Atatürk Anadolu Lisesi

Samsun / İlkadım

Atatürk Anadolu Lisesi
 • Atatürk Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 9
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Samsun
İlçesi İlkadım
OBP Puanı (*) 93.2315
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız/Erkek
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Atatürk Anadolu Lisesi Samsun ili İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Atatürk Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Atatürk Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "93.2315". Atatürk Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Atatürk Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
1992 yılında MLO statüsü kazanan okulumuz başarılı çalışmaları ve gösterdiği yüksek performanstan dolayı 1993 yılında Yabancı Dil Ağırlıklı eğitim veren Lise statüsüne yükselmiş, 1998 yılından sonra da Anadolu lisesi durumuna getirilerek Atatürk Anadolu Lisesi adını almıştır. Milli Mücadele meşalesinin yakılıp ilk adımın atıldığı Samsunumuzun en gözde eğitim öğretim kurumu olarak halen hizmetlerini büyük bir özveriyle sürdürmektedir.

Atatürk Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Atatürk Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: KIRAN MAH. 97. SK. ATATÜRK ANADOLU LİSESİ SİTESİ NO 12 İLKADIM / SAMSUN

Tel: 03622313200

Fax: 03622313600

web: http://samsunaal.meb.k12.tr

Atatürk Anadolu Lisesi ile ilgili 9 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[.....]

Obp 95 96 arası geliyor . Samsunun başka bir ilçesindeyim ikematgahımı ilkadıma alıp yurt da kalabilme imkanım var mı

2021-06-07 08:31
 
0
 
0
[.....]

Obp 95 96 arası geliyor . Samsunun başka bir ilçesindeyim ikematgahımı ilkadıma alıp yurt da kalabilme imkanım var mı

2021-06-07 08:31
 
0
 
0
[Mehme]

ya bu okul iyi mi birde en iyi anadolu lisesi demişsiniz sal daha iyi değilmi

2019-12-01 15:18
 
0
 
0
[Beyza]

Kime sorduysam oraya gitme orası kötü öğretmenleri kötü denildi. Bu okuldayım ve burada mutluyum. Gerek öğretmenler gerek okul ruhu olarak bir yapbozun parçalarıyız. Öğretmen, öğrenci, eğitim ve öğretim bakımından en nitelikli okullardan desem yeridir. Farkımız var bizim.

2017-12-04 22:41
 
0
 
0
[Erdem]

Anlamak istenmeyen şu sanırım mezun ettikleri ve aldıkları öğrencilerin puanlarına bakılırsa en iyi anadolu lisesi olduğu zaten ortada öğretmenler tecrübeli ve yaşlı diyerek genelleme yapamazsınız öğrencinin kendi gayreti ve öğretmenin de çabasıyla gayet de güzel bir okul

2017-12-04 22:39
 
0
 
0
[Kazım]

Tbal daha iyi diyen kafayı yemiş herhalde. Puan farkını ve öğrenci kalitesini görmüyor sanırım neyse. Tercih edenlerin gönül rahatlığıyla edebileceği Samsun´un en iyi liselerinden biridir. Öğretmen kadrosu yaşlı diyerek senelerdir karalanan öğretmenlerin hepsi samimi ve tecrübeli öğretmenlerdir.

2017-12-02 22:54
 
0
 
0
[Ali]

TBAL´in daha iyi olduğu herkes tarafından bilinmektedir. Yaşlı öğretmen kadrosundan dolayı son yıllarda popülaritesi azalmıştır, puanı son TEOG sınavı kolay olduğundan biraz yükselmiştir.

Okulun şehir dışına taşınması ise size bağlı olarak artı veya eksi olarak sayılabilir.

2017-11-20 20:03
 
0
 
0
[Rrr]

Lys başarıları müthiş..

2017-07-09 14:48
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 5

Tülay Başaran Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 4

Bafra Altınkaya Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 3

Ali Fuat Başgil Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 6

Bafra Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 9

Atatürk Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 3

Onur Ateş Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Atatürk Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Atatürk Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://samsunaal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Atatürk Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Atatürk Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Atatürk Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Atatürk Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız