Bafra Anadolu Lisesi

Samsun / Bafra

Bafra Anadolu Lisesi
 • Bafra Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 3
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Samsun
İlçesi Bafra
Başarı Puanı (OBP) 91.1371
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Bafra Anadolu Lisesi Samsun ili Bafra İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Bafra Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Bafra Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Bafra Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
1989-1990 eğitim-öğretim yılında Ticaret Lisesinin 4.katında 72 öğrenci ile eğitim-öğretime başladı.İki yıl burada kaldıktan sonra mevcudun artması ve tahsis edilen yerin yetmemesi nedeniyle Kızılırmak İlköğretim Okulu binasına geçildi ve eğitim-öğretime burada devam edildi.

1995-1996 eğitim-öğretim yılı başında Anadolu Lisesi kendi binasına taşınmış ve halen eğitim-öğretimini burada sürdürmektedir. Şu anda okulumuzda 1 müdür, 2 müdür yardımcısı, 44 öğretmen, 649 öğrenci,1 hizmetli bulunmaktadır.Ayrıca okulumuzda 29 derslik, 1 Kütüphane,4 Yönetici Odası, 2 Rehberlik ve Psikolojik Danışma servisi, 1 arşiv, 1 depo, Fizik,Kimya,Biyoloji laboratuarları,tarih ve coğrafya odaları,1 yabancı dil sınıfı, 2 Bilgisayar ve Sunum odası,1 resim odası, 1 sınav solonu, 1 test ve doküman odası, 150 kişilik konferans salonu, 1 adet bay ve bayan mescit, Kapalı spor salonu, 100 kişilik öğrenci yemekhanesi, kantin, açık alanda 1 basketbol sahası, 1 futbol sahası 1 voleybol sahası, 3 adet kamelya bulunmaktadır.

VİZYON : Öğrencilerin Türk Milli Eğitiminin genel ve özel amaçları ve Milli Eğitim İlkelerine uygun olarak; gelişen teknolojiyi yakından izleyerek ve kültürümüzden gelen yöresel işlerin yaşatılmasını; iş ve hizmet sektörüne uygun üretken bireyler haline gelmesini sağlamak.

MİSYON : Çağdaş yeniliklere açık, üretim çeşitlerini artıran üreten, ürettiklerini değerlendiren bireyler yetiştirmek.

BAŞARILAR : 2008-2009 Ulusal Sosyal Bilimler Olimpiyatı - Yunus Emre UYAR - BRONZ MADALYA 2009-2010 6. E-dream Ulusal Bilgisayar Proje Olimpiyatı - Taner UTKU - Gümüş Madalya 2012-2013 9. Uluslararası Bilişim Olimpiyatları - Hasan Emre Özer - Selçuk Holep - Dünya İkinciliği Bafra Anadolu Lisesinden 2013 LYS sınavı sonucunda 126 öğrenci üstün başarı göstererek , üniversiteli oldular.

Okul müdürü Yıldıray BAŞ yaptığı açıklamada 2012 - 2013 eğitim öğrentim yılında 150 öğrencimizin mezun olduğunu , bunlardan 76 öğrencinin yerleşme başarısı gösterdiğini , bunun oransal değerinin %52 olduğunu belirtti. Ayrıca 2012 yılında mezun olup bu yıl sınava giren öğrencilerden 48inin daha üniversiteli olmasından dolayı 2012 mezunlarının %75nin yerleştiğini belirtti.

Kısaca 2013 LYS sınavı sonucunda yaptıkları tercihlere göre 126 öğrencimiz üniversiteli olmanın sevincini yaşamıştır , dedi.

Okul müdürü Yıldıray BAŞ , 2013 LYS sonucunda çeşitli üniversitelere yerleşen 126 Anadolu Lisesi öğrencilerinin bölüm ve alanlara göre dağılımlarının dökümünü verdi.

 • 10 Tıp
 • 1 Diş Hekimliği
 • 1 Eczacılık
 • 21 Sağlık Bilimleri
 • 15 Hukuk
 • 37 Mimarlık - Mühendislik
 • 17 Öğretmenlik
 • 7 PDR
 • 8 İşletme - Maliye - Bankacılık
 • 2 Bilgi ve Belge Yönetimi
 • 2 İletişim - Radyo - TV
 • 2 Sosyal Hizmetler
 • 1 Veterinerlik
 • 1 Uluslararası ilişkiler
 • 1 Adalet Yönetimi
 • Bafra Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Bafra Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

  Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

  Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

  Adres: İshaklı Mahallesi , Cevher Dudayev Bulvarı / Bafra / SAMSUN / 55400

  Tel: 0 (362) 543 94 30

  Fax: 0 362 542 85 65

  web: http://bafraanadolulisesi.meb.k12.tr

  Bafra Anadolu Lisesi ile ilgili 3 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
  • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
  • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
  • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
  • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
  • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
  BENZER OKULLAR
  Yorum 1

  Tülay Başaran Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

  Yorum 7

  Atatürk Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

  Yorum 2

  Tülay Başaran Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

  Yorum 0

  Onur Ateş Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

  Yorum 2

  Anafartalar Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

  Yorum 3

  Bafra Altınkaya Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

  Bir İnceleme Bırak!

  • Bu okulda mı okuyorsunuz?
  • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
  • Bu okulun velisi misinz?
  • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

  O halde Bafra Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

  Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Bafra Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://bafraanadolulisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

  İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Bafra Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Bafra Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Bafra Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Bafra Anadolu Lisesi taban puanı 2021

  Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız