karaisalı Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Karaisalı Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Karaisalı Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Okulumuz Karaisalı Lisesi adı ile Selampınar mahallesinde (Şimdiki Atatürk Ortaokulu nun yerinde ) 1977 yılında yaptırılarak hizmete girmiş ilk mezunlarını 1980 yılında vermiştir.

2002 yılında şu anki mevcut binamıza eğitim hizmetine devam edildi. Mevcut okul bahçesine 2006 yılında yemekhane konferans salonu ve atölye binası eklenmiştir.

Okulumuzun 2004 yılında Çok Programlı Liseye dönüştürülmüştür. 2004 ile 2006 yılları arasında Karaisalı Çok Programlı Lisesi; Genel Lise, Elektrik, Muhasebe, Bilgisayar bölümleri ile varlığını sürdürmüştür. Öğrenci sayısının yetersizliğinden dolayı 2006 yılında tekrar genel liseye dönüştürülmüştür. Karaisalı Lisesi olarak 2013 yılına kadar bu isim ile faaliyet göstermiştir.

2013 yılından itibaren okulumuz Karaisalı Anadolu Lisesine dönüştürülmüş ve sınavla öğrenci almaya başlamıştır. Kademeli olarak geçiş uygulaması ile 2017 yılından itibaren bütün öğrencilerimiz anadolu lisesi öğrencisi olacaktır.

Karaisalı Anadolu Lisesi 21 bin m2 arsaya sahiptir. Okulumuzun kapalı alanı (binası) 2500 m2 alan üzerindedir. Binamız 22 derslikli olup Kalorifer sistemi ile ısıtılmaktadır.
 • Öğretmen Sayısı : 27
 • Rehber Öğretmen Sayısı :
 • Öğrenci Sayısı : 512
 • Öğretim Şekli : Tekli öğretim
 • Ders Başlama ve Bitiş Saati : 08:00 17:00
 • Derslik Sayısı : 22
 • İl ve İlçe Merkezine Uzaklık : 45 km
 • Ulaşım : Büyükşehir Belediye Otobüsleri ve Dolmuş ile ulaşım imkanları mevcuttur.
 • Fen Laboratuarı Sayısı : 1
 • BT(Bilgisayar) Sınıfı Sayısı : 1
Pansiyon binası yeni mahallede olup okulumuza 920 metre uzaklıktadır. 100 kız 100 erkek öğrenci olarak toplam 200 öğrenci kapasitelidir. Okulumuzda 27 öğretmen 5 yönetici 1 memur ve 1 hizmetli olmak üzere toplam 34 personel kadrolu olarak görev yapmaktadır.

Geçmiş yıllar değerlendirildiğinde toplam öğrenci sayısı ortalama olarak 500 civarındadır. Üniversiteye yerleşme oranı %30 civarındadır. 120 civarında öğrencimiz taşımalı eğitim kapsamında mahallelerinden okulumuza gelmektedir.

YATILI OKULLAR İÇİN GİRİŞ ŞARTLARI:Devlet Parasız Yatılılık Ve Bursluluk sınavında Yatılılığı kazananlar ve Bakanlıkça bildirilen YİBO öğrencilerinin yerleştirilmesi sonucunda kontenjan dolmadığı taktirde yerel sınavlarda başarılı olanların kayıtları yapılmaktadır.

VİZYON Öğrenci potansiyeli olarak çoğunlukla kırsal kültürden gelen öğrencilere sahip olan Karaisalı Lisesi, öğrencilerine, öz kültürlerini bozmadan onlara modern kültürü de gösteren, tüm yönleriyle mükemmel öğrenci yetiştirmeyi görev bilen ve mensubu olmakla her zaman onur duyulacak, bulunduğu çevreyi her zaman daha ileriye taşıyacak bireyler yetiştiren ve öğrencileri dışında sivil halkın da ufuklarını açacak olan bir okul olmayı amaçlamıştır.

MİSYON Türk Milli Eğitiminin temel amaçları çerçevesinde, kendine güvenen, ülkesini ve milletini seven, edindiği birikimlerle çevresini yükseltmeyi amaçlayan milli kültürünü özümsemiş ve evrensel değerlere açık her yönüyle yüksek öğrenime hazır, kendi geleceğiyle milletin geleceğini birleştirebilen gençler yetiştirmektir.

BAŞARILAR 2004-2005 eğitim öğretim yılında Adana ili genel liseler arasında ÖSS 1.liği 2005-2006 Eğitim Öğretim Yılında Adana ili genel liseler arasında ÖSS 4.lüğü 2006-2007 Eğitim Öğretim Yılında ÖSS de Adana ilinde genel liseler arasında ilk 3 te yer almaktır.

Karaisalı Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Karaisalı Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Karapınar Mh. Meslek Yüksekokulu Cd. No.9

Tel: (322) 551 20 22

Fax: 322 551 28 18

web: http://karaisalianadolulisesi.meb.k12.tr

Karaisalı Anadolu Lisesi ile ilgili 7 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
BENZER OKULLAR
Yorum 16

Abbas-Sıdıka Çalık Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 14

Mehmet Özöncel Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 19

İsmail Kulak Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 13

Ramazan Atıl Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 14

İlhan Atış Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Hacı Hatice Turgut Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Karaisalı Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Karaisalı Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://karaisalianadolulisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Karaisalı Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Karaisalı Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Karaisalı Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Karaisalı Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız