Barbaros Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi

Denizli / Merkezefendi

Barbaros Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi
 • Barbaros Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi
  Ekle
 • 1
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Denizli
İlçesi Merkezefendi
OBP Puanı (*) 56.1158
Kontenjan Türü Kız
Okulun Pansiyonu Kız
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Barbaros Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Denizli ili Merkezefendi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Barbaros Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Barbaros Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "56.1158". Barbaros Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Barbaros Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
Okulumuz 2014-2015 Eğitim Öğretim Yılında, 15 Eylül 2014 tarihinde, 340 kız öğrenci ve 10 şube ile Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 51.Sokak 17/A adresinde binada Eğitim Öğretime başlamıştır.

2014-2015 Eğitim Öğretim yılında Barbaros Kız Anadolu İmam Hatip Lşisesi adı altında 340 kontenjanla öğretime başlayan okulumuz 2015-2016 Eğitim Öğretim yılında 9 ve 10. sınıflarda 502 öğrenci ve bünyemizda açılan Kız İmam Hatip Ortaokulu 5.sınıfında bulunan 100 öğrencimiz ile eğitim öğretimimize devam etmektedir.

VİZYON Dinin gönderiliş amacına uygun asli temsilcilerini yetiştiren örnek bir kurum olmaktır.

MİSYON Milli ve manevi değerleri özümsemiş, İnsana, ahlaka ve kültürel mirasa saygılı, Yaratılanı yaratandan ötürü sevebilen, Tabiatı tahrip değil, imar eden, Sorun değil Çözüm olan, Bilim ve teknolojinin takipçisi olan, Sürekli gelişen, yenilikçi, yaratıcı bireyler yetiştirmek için varız.
 • Öğretmen Sayısı : 52
 • Öğrenci Sayısı : 609
 • Öğretim Şekli : TAM GÜN
 • Ders Başlama ve Bitiş Saati : 08.00- 15.20
 • Derslik Sayısı : 36
 • Fen Laboratuarı Sayısı : 1
 • Konferans Salonu : 1
 • Yemekhane : 1
 • Kütüphane : 1
 • Isınma Şekli : DOĞALGAZ
 • İl ve İlçe Merkezine Uzaklık : 5 KM.
 • Ulaşım : Okulumuza şehir içi ve şehir dışı ulaşım imkanları oldukça fazladır.Yeni Garaj yakınlarından geçen Adliye-Tedaş-Göveçlik-1200 Evler-Yeni Mahalle-BBarbaros istikametindeki tüm şehir içi dolmuşları uluşım imkanı sağlar.
Okul Fotoğrafları

Barbaros Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Barbaros Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Mehmet Akif Ersoy Mah. 51. sokak 17/A MERKEZEFENDİ

Tel: 0258 377 77 91

Fax: 0258 377 77 92

web: http://barbaroskizaihl.meb.k12.tr

Barbaros Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ile ilgili 1 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[VVVV]

İYİ Bİ OKUL ÖNÜACIK

2017-07-11 17:23
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 18

Nevzat Karalp Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 12

Hasan Tekin Ada Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Nalân Kaynak Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 14

Türk Eğitim Vakfı Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 15

Cumhuriyet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 4

Hilmi Özcan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Barbaros Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Barbaros Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://barbaroskizaihl.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Barbaros Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Barbaros Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi yorumları okuyabilir, Barbaros Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Barbaros Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız