Onur Ateş Anadolu Lisesi

Samsun / Atakum

Onur Ateş Anadolu Lisesi
 • Onur Ateş Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 0
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Samsun
İlçesi Atakum
Başarı Puanı (OBP) 91.4753
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Onur Ateş Anadolu Lisesi Samsun ili Atakum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Onur Ateş Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Onur Ateş Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Onur Ateş Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Okulumuz 21/07/1993 tarihinde İlkadım İlçesinde 6 şube 216 öğrenci ile İlkadım Anadolu Lisesi adıyla Eğitim-Öğretime başlamıştır. 1999 yılında yapımı Milli Piyango Genel Müdürlüğü tarafından tamamlanan 24 derslikli yeni binasına taşınarak Milli Piyango Anadolu Lisesi adını almıştır.

1999-2000 Eğitim-Öğretim yılında ilk mezunlarını veren Onur Ateş Anadolu Lisesi 26/12/2011 tarihinda Van depreminde şehit olan Öğretmen Onur ATEŞin adını alarak Onur Ateş Anadolu Lisesi olmuştur.

Vizyon Eğitim öğretimde Samsunun parlayan yıldızı olmaktır.

Misyon "Atatürkün izinde" sürekli araştırıp sorgulayan, bilimsel düşünebilen, toplumsal ve evrensel değerlere saygılı bireyler yetiştirmek.

Başarılar 2015 Üniversite yerleştirme sonuçları 199 öğrencimizden 142si artık üniversiteli. Mezun öğrencilerimize yeni hayatlarında başarılar diliyoruz.

 • 2015 Yılı Üniversite Başarı oranı: %71.34
2014 Üniversite yerleştirme sonuçlarına göre; sınava giren 117 öğrencimizden 76 si 4 yıllık bir programa yerleşmiş bulunmaktadır. (%65 yerleşme oranı) Tüm öğrencilerimize yeni yaşantılarında başarılar diliyoruz. Kazanan listesi;
 • 2014 Yılı Üniversite Başarı oranı: %65
 • 2013 Yılı Üniversite Başarı oranı: %61,92

Onur Ateş Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Onur Ateş Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: İstiklal Mahallesi 863. Sokak No 8 ATAKUM / SAMSUN

Tel: 0 362 438 65 03

Fax: 0 362 438 65 07

web: http://soaal.meb.k12.tr

İlk yorumu siz yapın !
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
BENZER OKULLAR
Yorum 1

Tülay Başaran Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 7

Atatürk Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Tülay Başaran Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Onur Ateş Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Anafartalar Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 3

Bafra Altınkaya Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Onur Ateş Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Onur Ateş Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://soaal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Onur Ateş Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Onur Ateş Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Onur Ateş Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Onur Ateş Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız