Tülay Başaran Anadolu Lisesi

Samsun / İlkadım

Tülay Başaran Anadolu Lisesi
 • Tülay Başaran Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 1
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Samsun
İlçesi İlkadım
OBP Puanı (*) 89.8730
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Tülay Başaran Anadolu Lisesi Samsun ili İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Tülay Başaran Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Tülay Başaran Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "89.8730". Tülay Başaran Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Tülay Başaran Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
Okulumuz İlkadım İlçesi Kale Mahallesi Kaptanağa Caddesi üzerinde 18 derslikli özel projeyle 1993 yılında 1131 m2 alan üzerine Devlet ? Vatandaş işbirliği ile inşaatına başlanmış ve 1996 yılında bitirilmiştir. Arsası devlete ait olup (önceden eski binası, erkek çocuk esirgeme yurdu olarak kullanılmaktaydı) Samsun tüccarlarından Ekrem BAŞARAN ve eşi Olcay BAŞARAN tarafından 20.04.1985 yılında elim bir kaza sonucu yaşamını yitiren kızları Tülay BAŞARAN' ın anısına, maddi katkı sağlayarak okulun Devlet-Vatandaş işbirliği ile yapımı tamamlanmış ve okula Tülay BAŞARAN adı verilmiştir.

Proje ve sözleşme gereği ilköğretim okulu olarak yapımına başlanmış, hizmete açıldığı yıl Milli Eğitim Bakanlığı' nın onayı ile "Yabancı Dil Ağırlıklı Lise"(Süper Lise) konumuna getirilmiş,1996-1997 Eğitim-öğretim yılında Mithat Paşa Lisesi Süper(Yabancı Dil Ağırlıklı)kısım öğrencilerinin aktarımı ile bu statüde eğitim ve öğretime devam etmiş,1998-1999 Eğitim-Öğretim yılında yine Bakanlığımızın onayı ile Anadolu Lisesine dönüştürülmüş ve okulumuz TÜLAY BAŞARAN ANADOLU LİSESİ adını almıştır ve halen bu isimle eğitim ? öğretime devam etmektedir.

Tülay Başaran Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Tülay Başaran Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Kale Mah. Kaptanağa Cad. No 13 İLKADIMSAMSUN

Tel: 3624330351

Fax: 3624330351

web: https://tbal.meb.k12.tr

Tülay Başaran Anadolu Lisesi ile ilgili 1 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[Tbal öğrenciai]

Okulumuz’un kendisi küçük olabilir fakat öğrencilerinin kalbi kocamandır sizi TBAL ailesi olarak gelecek sene okulumuza bekleriz

2017-10-08 11:25
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 5

Tülay Başaran Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 4

Bafra Altınkaya Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 3

Ali Fuat Başgil Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 6

Bafra Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 9

Atatürk Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 3

Onur Ateş Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Tülay Başaran Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Tülay Başaran Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (https://tbal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Tülay Başaran Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Tülay Başaran Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Tülay Başaran Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Tülay Başaran Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız