Bafra Altınkaya Anadolu Lisesi

Samsun / Bafra

Bafra Altınkaya Anadolu Lisesi
 • Bafra Altınkaya Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 3
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Samsun
İlçesi Bafra
Başarı Puanı (OBP) 91.1695
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Bafra Altınkaya Anadolu Lisesi Samsun ili Bafra İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Bafra Altınkaya Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Bafra Altınkaya Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Bafra Altınkaya Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Okulumuz 2005-2006 Eğitim Öğretim Yılında Bafra Kızılırmak İlköğretim Okulunun 12 Derslikli ek binasında İngilizce 7 Şube olarak Eğitim Öğretime açılmıştır. 2008-2009 Eğitim Öğretim Yılında Bafra Alparslan Mahallesinde İlköğretim Okulu olarak yaptırılan ve okulumuza tahsis edilen bugünkü binasına taşınmıştır.

OKULUN ÖZELLİKLERİ: Okul binamız Bafra Alparslan Mahallesinde ilköğretim okulu olarak yapılmış olan binasında 21 derslikte eğitim öğretimini sürdürmektedir. Okulumuzda Fizik, Kimya dersleri için hazırlanmış laboratuarlar bulunmaktadır. Ayrıca Bir derslik sonradan Biyoloji dersliği olarak düzenlenmiştir. Okulumuzda 2012-2013 Eğitim Öğretim Yılından itibaren akıllı tahta uygulamasına geçilmiştir. Halen bütün sınıflarda etkileşimli tahta kullanmak suretiyle eğitim öğretim yapılmaktadır.

VİZYON Dünyadaki teknolojik, bilimsel ve akademik gelişmeler ışığında, bilgi toplumunun bireylerini yetiştirmek suretiyle ülkemizi çağdaş medeniyetler seviyesine yükseltmek, tüm öğrencilerimizi çağın gereklerine göre eğiterek ülkemizin bilgili, sağlıklı, katılımcı ve demokratik bir toplum yapısına ulaşmasına katkı sunmak, çağdaş dünya standartlarını ulaşmış, her alanda mükemmelliği arayan bir kurum olmak, Türk Milli Eğitimi´nin temel amaçlan doğrultusunda; dünü, bugünü ve geleceği bütünleştirerek, erdemli insan olmak idealinden ödün vermeden değişimi yaşayacak özgün, etkili ve nitelikli bir okul toplumu oluşturmaktır. okul başarısı

MİSYON Bafra Altınkaya Anadolu Lisesini tercih eden zeki, çalışkan ve yetenekli öğrencilerin; özgüven ve sorumluluk duygularını geliştirip, tüm potansiyelini kullanmalarına fırsat tanıyarak hayatta ve yerleşecekleri yükseköğretim kurumlarında başarılı olmalarını; bilgi, beceri ve yüksek değer sahibi bireyler olarak 21. yüzyılın gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek kazanımlar elde etmelerini sağlamaktır.

BAŞARILAR TÜBİTAK PROJE YARIŞMALARI KİMYA BRANŞINDA SAMSUN BÖLGE YARIŞMALARINA KATILMA HAKKI,HENTBOL SAMSUN İKİNCİLİĞİ, SANTRANÇ SAMSUN DÖRDÜNCÜLÜĞÜ
 • Öğretmen Sayısı : 36
 • Öğrenci Sayısı : 584
 • Öğretim Şekli : NORMAL ÖĞRETİM
 • Ders Başlama ve Bitiş Saati : DERSE BAŞLAMA : 08:10 DERS BİTİŞ : 15:20
 • Derslik Sayısı : 20
 • Atölye-İşlik Sayısı : 1
 • Fen Laboratuarı Sayısı : 3
 • Konferans Salonu : 1
 • Kütüphane : 1

Bafra Altınkaya Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Bafra Altınkaya Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Alparslan mah. yurt sk.

Tel: 0362 544 33 66

Fax: 0362 544 31 52

web: http://altinkayaanadolu.meb.k12.tr

Bafra Altınkaya Anadolu Lisesi ile ilgili 3 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
BENZER OKULLAR
Yorum 1

Tülay Başaran Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 7

Atatürk Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Tülay Başaran Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Onur Ateş Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Anafartalar Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 3

Bafra Altınkaya Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Bafra Altınkaya Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Bafra Altınkaya Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://altinkayaanadolu.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Bafra Altınkaya Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Bafra Altınkaya Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Bafra Altınkaya Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Bafra Altınkaya Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız