Bafra Fen Lisesi

Samsun / Bafra

Bafra Fen Lisesi
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Tercih Kodu ---
Kontenjan Sayısı -
Okulun Taban Puanı 459.4809
Güncel Yüzdelik Dilimi 3.17
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız/Erkek
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?

Bafra Fen Lisesi Samsun ili Bafra İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

Bafra Fen Lisesi 2020-2021 eğitim öğretim yılında 2020 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Bafra Fen Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Aşağıdaki tabloda Bafra Fen Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Bafra Fen Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

İSTATİSTİKİ BİLGİLERİ
Okulun Son Üç Yıllık Taban Puanı
Yüzdelik Dilim Bilgisi
Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2019 459.4809 3.17
2018 385.1725 3.84
2017 481.5097 5.11
Bafra Fen Lisesi 6 Haziran 2010 tarihinde dönemin Milli Eğitim Bakanı Nimet ÇUBUKÇU oluru ile açılmıştır. Okulumuz ilk olarak 2010-2011 eğitim-öğretim döneminde öğrenci almaya başlamıştır.

Okulumuzun genel kontenjanı 480 olup, şu anda okulumuzda 379 öğrenci bulunmaktadır. Okulumuz öğrencileri genel olarak Samsun merkez ve ilçelerinden olmasına rağmen ülkemizin değişik illerinden gelen öğrencilerimiz de bulunmaktadır. Okulumuzun ayrı bir bina halinde pansiyonu bulunmamakta olup yeni bir pansiyon yapımı ise inşaat halindedir. Okulumuz pansiyonunda 50 öğrencimiz bulunmaktadır.

Okulumuz bahçesi 4552 m², okul binamız 1139 m² toplamda ise yüzölçümümüz 5691 m² 'dir. Okulumuz Bafra-Merkez Fevzi Çakmak Mahallesi sınırları içerisindedir. Sürekli olarak dolmuş hatları ile okulumuza ulaşım sağlanabilmektedir.

Okulumuz MEB Tip proje kapsamındadır. Okulumuzda 16 derslik, 3 laboratuvar, 1 kütüphane, 1 yemekhane, 1 öğretmenler odası, 4 idareci odası, 1 rehberlik odası, 1 memur odası bulunmaktadır.

Bafra Fen Lisesi Okulumuz kalorifer sitemi ile ısınmaktadır. Bafra'nın en saygın ve başarılı okullarından birisi olan Bafra Fen Lisesi birçok TÜBİTAK projeleri ile yurt çapında birçok başarıya imza atmıştır.
 • Öğretmen Sayısı : 33
 • Öğrenci Sayısı : 416
 • Öğretim Şekli : Normal Eğitim
 • Ders Başlama ve Bitiş Saati : 08.15 / 15.35
 • Derslik Sayısı : 16
 • Fen Laboratuarı Sayısı : 3
 • Konferans Salonu : 1

VİZYON Amacı olan, katılımcı, demokratik ve laik, bilimsel düşünen, eleştiriye ve değişime açık, öğrenmeye istekli, çalışmalarını bir plan doğrultusunda yürütebilen, kendisiyle barışık, ailesi ve çevresiyle uyumlu, olumlu davranışlarıyla çevresine örnek olabilen, girişimci hoşgörülü ve sağlıklı bireyler yetiştirmektir

MİSYON Öğrencilerin; Bireysel farklıklarını, göz önüne alarak kendine güvenen, çevresine saygılı, dürüst, milli değerlere bağlı, özgür düşünebilen, eğitim sürecinde katılımcı, belirli bir amacı olan ve geleceğe güvenle bakan bireyler olarak yetiştirilmesini sağlamaktır.

BAŞARILAR 2015 YGS'de: YGS sonuçlarına göre okulumuz son sınıf öğrencilerinin yarısı(81 öğrenciden 40´ı) ilk 25 binde. Ayrıca Oğuzhan ŞEN Bafra 1.´liği, Türkiye 250. ´liği ve Celal TANGAL Türkiye 569.´luğu elde ederek büyük başarı göstermişlerdir. 2014 LYS'de: LYS´ de büyük bir başarı sergiledi. 21 Tıp Fakültesi, 4 Diş Hekimliği, 2 Eczacılık, 11 Mühendislik, 1 Hukuk, 1 Fizyoterapistlik ve 5 Eğitim Fakülteleri ile il ve ilçe çapında alkışlanan bir başarı yakaladık.

Bafra Fen Lisesi 1.2013 yılında Murat ÇOLAK hocamızın rehberliğinde Selen CANPOLAT ve İren ÖNDER'in hazırlamış oldukları MİDİ-TUZ adlı TÜBİTAK Projesi Türkiye İkinciliği kazanmıştır. Böylece okulumuz Türkiye çapında tanınmış ve bölgenin tercih edilen fen liseleri arasında yerini almıştır. Okulumuz 2010-2011 Eğitim - Öğretim yılında büyük bir başarı göstererek Fizik dalında TÜBİTAK İl Birinciliği kazanmıştır Bafra Fen Lisesi kurulduğu günden bu yana Bafra, Samsun hatta Türkiye genelinde büyük başarılara imza atmış, bölgenin en iyi okulları arasında yer almıştır. Türkiye çapında projesiyle ikincilik çıkarmış okulumuz her yıl yeni başarılara imza atarak kalitesini tescillemiştir.
 • 1. Okulumuz 2010-2011 Eğitim - Öğretim yılında büyük bir başarı göstererek Fizik dalında TÜBİTAK İl Birinciliği kazanmıştır.
 • 2. Okulumuz 2011-2012 Eğitim Öğretim yılında Basketbol alanında Bafra Birincisi olmuştur.
 • 3. Okulumuz 2012-2013 Eğitim-Öğretim yılında Basketbol branşında Bafra Birinciliği kazanarak bu alanda kendini ispat etmiştir.
 • 4. Okulumuz 2012-2013 Eğitim-Öğretim yılında Kız Voleybol Takımı ile Bafra Üçüncülüğü kazanmıştır.
 • 5. Okulumuz 2012-2013 Eğitim-Öğretim yılında Satranç dalında da başarılar kazanmış, Samsun İkincisi olmuştur.
 • 6. Okulumuz 2012-2013 Eğitim-Öğretim yılında Bilgi ve Kültür alanında da kendini ispat etmiştir. İlçe ve il genelinde yapılan bilgi yarışmasında İlçe - İl Birinciliği kazanmıştır.
 • 7. Yine 2013 yılında Murat ÇOLAK hocamızın rehberliğinde Selen CANPOLAT ve İren ÖNDER'in hazırlamış oldukları MİDİ-TUZadlı TÜBİTAK Projesi Türkiye İkinciliği kazanmıştır. Böylece okulumuz Türkiye çapında tanınmış ve bölgenin tercih edilen fen liseleri arasında yerini almıştır.
 • 8. Okulumuz 2013-2014 Eğitim-Öğretim yılında yine Basketbol dalında Bafra Birincisi olmuştur.
 • 9. Okulumuz 2013-2014 yılında Satranç alanında da Samsun Üçüncülüğü elde etmiştir.
Bafra Fen Lisesi
 • Tel 0 362 5443055
 • Fax 0 362 5443040
FEVZİ ÇAKMAK MAHALLESİ KÖY HİZMETLERİ SOKAK NO 12 BAFRA FEN LİSESİ
  http://bfl.meb.k12.tr
Bu okula 3 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
7
Çarşamba Fen Lisesi
 • Çarşamba/Samsun
5
Havza Fen Lisesi
 • Havza/Samsun
7
Aziz Atik Fen Lisesi
 • İlkadım/Samsun
21
Kozluk Omv Fen Lisesi
 • Terme/Samsun

Merkezî Yerleştirme, Merkezi Sınavla öğrenci alan fen liseleri, sosyal bilimler liseleri, özel program ve proje uygulayan eğitim kurumları ile meslekî ve teknik Anadolu liselerinin Anadolu teknik programlarına tercihler doğrultusunda merkezî sınav puanı üstünlüğüne göre yapılan yerleştirmedir.

Evet. e-Okulda kayıtlı öğrencilerin, Merkezî Sınavla Öğrenci Alan Okulları tercih edebilmesi için yerel yerleştirme tercihi yapması zorunludur.

Merkezî sınavla öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına merkezî sınav puanı üstünlüğüne göre yerleştirme yapılır. Merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla;

 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğüne,
 • 8’inci sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 7’nci sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 6’ncı sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığına,
 • Tercih önceliğine,
 • Öğrencinin doğum tarihine göre yaşı küçük olana bakılarak yerleştirme yapılır.

Merkezi Sınava giren öğrenciler, Yerel Yerleştirme ile öğrenci alan okullar için tercihlerini yaparak kayıt işlemini tamamladıktan sonra, Merkezi Sınavla öğrenci alan okullar için açılacak Merkezi Sınavla Öğrenci Alan Okullar ekranından en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler.

Bu sayfada yer alan Bafra Fen Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Bafra Fen Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bafra Fen Lisesi taban puanı 2020 , Bafra Fen Lisesi yüzdelik dilimi, Bafra Fen Lisesi yorumları

Ayrıca Bafra Fen Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Bafra Fen Lisesi üniversite başarısı, Bafra Fen Lisesi formaları, Bafra Fen Lisesi adresi,

81

İl

9000

Okul

80000

Yorum