Yeşilkent Anadolu Lisesi

Samsun / İlkadım

Yeşilkent Anadolu Lisesi
 • Yeşilkent Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 5
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Samsun
İlçesi İlkadım
OBP Puanı (*) 89.8730
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Yeşilkent Anadolu Lisesi Samsun ili İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Yeşilkent Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Yeşilkent Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "89.8730". Yeşilkent Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Yeşilkent Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
2005 yılı şubat ayında yapımına başlanan okulumuz, 12 Eylül 2005´te eğitim öğretime açıldı. Yeşilkent Belediyesi tarafından "Eğitime %100 Destek Projesi" kapsamında yaptırılan okulumuz, Yeşilkent Piri Reis Anadolu Lisesi ismiyle eğitime başladı. Okulumuzun adı daha sonra Samsun Valiliğinin teklifi ve Bakanlık oluruyla ismi Yeşilkent Anadolu Lisesi olarak değiştirilmiştir.

Samsun-Ankara kara yolu üzerinde Yeşilkent beldesinde bulunan okulumuz, adını bulunduğu beldeden almaktadır.

Okulun YGS/LYS Başarı Durumu
 • 2013-2014 YGS %100
 • 2014-2015 YGS %100
 • 2015-2016 YGS %100
LYS'de Öğrenci Yerleştirme Yüzdesi
 • 2013-2014 LYS %67
 • 2014-2015 LYS %52
 • 2015-2016 LYS %48
25 derslik ,5 büro bulunan okulumuzda öğrenci kapasitesi 660tır. Okul gündüzlüdür ve normal eğitim yapmaktadır.

Vizyon Ülkemizin gücüne güç katabilecek, empati yeteneğine sahip, güçlü kişilikte, düşüncelerini doğru yönetebilen, bilgi düzeyi yüksek, yaşam başarısı için mücadele eden bireyler yetiştirmek...

Misyon Alternatif düşünceye sahip, milli manevi değerlere bağlı, örnek kişilikte, özgüven duygusuna sahip, sabırla mücadele eden, bilgiye ve araştırmaya önem veren, dünyanın değişimine ve gelişmesine katkıda bulunacak bireyler yetiştirmek...

Başarılar TUBİTAK Oratöğretim Öğrencileri Arası Proje Yarışması: 2009 Yılı Biyoloji Alanında Karadeniz Bölge Birinciliği 2009 Yılı Sosyoloji Alanında Karadeniz Bölge İkinciliği 2012 Yılı Coğrafya Alanında Karadeniz Bölge Birinciliği Üniversite yerleştirme başarımıza üniversite başarımız menüsünde bakabilirsiniz..

Yeşilkent Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Yeşilkent Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Kurum Kodu 967895 Derecik Mahallesi 1427 Sokak No2 55090 İlkadım/SAMSUN

Tel: 0362 465 55 17

Fax: 0362 465 55 82

web: http://siyal.meb.k12.tr

Yeşilkent Anadolu Lisesi ile ilgili 5 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[İsmet ]

Çok istedim olmadı puanım 87.8989 her canlı dersine katıldığım halde 85 90 veren matematik hocamdan nefret ediyorum hakkım haram olsun hayatımla oynadı

2021-08-26 10:25
 
0
 
0
[Hsjsjaj]

Bende bu sene liseye geçtim inşallah güzel bi okuldur

2021-07-03 19:18
 
0
 
0
[umut arayan bırı]

yurt olarak diger okulların yurduna mı alıyolar
,

2021-06-17 10:04
 
0
 
0
[55DERECİK]

OKUL TAŞINDI. LÜTFEN RESMİNİ DEĞİŞTİRİN

2021-03-18 13:26
 
0
 
0
[Yeşilkentli]

Vasatın üstünde güzel bir okul büyük bir aile gibi içten samimi

2019-05-31 12:27
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 5

Tülay Başaran Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 4

Bafra Altınkaya Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 3

Ali Fuat Başgil Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 6

Bafra Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 9

Atatürk Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 3

Onur Ateş Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Yeşilkent Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Yeşilkent Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://siyal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Yeşilkent Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Yeşilkent Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Yeşilkent Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Yeşilkent Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız