Bahattin-Sevim Köksal Anadolu Lisesi

Samsun / Tekkeköy

Bahattin-Sevim Köksal Anadolu Lisesi
 • Ekle
  Ekle
 • 2
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 85.9830
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Bahattin-Sevim Köksal Anadolu Lisesi Samsun ili Tekkeköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Bahattin-Sevim Köksal Anadolu Lisesi 2023-2024 eğitim öğretim yılı için 2023 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Bahattin-Sevim Köksal Anadolu Lisesi'ne 2022 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "85.9830".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2022
85.9830
2021
86.4638
2020
83.5553
Bahattin-Sevim Köksal Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Bahattin-Sevim Köksal Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Bahattin-Sevim Köksal Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Bahattin-Sevim Köksal Anadolu Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz.

Sizde yorum alanımızda Bahattin-Sevim Köksal Anadolu Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi aşağıdaki yorum alanımızda paylaşabilirsiniz.

Bahattin-Sevim Köksal Anadolu Lisesi'nin başarılarını, fiziki olanaklarını, OBP okul başarı puanı, öğretmen başarı durumunu, kıyafeti hakkında bilgiler paylaşarak bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Bahattin-Sevim Köksal Anadolu Lisesi kaç ortalama ile öğrenci alıyor? Kaç puanla öğrenci alıyor? Bu okulda öğrenim gören öğrenciler aşağıdaki yorum alanımızda paylaşarak Bahattin-Sevim Köksal Anadolu Lisesi'ni tercih etmeyi düşünen öğrencilere yardımcı olabilirler.

Bahattin-Sevim Köksal Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Bahattin-Sevim Köksal Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

 • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
 • Bu okulun velisi misiniz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Bahattin-Sevim Köksal Anadolu Lisesi ile ilgili 2 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
[bskal2020]

Okulun pek imkanları yok ama öğretmenleri ve okul disiplininin çok iyi olduğunu düşünüyorum. Çalışıp gayret eden herkese iyi bir üniversite kazandıracak bir okul. Tabii her şey okul ve öğretmenlerde bitmiyor öğrencinin de iyi bir üniversite kazanabilmesi için okulda çalıştığının bir o kadarı çalışması gerekiyor. Tekrar söylüyorum okulda maalesef fazla imkanımız yok ama onun dışında gayet iyi bir okul olduğunu düşünüyorum. Gelmek isteyenler idare ve öğretmen açısından kuşku duymasın.

2022-10-04 19:39
 
0
 
0
[Hatice Arslan]

Okul çok kötü inanılmaz kötü bir örnekle anlatayım bu sene 9 olarak başladım ilk gün 40 kişiydi hiç kimse okulu beğenmedi sınıfın yarısı 2 ncı günden naklini başka okula aldırdı hala düşünenler var bende alsam mı diye

2021-09-07 18:39
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 6

Bafra Atatürk Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Ahmet Faik Edis Kız Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Fatih Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Necati Akçağlılar Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Ağcagüney Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Sorular Cevaplar
Bahattin-Sevim Köksal Anadolu Lisesi kaç puan 2023 85.9830
Bahattin-Sevim Köksal Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Bahattin-Sevim Köksal Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Hayır. Sınavsız OBP puanı ile öğrenci almaktadır.
Bahattin-Sevim Köksal Anadolu Lisesi Yatılı mı? Pansiyonu yok.
Bahattin-Sevim Köksal Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Bahattin-Sevim Köksal Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Bahattin-Sevim Köksal Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz