Köksal Ersayın Anadolu Lisesi

Samsun / İlkadım

Köksal Ersayın Anadolu Lisesi
 • Ekle
  Ekle
 • 7
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 89.4188
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Köksal Ersayın Anadolu Lisesi Samsun ili İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Köksal Ersayın Anadolu Lisesi 2023-2024 eğitim öğretim yılı için 2023 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Köksal Ersayın Anadolu Lisesi'ne 2022 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "89.4188".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2022
89.4188
2021
90.1540
2020
89.3025
Köksal Ersayın Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Köksal Ersayın Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Köksal Ersayın Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

İlkadım Eğitim Derneğinin katkılarıyla 2003 yılından itibaren 73 kişinin bağışladığı yaklaşık 43.000 metrekare arsa üzerinde okul yapılması kararlaştırılmıştır. Okulumuz, eğitim kampüsü olarak düşünülen bu arsa içinde 12.900 metrekare alan üzerinde yapılmıştır.

Samsun'un eğitimde parlayan yıldızı Köksal Ersayın Anadolu Lisesi, etkileşimli tahtalı 26 dersliği, 1 Bilgisayar Dersliği, 1 Fen Bilimleri Laboratuvarı, 1 Kütüphane, 2 Görsel Sanatlar Dersliği, 1 Müzik Dersliği, Spor Salonu ve aktivite alanları ile donatılmış olması yanında; TÜBİTAK ve AB projeleri ile eğitim ve burs olanakları sunmaktadır.

Köksal Ersayın Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Köksal Ersayın Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Kalkanca Mh. Atakan Arslan Sk. No. 86 55100 İlkadım/SAMSUN

Tel: 0 362 445 1223

Fax: 0 362 445 1222

web: http://keal.meb.k12.tr

 • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
 • Bu okulun velisi misiniz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Köksal Ersayın Anadolu Lisesi ile ilgili 7 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
[Hacer]

Ortalamam 94 inşallah gidebilirim ama ikametgah da sorun var bölge bölge ayrıldı ve ben o bölgede değilim

2022-07-18 15:19
 
0
 
0
[İnş gidebilirim ]

Lise kara samsun mahallesini de aliyo mu yoksa sadece kalkanca mı

2020-04-28 14:36
 
0
 
0
[Doğuş]

Okulda pansiyon yoktur.

2019-01-03 06:26
 
0
 
0
[Yigit XDDD]

10 a geçtim yıl sonu ort 73.81 inş giderim evimin hemen önü

2018-06-08 19:28
 
0
 
0
Reklam
[Efe xd]

Bu yıl inş gitçem 93 ort

2018-05-22 15:02
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 0

Vezirköprü Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Köprülü Mehmet Paşa Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Necati Akçağlılar Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 3

Tülay Başaran Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Karşıyaka Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Sorular Cevaplar
Köksal Ersayın Anadolu Lisesi kaç puan 2023 89.4188
Köksal Ersayın Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Köksal Ersayın Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Hayır. Sınavsız OBP puanı ile öğrenci almaktadır.
Köksal Ersayın Anadolu Lisesi Yatılı mı? Pansiyonu yok.
Köksal Ersayın Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Köksal Ersayın Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Köksal Ersayın Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Köksal Ersayın Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://keal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Köksal Ersayın Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Köksal Ersayın Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Köksal Ersayın Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Köksal Ersayın Anadolu Lisesi taban puanı 2023

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız