Terme Bülent Çavuşoğlu Anadolu Lisesi

Samsun / Terme

Terme Bülent Çavuşoğlu Anadolu Lisesi
 • Ekle
  Ekle
 • 3
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 88.3756
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Terme Bülent Çavuşoğlu Anadolu Lisesi Samsun ili Terme İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Terme Bülent Çavuşoğlu Anadolu Lisesi 2023-2024 eğitim öğretim yılı için 2023 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Terme Bülent Çavuşoğlu Anadolu Lisesi'ne 2022 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "88.3756".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2022
88.3756
2021
91.1873
2020
91.1461
Terme Bülent Çavuşoğlu Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Terme Bülent Çavuşoğlu Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Terme Bülent Çavuşoğlu Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Vizyon Büyük düşünebilen, insanların mutluluğunu hedeflemiş, milli ve manevi kültürünü evrensel değerler içinde koruyup, geliştiren, bilgiyi etkili ve verimli kullanabilecek, yüksek öğrenime ve başarılı bir geleceğe hazırlıklı bireyler yetiştirebilen; bilgi toplumu insanlarının yetiştiği; karşılıklı saygı, güven ve işbirliğine dayalı sürekli bir,gelişme içerisine giren, yerel ve ulusal başarıların elde edildiği model bir okul olmak. Misyon İlgi ve yetenekleri doğrultusunda kapasitelerini kullanabilen, sosyal becerileri olan, eğitim teknolojisinden yararlanan, bilgi ve becerilerle donatılmış, bilgiyi üreten ve kullanabilen, çok yönlü, sağlıklı bireyler yetiştiren, mutlu ve başarılı bir okul olmak.
 • Öğretmen :21
 • Öğrenci :403
 • Derslik :12
 • Kütüphane :1
 • Fen Labaratuarı :2
 • Öğretim Şekli :Tam gün
 • Yemekhane :1
 • Saatler 08:20-15:40

Terme Bülent Çavuşoğlu Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Terme Bülent Çavuşoğlu Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Fiskobirlik Cad.Şehit Rıfat Sezgin Sok. TERME / SAMSUN

Tel: 3628762036

Fax: 0

web: http://termebcal.meb.k12.tr

 • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
 • Bu okulun velisi misiniz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Terme Bülent Çavuşoğlu Anadolu Lisesi ile ilgili 3 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
[Isimsiz]

Termenin en iyi 2. Lisesidir.okulun bahçesinde futbol sahası basketbol sahası
Voleybol sahası mevcuttur. Okul güzel

2022-11-17 17:53
 
0
 
0
[umut arayan bırı]

pansıyon bılgılerı albabılır mıyım

2021-06-17 11:16
 
0
 
0
[B.Ç.A.L Öğrencisi]

Okulun; Voleybol, Basketbol, Futbol sahaları mevcuttur.Okul içerisinde Kantin, Kütüphane, Etüt Odası, Kız-Erkek Giyinme odaları bulunmaktadır.Eğitim ve öğretimini en iyi şekilde gerçekleştiren Bülent Çavuşoğlu Anadolu Lisesi; öğrencilerini beklemektedir.Otoritesiyle Terme\´nin en gözde lisesidir.Sosylaetkinliklere katılım yapan Bülent Çavuşoğlu A. L.\´nin kazandığı ödüller okulumuzda mevcuttur.

2017-03-12 13:09
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 1

Kolay Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 7

Köksal Ersayın Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Cumhuriyet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Necati Akçağlılar Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Sorular Cevaplar
Terme Bülent Çavuşoğlu Anadolu Lisesi kaç puan 2023 88.3756
Terme Bülent Çavuşoğlu Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Terme Bülent Çavuşoğlu Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Hayır. Sınavsız OBP puanı ile öğrenci almaktadır.
Terme Bülent Çavuşoğlu Anadolu Lisesi Yatılı mı? Pansiyonu yok.
Terme Bülent Çavuşoğlu Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Terme Bülent Çavuşoğlu Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Terme Bülent Çavuşoğlu Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Terme Bülent Çavuşoğlu Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://termebcal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Terme Bülent Çavuşoğlu Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Terme Bülent Çavuşoğlu Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Terme Bülent Çavuşoğlu Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Terme Bülent Çavuşoğlu Anadolu Lisesi taban puanı 2023

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız