Karaisalı Anadolu Lisesi

Adana / Karaisalı

Hesapla
Karaisalı Anadolu Lisesi
Ekle
Ekle
7
Yorum

Beğen

Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 76.2065
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız/Erkek
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu? Hayır
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Karaisalı Anadolu Lisesi Adana ili Karaisalı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Karaisalı Anadolu Lisesi 2024-2025 eğitim öğretim yılı için 2024 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Karaisalı Anadolu Lisesi'ne 2023 yerleştirme sonuçlarına göre sınavsız olarak yerleşen öğrenciye ait en küçük okul başarı puanı "76.2065".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
  • Kayıt alanı,,
  • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
  • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2023
76.2065
2022
42.9266
2021
65.1686
2020
54.1844
Karaisalı Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Karaisalı Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Karaisalı Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Okulumuz Karaisalı Lisesi adı ile Selampınar mahallesinde (Şimdiki Atatürk Ortaokulu nun yerinde ) 1977 yılında yaptırılarak hizmete girmiş ilk mezunlarını 1980 yılında vermiştir.

2002 yılında şu anki mevcut binamıza eğitim hizmetine devam edildi. Mevcut okul bahçesine 2006 yılında yemekhane konferans salonu ve atölye binası eklenmiştir.

Okulumuzun 2004 yılında Çok Programlı Liseye dönüştürülmüştür. 2004 ile 2006 yılları arasında Karaisalı Çok Programlı Lisesi; Genel Lise, Elektrik, Muhasebe, Bilgisayar bölümleri ile varlığını sürdürmüştür. Öğrenci sayısının yetersizliğinden dolayı 2006 yılında tekrar genel liseye dönüştürülmüştür. Karaisalı Lisesi olarak 2013 yılına kadar bu isim ile faaliyet göstermiştir.

2013 yılından itibaren okulumuz Karaisalı Anadolu Lisesine dönüştürülmüş ve sınavla öğrenci almaya başlamıştır. Kademeli olarak geçiş uygulaması ile 2017 yılından itibaren bütün öğrencilerimiz anadolu lisesi öğrencisi olacaktır.

Karaisalı Anadolu Lisesi 21 bin m2 arsaya sahiptir. Okulumuzun kapalı alanı (binası) 2500 m2 alan üzerindedir. Binamız 22 derslikli olup Kalorifer sistemi ile ısıtılmaktadır. Pansiyon binası yeni mahallede olup okulumuza 920 metre uzaklıktadır. 100 kız 100 erkek öğrenci olarak toplam 200 öğrenci kapasitelidir. Okulumuzda 27 öğretmen 5 yönetici 1 memur ve 1 hizmetli olmak üzere toplam 34 personel kadrolu olarak görev yapmaktadır.

Geçmiş yıllar değerlendirildiğinde toplam öğrenci sayısı ortalama olarak 500 civarındadır. Üniversiteye yerleşme oranı %30 civarındadır. 120 civarında öğrencimiz taşımalı eğitim kapsamında mahallelerinden okulumuza gelmektedir.

YATILI OKULLAR İÇİN GİRİŞ ŞARTLARI:Devlet Parasız Yatılılık Ve Bursluluk sınavında Yatılılığı kazananlar ve Bakanlıkça bildirilen YİBO öğrencilerinin yerleştirilmesi sonucunda kontenjan dolmadığı taktirde yerel sınavlarda başarılı olanların kayıtları yapılmaktadır.

VİZYON Öğrenci potansiyeli olarak çoğunlukla kırsal kültürden gelen öğrencilere sahip olan Karaisalı Lisesi, öğrencilerine, öz kültürlerini bozmadan onlara modern kültürü de gösteren, tüm yönleriyle mükemmel öğrenci yetiştirmeyi görev bilen ve mensubu olmakla her zaman onur duyulacak, bulunduğu çevreyi her zaman daha ileriye taşıyacak bireyler yetiştiren ve öğrencileri dışında sivil halkın da ufuklarını açacak olan bir okul olmayı amaçlamıştır.

MİSYON Türk Milli Eğitiminin temel amaçları çerçevesinde, kendine güvenen, ülkesini ve milletini seven, edindiği birikimlerle çevresini yükseltmeyi amaçlayan milli kültürünü özümsemiş ve evrensel değerlere açık her yönüyle yüksek öğrenime hazır, kendi geleceğiyle milletin geleceğini birleştirebilen gençler yetiştirmektir.

BAŞARILAR 2004-2005 eğitim öğretim yılında Adana ili genel liseler arasında ÖSS 1.liği 2005-2006 Eğitim Öğretim Yılında Adana ili genel liseler arasında ÖSS 4.lüğü 2006-2007 Eğitim Öğretim Yılında ÖSS de Adana ilinde genel liseler arasında ilk 3 te yer almaktır.

Karaisalı Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Karaisalı Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Karapınar Mh. Meslek Yüksekokulu Cd. No.9

Tel: (322) 551 20 22

Fax: 322 551 28 18

web: http://karaisalianadolulisesi.meb.k12.tr

  • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
  • Bu okulun velisi misiniz?
  • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Karaisalı Anadolu Lisesi ile ilgili 7 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

bu okulun sadece kız pansyonu mu var ?

2020-07-16 16:30:39

Benim puanım 221.6778 yüzdelik dilimim 84.78 sizce ben bu liseye gidebilir miyim cevap bekliyorum

2019-07-02 11:06:27

Hele bir Fadime hocamız var tüm sorunlarımızla ilgilenir. başın düşerse derse Fadime iyi ara....

2018-05-31 02:12:33

Iyıkı bu okula gıtmıyorumm

2017-11-11 17:18:31
Reklam

ben 2 sene burada okudum güzel okul tavsiye ederim
instegram emre69kaya okul hakında bilgi verebilirim

2017-08-16 15:49:31

Karaisalı anadolu lisesinden mezunum .4 yilim okadr güzel geçti ki orda hocaları çok iyi yeri geldimi anne ,baba ,arkadaş ,kardeş olurlar.egitimi çok iyi spor dalında gelismis ve sosyal aktiviteler le iç içe olan bi okul kesinlik le tavsiye ediyorum .

2017-07-30 00:09:30

guzelmi merek ettim

2016-06-30 10:15:52
BENZER OKULLAR
Yorum 7

Hüsamettin Özaltın Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Şehit Fatih Yeniay Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 17

Sevim Tekin Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 13

Ahmet Kurttepeli Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 34

Beşocak Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Karaisalı Anadolu Lisesi kaç puan 2024 76.2065
Karaisalı Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Karaisalı Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Hayır. Sınavsız OBP puanı ile öğrenci almaktadır.
Karaisalı Anadolu Lisesi Yatılı mı? Kız ve Erkek Pansiyonu Var.
Karaisalı Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Karaisalı Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
  • Bu okulda mı okuyorsunuz?
  • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
  • Bu okulun velisi misinz?
  • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Karaisalı Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Karaisalı Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://karaisalianadolulisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Karaisalı Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Karaisalı Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Karaisalı Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Karaisalı Anadolu Lisesi taban puanı 2024

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız