Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Sınavsız Yerleştirme
(322) 551 20 22
322 551 28 18
Adres Karapınar Mh. Meslek Yüksekokulu Cd. No.9
MEB logo Adana / Karaisalı
Karaisalı Anadolu Lisesi

http://karaisalianadolulisesi.meb.k12.tr
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Kız/Erkek
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar

Karaisalı Anadolu Lisesi Adana ili Karaisalı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Karaisalı Anadolu Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre sınavsız olarak öğrenci alacak.

Karaisalı Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Karaisalı Anadolu Lisesi 2019 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel yerleştirme işlemleri okulların türü, kontenjanı ve konumuna göre il/ilçe milli eğitim müdürlüklerince oluşturulan ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara sırasıyla öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanının üstünlüğü ve okula özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır. Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki yılsonu başarı puanı üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.

Karaisalı Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Karaisalı Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Karaisalı Anadolu Lisesi Taban Puanı - -
2017 Karaisalı Anadolu Lisesi Taban Puanı 274.3929 -
2016 Karaisalı Anadolu Lisesi Taban Puanı
225.2088 75.2500

Okulumuz Karaisalı Lisesi adı ile Selampınar mahallesinde (Şimdiki Atatürk Ortaokulu nun yerinde ) 1977 yılında yaptırılarak hizmete girmiş ilk mezunlarını 1980 yılında vermiştir.

2002 yılında şu anki mevcut binamıza eğitim hizmetine devam edildi. Mevcut okul bahçesine 2006 yılında yemekhane konferans salonu ve atölye binası eklenmiştir.

Okulumuzun 2004 yılında Çok Programlı Liseye dönüştürülmüştür. 2004 ile 2006 yılları arasında Karaisalı Çok Programlı Lisesi; Genel Lise, Elektrik, Muhasebe, Bilgisayar bölümleri ile varlığını sürdürmüştür. Öğrenci sayısının yetersizliğinden dolayı 2006 yılında tekrar genel liseye dönüştürülmüştür. Karaisalı Lisesi olarak 2013 yılına kadar bu isim ile faaliyet göstermiştir.

2013 yılından itibaren okulumuz Karaisalı Anadolu Lisesine dönüştürülmüş ve sınavla öğrenci almaya başlamıştır. Kademeli olarak geçiş uygulaması ile 2017 yılından itibaren bütün öğrencilerimiz anadolu lisesi öğrencisi olacaktır.

Karaisalı Anadolu Lisesi 21 bin m2 arsaya sahiptir. Okulumuzun kapalı alanı (binası) 2500 m2 alan üzerindedir. Binamız 22 derslikli olup Kalorifer sistemi ile ısıtılmaktadır.
  • Öğretmen Sayısı : 27
  • Rehber Öğretmen Sayısı :
  • Öğrenci Sayısı : 512
  • Öğretim Şekli : Tekli öğretim
  • Ders Başlama ve Bitiş Saati : 08:00 17:00
  • Derslik Sayısı : 22
  • İl ve İlçe Merkezine Uzaklık : 45 km
  • Ulaşım : Büyükşehir Belediye Otobüsleri ve Dolmuş ile ulaşım imkanları mevcuttur.
  • Fen Laboratuarı Sayısı : 1
  • BT(Bilgisayar) Sınıfı Sayısı : 1
Pansiyon binası yeni mahallede olup okulumuza 920 metre uzaklıktadır. 100 kız 100 erkek öğrenci olarak toplam 200 öğrenci kapasitelidir. Okulumuzda 27 öğretmen 5 yönetici 1 memur ve 1 hizmetli olmak üzere toplam 34 personel kadrolu olarak görev yapmaktadır.

Geçmiş yıllar değerlendirildiğinde toplam öğrenci sayısı ortalama olarak 500 civarındadır. Üniversiteye yerleşme oranı %30 civarındadır. 120 civarında öğrencimiz taşımalı eğitim kapsamında mahallelerinden okulumuza gelmektedir.

YATILI OKULLAR İÇİN GİRİŞ ŞARTLARI:Devlet Parasız Yatılılık Ve Bursluluk sınavında Yatılılığı kazananlar ve Bakanlıkça bildirilen YİBO öğrencilerinin yerleştirilmesi sonucunda kontenjan dolmadığı taktirde yerel sınavlarda başarılı olanların kayıtları yapılmaktadır.

VİZYON Öğrenci potansiyeli olarak çoğunlukla kırsal kültürden gelen öğrencilere sahip olan Karaisalı Lisesi, öğrencilerine, öz kültürlerini bozmadan onlara modern kültürü de gösteren, tüm yönleriyle mükemmel öğrenci yetiştirmeyi görev bilen ve mensubu olmakla her zaman onur duyulacak, bulunduğu çevreyi her zaman daha ileriye taşıyacak bireyler yetiştiren ve öğrencileri dışında sivil halkın da ufuklarını açacak olan bir okul olmayı amaçlamıştır.

MİSYON Türk Milli Eğitiminin temel amaçları çerçevesinde, kendine güvenen, ülkesini ve milletini seven, edindiği birikimlerle çevresini yükseltmeyi amaçlayan milli kültürünü özümsemiş ve evrensel değerlere açık her yönüyle yüksek öğrenime hazır, kendi geleceğiyle milletin geleceğini birleştirebilen gençler yetiştirmektir.

BAŞARILAR 2004-2005 eğitim öğretim yılında Adana ili genel liseler arasında ÖSS 1.liği 2005-2006 Eğitim Öğretim Yılında Adana ili genel liseler arasında ÖSS 4.lüğü 2006-2007 Eğitim Öğretim Yılında ÖSS de Adana ilinde genel liseler arasında ilk 3 te yer almaktır.

Karaisalı Anadolu Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Karaisalı Anadolu Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Karaisalı Anadolu Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Karaisalı Anadolu Lisesi'nin başarılarını, Karaisalı Anadolu Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: (322) 551 20 22
Okulun Faxı: 322 551 28 18
Okulun Adresi: Karapınar Mh. Meslek Yüksekokulu Cd. No.9

Bu okula 5 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Önemli: Adana Karaisalı Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Karaisalı Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Karaisalı Anadolu Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Karaisalı Anadolu Lisesi taban puanı 2019 , Karaisalı Anadolu Lisesi yüzdelik dilimi, Karaisalı Anadolu Lisesi yorumları, Karaisalı Anadolu Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Karaisalı Anadolu Lisesi nerede?, Karaisalı Anadolu Lisesi üniversite başarısı, Karaisalı Anadolu Lisesi formaları, Karaisalı Anadolu Lisesi adresi, Karaisalı Anadolu Lisesi başarıları, Karaisalı Anadolu Lisesi Adana, Karaisalı Karaisalı Anadolu Lisesi

google+ google+ google+