Köksal Ersayın Anadolu Lisesi

Samsun / İlkadım

Köksal Ersayın Anadolu Lisesi
 • Köksal Ersayın Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 4
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Samsun
İlçesi İlkadım
OBP Puanı (*) 90.1540
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Köksal Ersayın Anadolu Lisesi Samsun ili İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Köksal Ersayın Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Köksal Ersayın Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "90.1540". Köksal Ersayın Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Köksal Ersayın Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
İlkadım Eğitim Derneğinin katkılarıyla 2003 yılından itibaren 73 kişinin bağışladığı yaklaşık 43.000 metrekare arsa üzerinde okul yapılması kararlaştırılmıştır. Okulumuz, eğitim kampüsü olarak düşünülen bu arsa içinde 12.900 metrekare alan üzerinde yapılmıştır. 2009 yılında yapılan protokolle Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı, İl Özel idaresi ve hayırsever işadamı Köksal ERSAYINın katkılarıyla Okulun inşaat çalışmalarına başlandı.2010 yılı haziran ayında inşaat tamamen bitti ve 2010-2011 eğitim-öğretim yılına Köksal Ersayın Anadolu Lisesi olarak başlandı. Okulumuz, ilk mezunlarını 2013-2014 eğitim-öğretim yılında vermiştir.

Samsunun eğitimde parlayan yıldızı Köksal Ersayın Anadolu Lisesi, etkileşimli tahtalı 24 derslik, 1 Bilgisayar dersliği, 1 Fizik laboratuvarı, 1 Kimya/Biyoloji laboratuvarı, 1 kütüphane, 1 Görsel Sanatlar dersliği, spor ve aktivite alanları yanında; TÜBİTAK ve AB projeleri ile eğitim ve burs olanakları sunmaktadır

VİZYON : Çevresel riskleri olmayan, doğayla iç içe olan, hizmetinin kaliteli olmasından dolayı tercih edilen, yetiştirdiği insan ve verdiği eğitim ile örnek gösterilen, takım çalışmasını teşvik eden, üyesi olmaktan gurur duyulan, sürekli gelişen, kendisini yenileyen, her öğrencinin özel kabul edildiği bir eğitim kurumu olmaktır.

MİSYON : İnsani değerleri kazanmış, öğrendiklerini davranışa dönüştürebilen, her alanda başarıyı hedefleyen, Atatürk İlke ve İnkılâplarını benimsemiş, bilgi ve beceriyi kazanmış, ilklere imza atan, bilgi - bilinç - gelecek mantığında bireyler yetiştirmektir.

BAŞARILAR :

Köksal Ersayın Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Köksal Ersayın Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Kalkanca Mahallesi Hendek Caddesi 295. Sokak No.1 55100 İlkadım/SAMSUN

Tel: 0 362 445 1223

Fax: 0 362 445 1222

web: http://keal.meb.k12.tr

Köksal Ersayın Anadolu Lisesi ile ilgili 4 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[İnş gidebilirim ]

Lise kara samsun mahallesini de aliyo mu yoksa sadece kalkanca mı

2020-04-28 14:36
 
0
 
0
[Doğuş]

Okulda pansiyon yoktur.

2019-01-03 06:26
 
0
 
0
[Yigit XDDD]

10 a geçtim yıl sonu ort 73.81 inş giderim evimin hemen önü

2018-06-08 19:28
 
0
 
0
[Efe xd]

Bu yıl inş gitçem 93 ort

2018-05-22 15:02
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 5

Tülay Başaran Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 4

Bafra Altınkaya Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 3

Ali Fuat Başgil Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 6

Bafra Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 9

Atatürk Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 3

Onur Ateş Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Köksal Ersayın Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Köksal Ersayın Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://keal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Köksal Ersayın Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Köksal Ersayın Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Köksal Ersayın Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Köksal Ersayın Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız