Ali Fuat Başgil Anadolu Lisesi

Samsun / Çarşamba

Ali Fuat Başgil Anadolu Lisesi
 • Ali Fuat Başgil Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 0
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Samsun
İlçesi Çarşamba
Başarı Puanı (OBP) 87.8405
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Erkek
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Ali Fuat Başgil Anadolu Lisesi Samsun ili Çarşamba İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Ali Fuat Başgil Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Ali Fuat Başgil Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Ali Fuat Başgil Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Ülkemizin en önemli hukuk, siyaset ve devlet adamlarından, Samsun ili Çarşamba ilçesi doğumlu Ordinaryüs Profesör Doktor Ali Fuat BAŞGİL´in adını taşıyan Çarşamba Ali Fuat Başgil Anadolu Lisesi, 2005 / 2006 Eğitim-Öğretim Yılında Çarşamba Atatürk İlköğretim Okulunun C Blok alt katında 5 sınıf, 150 öğrenci, 10 öğretmen, 2 idareci, 1 memur ile eğitim-öğretim hayatına başladı.

Kuruluşunun ardından hem eğitim-öğretim açısından hem de sosyal ve kültürel etkinlikler açısından önemli başarılar elde edilmiş, ders araç gereci açısından da büyük mesafe kat edilmiştir.

İlk yıl Çarşamba Atatürk İlköğretim Okulunun C Blok alt katında eğitim-öğretime devam edildikten sonra 150 kişilik öğrenci mevcudunun 293 kişiye ulaşması nedeniyle 2006 / 2007 Eğitim-Öğretim Yılında ilçemiz Çarşamba 75. Yıl Sağlık Meslek Lisesi binasının 3. ve 4. katında eğitim ve öğretim faaliyetlerini sürdürmüştür.

Okulumuz genç bir eğitim kurumu olmasına rağmen kısa sürede bölgede başarıları ve etkinlikleriyle marka ve kurum kültürünü oluşturarak akademik lise olarak üniversiteye öğrenci yetiştirmektedir.

Okulumuz bünyesinde bir de 110 öğrenci kapasiteli erkek öğrenci pansiyonu bulunmaktadır. Pansiyonun bina mülkiyeti Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı´na ait olup, 02/08/2007 tarihinde Orta Öğretim Genel Müdürlüğü´ne bağlı olarak Çarşamba Ali Fuat Başgil Anadolu Lisesi Erkek Öğrenci Pansiyonu olarak hizmet vermeye başlamıştır.

Öğrencilerimiz liselerarası bilgi yarışmasındaki gayreti ve il çapında yapılan seviye tespit sınavlarında gösterdiği başarılar ile adından sıkça söz ettirmektedir.

Vizyon Okulumuzu eğitimde çağdaş standartları yakalamış, sosyal, kültürel etkinlikleri ve ülke düzeyindeki başarıları ile adını duyuran, ülkemizin en iyi yükseköğretim kurumlarına her yıl artan sayıyla öğrenci yerleştiren, güçlü ve örnek bir eğitim kurumu yapmaktır.

Misyon Başöğretmen Atatürk'ün gösterdiği hedefler doğrultusunda ve Türk milli eğitiminin temel ilkeleri çerçevesinde milletimizin ortak değerlerini benimseyen, çağımızın gerektirdiği bilgi ve becerilerle donatılmış, hür ve bilimsel düşünme gücüne sahip, insan haklarına saygılı, sürekli gelişimi hedef alan bireyler yetiştirmek.

Başarılar 2013 Üniversite Sınavları Puan Ortalamalarında İlçe Birinciliği 2013 İlçe Bilgi Yarışması 1.liği ve İl 2.liği 2013 Samsun Matematik Şenliği İl Birinciliği 2013 TÜBİTAK Bilim Fuarı Pilot Okulu Ev Sahipliği 2013 Deneme Sınavı İlçe 1. si, 2.si ve 3.sü okulumuzdan çıkmıştır. 2013 Masa Tenisi Samsun 1.liği, Karadeniz Bölge ve Türkiye Dereceleri 2013 İl Öğrenci Meclis Başkanı okulmuz öğrencisi Çiğdem Yeşilyurt 2013 N. Fazıl´a Mektup Yarışması Türkiye 3.lüğü 2013 Samsun TÜBİTAK Matematik Projeleri 2.liği 2013 yılında ayrıca birçok resim kompozisyon ve sportif takımlarda da dereceler elde edilmiştir ( Voleybol Kız Takımı İlçe 2.liği, Futsal Takımı İlçe 2. liği, Basketbol Takımı İlçe 3.lüğü 2012 YGS-LYS Üniversite Sınavları Türkiye Dereceleri, Üniversite Puan Ortalamaları İlçe 1.liği, 2012 Bilgi Yarışması Samsun ve İlçe Birinciliği 2012 Kazandırma Oranı %70 , 2012 Masa Tenisi İl ve İlçe Birinciliği, Sportif, Sanatsal ve Kültürel Alanda Birçok Dereceler... Kısaca en büyük başarımız Öğrencilerimizin mutlu olmasıdır. Öğrencilerimizin mutlu olması için çalışıyoruz. Çünkü onlar mutlu olduklarında başarı kendiliğinden gelmektedir...

 • Öğretmen :44
 • Öğrenci :634
 • Derslik :26
 • BT Sınıfı :1
 • Kütüphane :1
 • Fen Labaratuarı :1
 • Konferans Salonu :1
 • Atölye-İşlik :3
 • Spor Salonu :1
 • Öğretim Şekli :GÜNDÜZLÜ VE AKADEMİK EĞİTİM VEREN OKULUMUZDA HER GÜN 8 SAAT EĞİTİM VE ÖĞRETİM HİZMETLERİ VERİLMEKTEDİR.
 • Yemekhane :1
 • Saatler 08:15 - 15:35

Ali Fuat Başgil Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Ali Fuat Başgil Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Kirazlıkçay Mahallesi Sera Sokak No 25 Çarşamba / SAMSUN

Tel: 0 362 834 42 94

Fax: 0 362 834 40 07

web: http://alifuatbasgilanadolu.meb.k12.tr

İlk yorumu siz yapın !
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
BENZER OKULLAR
Yorum 1

Tülay Başaran Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 7

Atatürk Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Tülay Başaran Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Onur Ateş Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Anafartalar Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 3

Bafra Altınkaya Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Ali Fuat Başgil Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Ali Fuat Başgil Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://alifuatbasgilanadolu.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Ali Fuat Başgil Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Ali Fuat Başgil Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Ali Fuat Başgil Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Ali Fuat Başgil Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız