Onur Ateş Anadolu Lisesi

Samsun / Atakum

Onur Ateş Anadolu Lisesi
 • Ekle
  Ekle
 • 5
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 92.2687
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Onur Ateş Anadolu Lisesi Samsun ili Atakum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Onur Ateş Anadolu Lisesi 2023-2024 eğitim öğretim yılı için 2023 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Onur Ateş Anadolu Lisesi'ne 2022 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "92.2687".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2022
92.2687
2021
92.7204
2020
91.4753
Onur Ateş Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Onur Ateş Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Onur Ateş Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Okulumuz 21/07/1993 tarihinde İlkadım İlçesinde 6 şube 216 öğrenci ile İlkadım Anadolu Lisesi adıyla Eğitim-Öğretime başlamıştır. 1999 yılında yapımı Milli Piyango Genel Müdürlüğü tarafından tamamlanan 24 derslikli yeni binasına taşınarak Milli Piyango Anadolu Lisesi adını almıştır.

1999-2000 Eğitim-Öğretim yılında ilk mezunlarını veren Onur Ateş Anadolu Lisesi 26/12/2011 tarihinda Van depreminde şehit olan Öğretmen Onur ATEŞin adını alarak Onur Ateş Anadolu Lisesi olmuştur.

Onur Ateş Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Onur Ateş Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: İstiklal Mahallesi 863. Sokak No 8 ATAKUM / SAMSUN

Tel: 0 362 438 65 03

Fax: 0 362 438 65 07

web: http://soaal.meb.k12.tr

 • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
 • Bu okulun velisi misiniz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Onur Ateş Anadolu Lisesi ile ilgili 5 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
[erdinç erbil]

sayın öğretmenlerimiz 2.dönem okulumuz taşınma işlemi varmış.bu doğrumudur acaba

2021-12-30 13:25
 
0
 
0
[S2G öğrenci ]

benim ortalamam 99 burası güzel bir okul bu arada seni almazlar başka okul bak bence güzel okullar var

2021-07-01 23:19
 
0
 
0
[umut arayan bırı]

puanım 94 ve buraya gelmek ıstıyorum.pansıyon bılgılerını yazarmısınızz

2021-06-17 10:20
 
0
 
0
[Öğrenci._.]

Obf´m 86 beni alırlar mı acaba?

2021-06-06 21:57
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 0

Ağcagüney Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Dikbıyık Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Kolay Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Köprülü Mehmet Paşa Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Atakum Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Sorular Cevaplar
Onur Ateş Anadolu Lisesi kaç puan 2023 92.2687
Onur Ateş Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Onur Ateş Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Hayır. Sınavsız OBP puanı ile öğrenci almaktadır.
Onur Ateş Anadolu Lisesi Yatılı mı? Pansiyonu yok.
Onur Ateş Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Onur Ateş Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Onur Ateş Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Onur Ateş Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://soaal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Onur Ateş Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Onur Ateş Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Onur Ateş Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Onur Ateş Anadolu Lisesi taban puanı 2023

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız