Huriye Süer Anadolu Lisesi

Samsun / Atakum

Huriye Süer Anadolu Lisesi
 • Ekle
  Ekle
 • 0
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 52.2334
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Huriye Süer Anadolu Lisesi Samsun ili Atakum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Huriye Süer Anadolu Lisesi 2023-2024 eğitim öğretim yılı için 2023 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Huriye Süer Anadolu Lisesi 'ne 2022 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "52.2334".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2022
52.2334
2021
58.3134
2020
63.3733
Huriye Süer Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Huriye Süer Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Huriye Süer Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Okulumuz 1994 yılında Atakent Belediyesince temin edilen 5100m² arsa üzerine ilimiz hayırseverlerinden Huriye Süer hanımefendi tarafından o yılın fiyatları ile 10 milyon harcanarak 12 derslikli tip proje olarak inşa edilmişti. Okulumuz eski binası, kapalı alanı 600m2 idi..1995-1996 öğretim yılında 4 hazırlık sınıfı ile eğitime başlayan okulumuz kısa sürede çevresinde örnek bir eğitim kurumu haline gelmişti.

Eğitim ve öğretime başlanılan ilk yıllarda veli ve çevre imkânları harekete geçirilerek çevre düzenlemesi-ağaçlandırma çalışmalarına başlanmıştı.1996 yılında ilimiz Orman İşletme Müdürlüğünden temin edilen yaklaşık 150 fidan dikilmesi yapılmıştı. Çalışmalarımıza ilimiz Valiliği, Belediye Başkanlığı, Köy Hizmetleri İl Müdürlüğü, Tarım İl Müdürlüğünün büyük katkıları olmuştu.1996-1997 öğretim yılında okul koruma derneğimiz 2 ay gibi kısa sürede okulumuz yan tarafına 130 m2 prefabrik öğrenci kantini, bir yıl sonrada okulumuzun bir sınıfını meşgul eden kalorifer dairesini yaptırmıştı. İlk Mezun öğrencilerini 2002 yılında veren okulumuz; Eğitimde teknolojik gelişmelere paralel hareket eden okulumuz bu gün geçmişten getirdiği misyona bağlı geleceğe yönelik vizyonu ile ilgili -ilgisiz herkesin takdirini toplamıştır. Yapılan incelemelerde ,binamızın fiziki kapasitesinin yetersizliğinden dolayı 17.08.2011 Tarihinde Okulumuz Atakum Çatalçam 'da 19 Mayıs Polis Meslek Yüksek Okulu yanındaki TOKİ tarafından yaptırılan 24 derslikli yeni binasına taşınmıştır.2011-2012 Eğitim Öğretim döneminden itibaren yeni binamızda hizmet vermeye devam etmekteyiz.

Vizyon Evrensel eğitim ve öğretim ilkeleri doğrultusunda özgüveni gelişmiş bireyler yetiştirmek.

Misyon Tüm öğrencilerini çağdaş ve kaliteli eğitimle geleceğe hazırlamaktır.

LYS'de Öğrenci Yerleştirme Yüzdesi 2016 yılında %55,40

Okulun YGS/LYS Başarı Durumu

 • 2013-2014 YGS: %100 - LYS: %58
 • 2014-2015 YGS: %100 - LYS: %62
 • Öğretmen :40
 • Rehber Öğretmen :1
 • Öğrenci :597
 • Derslik :24
 • Müzik Sınıfı :1
 • Resim Sınıfı :1
 • BT Sınıfı :1
 • Kütüphane :1
 • Fen Labaratuarı :3
 • Konferans Salonu :1
 • Öğretim Şekli :Normal Öğretim
 • Kantin :1
 • Bahçe :1
 • Saatler 08:30-15:40
 • Ulaşım Hafif raylı sistem ve aktarmalı otobüs(R12) kullanılarak, E2 otobüsü ile veya çatalçam minibüsleri ile okulumuza ulaşım mümkündür.
 • İl/İlçe Merkezine Uzaklık 20 Km İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne ve Samsun Merkeze 23 Km uzaklıkta olup hafif raylı sistem ve aktarmalı otobüs(R12) kullanılarak, E2 otobüsü ile veya çatalçam minibüsleri ile okulumuza ulaşım mümkündür.

Huriye Süer Anadolu Lisesi 'ne nakil almayı planlıyorsanız Huriye Süer Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: GÜZELYURT MAH. 7209. CADDE NO14 Polis Meslek Yüksek Okulu Yanı PK55200 ATAKUM/SAMSUN

Tel: 0362 438 02 43

Fax: 0362 438 76 51

web: http://huriyesueranadolulisesi.meb.k12.tr

 • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
 • Bu okulun velisi misiniz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
İlk yorumu siz yapın !
BENZER OKULLAR
Yorum 2

Ayvacık Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Vezirköprü Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Bulutoğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Kızılırmak Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 5

Onur Ateş Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Sorular Cevaplar
Huriye Süer Anadolu Lisesi kaç puan 2023 52.2334
Huriye Süer Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Huriye Süer Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Hayır. Sınavsız OBP puanı ile öğrenci almaktadır.
Huriye Süer Anadolu Lisesi Yatılı mı? Pansiyonu yok.
Huriye Süer Anadolu Lisesi 'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Huriye Süer Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Huriye Süer Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Huriye Süer Anadolu Lisesi 'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://huriyesueranadolulisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Huriye Süer Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Huriye Süer Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Huriye Süer Anadolu Lisesi 'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Huriye Süer Anadolu Lisesi taban puanı 2023

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız