Ali Fuat Cebesoy Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi

İstanbul / Güngören
Ali Fuat Cebesoy Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi
 • Ali Fuat Cebesoy Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi
  Ekle
 • 4
  Yorum

TANITIM KARTI

Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Başarı Puanı (OBP) 61.0341
Okulun Kontenjan Türü Kız
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?

Ali Fuat Cebesoy Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi İstanbul ili Güngören İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Ali Fuat Cebesoy Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Ali Fuat Cebesoy Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Ali Fuat Cebesoy Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.

Daha fazla bilgi için sık sorulan sorular sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yaptırılan bu binada 1993-1994 öğretim yılı başında "Ali Fuat Cebesoy İlköğretim Okulu" olarak eğitim ve öğretime açılmıştır.

2012-2013: Eğitim Öğretim yılında okulumuzun adı Ali Fuat Cebesoy İmam Hatip Ortaokulu olarak değişmiştir. 2013-2014: Eğitim Öğretim yılında yapımı tamamlanan binasında eğitimine devam etmeye başladı. 214-2015: 2014 Ağustos ayı itibarıyla okulumuzun kız ortaokulu ile birlikte lise eğitimi yapılmasına karar verilmiş olup ismi Ali Fuat Cebesoy Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi olarak değiştirilmiştir

Okul bünyesinde bulunan bölümler:
 • -Ana sınıfı (karma)
 • -ortaokul (kız)
 • -Lise (kız)
Okulumuzun Fiziki, Teknik ve Teknolojik İmkanları
 • -Her sınıfta akıllı tahta (Fatih projesi kapsamında takılan etkileşimli, inernet bağlantılı)
 • -Her katta LCD ekran (Öğrencilerimize yönelik duyuru, etkinlik ve haberlerin paylaşıldığı ses sistemi destekli)
 • -Spor salonu
 • -Fen labaratuvarı
 • -Kütüphane
 • -Resim odası
 • -Müzik odası
 • -Konferans salonu
 • -Toplantı odası (grup ve zümre topalntılarının yapılabileceği, akıllı tahtası olan çok fonksiyonlu bir oda)
 • -Revir
Okulumuzun Fiziki yapısı ve mimari özellikleri: Okulumuz, alışılagelmiş/klasik/geleneksel okul mimarisinden çok farklı bir yapı arz etmektedir. Ödüllü bir okul/kolej mimarisinden esinlenerek yapılan bina, akıllı tasarım denilen çok fonksiyonlu işlevsel bir özelliğe sahiptir. Beton blokların oluşturduğu kalıp duvarlar, herhangi bir boyama işlemine ihtiyaç duymamaktadır. Bu yönüyle tasarruf kaygısı ile projelendirildiği bilinmektedir. Okulumuz Güngören Tozkoparan bölgesinde bu mimari ile, yıkılıp yeniden yapılan dört okuldan biridir. Farklılığını dışarıdan hissettiren yapı, modern tasarımın, kamu binalarına değmiş sanat eli olarak tanımlanabilir.

Günümüzde sosyal, kültürel ve sportif etkinliklerin merkezi olarak düşünülen okul yapılarının "Yaşam Boyu Eğitim", "Toplum Merkezi" misyonlarını da üstlenecek altyapıya sahip olmaları gerekmektedir. AFCKAİHL tasarımında, esneklik ve aynı mekanın birden çok işleve, birden çok zaman aralığında hizmet edebilmesi, böylelikle yapı ekonomisi sağlanması hedeflenmiştir.

Öğrencilerin fiziksel, ruhsal ve akademik her tür gelişimlerinin kusursuz sağlanabilmesi amacı ile gerekli tüm mekanlar tasarlanırken çağdaş ve yalın bir mimari dil benimsenmiş, sadece dersliklerde değil derslik dışı mekanlarda da eğitimin sürekliliği hedeflenmiştir. Mekansal akışkanlık, şeffaflık gibi tasarım kriterleri gözetilmiş, galeri boşlukları, köprüler ile çatı ışıklıkları kullanılarak dinamik, aydınlık, birbirleri ile görsel ilişki kuran nitelikli ve keyifli iç mekan kurguları yaratılmaya çalışılmıştır.Tüm eğitim birimlerinde "duvar" ana tasarım ögesi olarak öne çıkmaktadır.

Renklerle farklılaştırılmış bağımsız birer kütle olarak yapıya takılan dersliklerin çocuklarda aidiyet duygusu oluşturabilecekleri düşünülmüş, ortak mekanların ise esnek tasarım anlayışı ile farklı kullanım organizasyonlarına olanak verebilmesi amaçlanmıştır.

Yapılarda doğal havalandırma , doğal ışık, doğru ve etkin ısı yalıtımı gibi enerji etkin bina tasarım kriterleri dikkate alınmış, ağırlıklı olarak yerel malzeme ve geri dönüşümlü malzemeler kullanılmıştır. Yapıların farklı zaman dilimlerinde hizmet vereceği de gözönüne alınarak merkezi ve zon kontrollü bir ısıtma sistemi kurulmuştur. Malzeme seçiminde yerellik, güvenlik, dayanıklılık, onarım, bakım ve temizlik gibi kriterler göz önünde bulundurulmuştur.

VİZYON Tüm öğrencilerimizi akademik, sosyal, kültürel açıdan önder; maddi-manevi değerlerine saygılı ve sevgili; ümmet ve millet bilinci ile yoğrulmuş; barış ve müsamaha kültürü ile bezenmiş örnek bireyler olarak yetiştirmek.

MİSYON Milli Eğitimin Temel Amaçları doğrultusunda, öğrencilerimizin; Tüm insanlık tarihi boyunca varolagelmiş/üretilmiş insanlığın ortak mirası olan maddi-manevi kültüre, medeniyete ve varlıklara saygılı; insana ve insanlığa iyilik noktasında artı değer üretebilen olgun/kamil fertlerin neşet etmesine kaynaklık etmek.

BAŞARILAR 2012 Tiyatro Gösterisi Yıldızlar Güngören 1.si; 2012 Afiş Yarışması Küçükler Güngören 1.si; 2012 Afiş Yarışması Yıldızlar Güngören 1.si; 2012 Atletizm Yarışması Yıldızlar takım halinde Güngören 1.si; 2012 Küçük İzciler Yarışması Güngören 1.si; 2012 Çanakkale Konulu Şiir Yama Yarışması Güngören 1.si; 2012 İstiklal Marşını Güzel Okuma Yarışması Güngören 2. si. 2012 Türk Halk Müziği Yarışması Küçükler Güngören 3.sü; 2014 Resim Yarışması Güngören 3.sü; 2014-2015 Münazara Yarışması Güngören 1.si; 2014-2015 Resim Yarışması Güngören 2.si; 2014-2015 İstiklal Marşını Güzel Okuma Yarışması Güngören 1.si; 2014-2015 Yüzme Yarışması Güngören 1.si; 2014-2015 Koşu yarışması ilçe 3.sü; 2014-2015 Uzun atlama İlçe 2.sü;

Projelerimiz

COMENİUS

Okulumuz, ''Biz Doğayı severiz, doğa da bizi seviyor'' adlı proje ile Comenius kapsamında İtalya, Polonya ve Slovenya ile ortak proje yapmıştır. What is Global Climate Change? Global climate change tends to have to do with what we known as global warming. There is proof that this has occurred over many number of years, and basically mean that all of the wasteful actions we make, as humans, are causing the atmosphere to warm. Climate change, more commonly known as global warming, is caused by the emission of heat trapping gases produced by vehicles, power plants, industrial processes and deforestation... By protecting and restoring natural areas, we are protecting and ensuring the health and prosperity of every one of us who ultimately depends on nature's clean air, water, and food for survival. Consequences of Global Warming Global warming has numerous consequences and effects to the earth such as: the ice is seen melting everywhere in the world, the sea levels have risen and precipitation has increased all around the world. Hurricanes are also as a result of global warming.

BANA KENDİNİ ANLAT (EĞİTİMDE İYİ ÖRNEKLER 2015) ´´Eğitimde İyi Örnekler´´ kapsamında, İstanbul´da okulların kendilerinin planlayıp uyguladığı projelerin yarıştığı platformda, okulumuz kendi kategorisinde 1500 proje içerisinde sergilenmeye değer görülmüştür. Projemizi 16.05.2015 tarihinde İstanbul Erkek Lisesi´nin bahçesinde yapılan Eğitimde İyi Örnekler sergisinde eğitim camiasına tanıtIlmıştır.

DÜNYAYI İYİLİK KURTACAK (EĞİTİMDE İYİ ÖRNEKLER 2016) İstanbul´da bir çok okulun katıldığı eğitimde iyi örnekler kapsamında, okulumuzda uyguladığımız ´´DÜNYAYI İYİLİK KURATACAK´´ projesi dereceye girmiştir. Projenin sunumu için ALTUNİZADE kÜLTÜR merkezinde yapılmıştır. Projede 90 adet bez çanta, gruplar halinde keçeler ile öğrenciler tarafından tasarlanmış, tasarlanan çantalar, ilçe içerisinde sergilenmiş ve satışa sunulmuştur. Satılan çantalardan elde edilen gelir, yetimlere bağış olarak finanse edilmiştir.

MATEMATİK HER YERDEYMİŞ! (EĞİTİMDE İYİ ÖRNEKLER 2016) Projemiz, 2016 istanbul Eğitimde iyi örnekler derecesi almış olup ALTUNİZADE Kültür merkezinde tanıtıma layık görülmüştür. Proje, Matematik denilen olgunun hayatın her alanında olduğunu hissettiren bir dizi etkinlik toplamından oluşmaktadır.

Adres: Tozkoparan Mahallesi General Fehmi Tuncali Caddesi No:6 Güngören/ İstanbul

Tel: 2124826931

Fax: 2124826109

web: http://afcimamhatiplisesi.meb.k12.tr

Ali Fuat Cebesoy Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ile ilgili 4 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.

Benzer Okullar

Yorum 70
Fatin Rüştü Zorlu Anadolu Lisesi

Fatin Rüştü Zorlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 76
Rotary 100.yıl Anadolu Lisesi

Rotary 100.yıl Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 51
Küçükyalı Rezan Has Anadolu Lisesi

Küçükyalı Rezan Has Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 32
Küçükçekmece Anadolu Lisesi

Küçükçekmece Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 83
Kazım İşmen Anadolu Lisesi

Kazım İşmen Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 212
Şehit Batuhan Ergin Anadolu Lisesi

Şehit Batuhan Ergin Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Ali Fuat Cebesoy Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Bu sayfada yer alan Ali Fuat Cebesoy Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Ali Fuat Cebesoy Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.2021

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Ali Fuat Cebesoy Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Ali Fuat Cebesoy Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi yorumları okuyabilir, Ali Fuat Cebesoy Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Ali Fuat Cebesoy Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız