Sinop Sarı Saltuk Anadolu Lisesi

Sinop / Merkez

Sinop Sarı Saltuk Anadolu Lisesi
 • Ekle
  Ekle
 • 4
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavlı
Taban Puanı 374.2545
Yüzdelik Dilimi 14.87
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku LGS Puanı Hesapla
Sinop Sarı Saltuk Anadolu Lisesi bir Proje Okuludur.

Sinop Sarı Saltuk Anadolu Lisesi Sinop ili Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Sinop Sarı Saltuk Anadolu Lisesi 2023-2024 eğitim öğretim yılı için 2023 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa LGS Puanı ile öğrenci alacak. Bu okulu tercih edebilmeniz için 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekir.

Sinop Sarı Saltuk Anadolu Lisesi
Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2022 374.2545 14.87
2021 346.5265 14.94
2020 359.5152 16.95
2019 - -
2018 - -
Sinop Sarı Saltuk Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilim bilgisidir.
İlk yerleştirme verileridir.
Okulun Son 5 Yıllık Kontenjan Bilgisi
2023
0
2022
90
2021
90
2020
170
2019
0
Sinop Sarı Saltuk Anadolu Lisesi 1989-90 Öğretim yılından itibaren Anadolu Öğretmen Lisesine dönüştürülmüş olup 2014 yılına kadar eğitim öğretim faaliyetine devam etmiştir. Okulumuz 2014-2015 eğitim öğretim yılından itibaren Sarı Saltuk Anadolu Lisesine dönüştürülmüştür

Okulumuzun pansiyonu kız yatılı olarak düzenlenmiş olup, 300 öğrenci kapasitelidir.

Pansiyon binamız son yıllarda yapılan onarımlarla daha düzenli ve çağdaş bir duruma dönüştürülmüştür. Erkek öğrencilerimiz GÜNDÜZLÜDÜR.

Okulumuz Ada Mahallesi, Okullar Caddesinde No:39 adresinde 80538 m2 alana kurulmuştur. Eğitim ve Öğretim binası dışında Pansiyon Binası, Spor Salonu, Laboratuvar ve Atölye binası ve 5 dairelik Lojman binası bulunmaktadır. Pansiyon binamızda 300 Öğrencinin yemek yiyebileceği yemekhane, çamaşırhane, mutfak bölümleri bulunmaktadır

Sinop Sarı Saltuk Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Sinop Sarı Saltuk Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Okulun Görselleri
Sinop Sarı Saltuk Anadolu Lisesi
Sinop Sarı Saltuk Anadolu Lisesi
 • Sinop
  İl
 • Merkez
  İlçe
Sinop Sarı Saltuk Anadolu Lisesi
Sinop Sarı Saltuk Anadolu Lisesi
 • Sinop
  İl
 • Merkez
  İlçe

Adres: İncedayı Mah. Okullar Cad. No39 SİNOP

Tel: 0 368 261 19 95

Fax: 0 368 260 22 50

web: http://sinopsarisaltukal.meb.k12.tr

 • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
 • Bu okulun velisi misiniz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Sinop Sarı Saltuk Anadolu Lisesi ile ilgili 4 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
[nefret ettim hayattan]

bu sene düşük puanım yüzünden buraya geldim gelmez olaydım. nefret ediyorum. buraya geliceğimi bilseydim 2 yıl fazla çalışırdım. yurt insanı delirtiyor ciddi manada okul açılalı 2 buçuk ay oluyor ve şimdiden beni hayattan soğuttu. aptal sıkı kuralları, her şeyi koronaya bağlayıp hiçbir şey izin verilmemesi korkunç. eğer atletizm istiyorsanız burası gayet ideal. zira market için 20 dakika izin alıyorsunuz ki bunun içinde gidiş alış kasada bekleyiş ve dönüş var markette en az 1 km uzakta üstelik yokuş var. eğer nefes tıkanıklığı yaşıyorsanız şimdiden geçmiş olsun. asla tavsiye etmiyorum yurdu. okul ise hocalar kaliteli ama bize kaliteli hoca girmiyor. yurt ve okulu birbirine karıştıran öğretmenler var. nilüfer ve funda hocam siz mükemmelsiniz fakat isim vermek istemediğim bazı hocalar ise doğdumuza pişman ediyor.

2021-11-02 20:29
 
0
 
0
[Zehra]

Gerekli çabayı göstererek 1. Tercihime ulaştım.. Umarım herşey güzel olurr

2021-08-12 17:55
 
0
 
0
[Lgs öğrencisi idi 2021]

Keşke sadece lgs puanına göre bakmasalar ..... sarisaltuk lisesi bir proje okulu yeteneğine ve başarısına göre baksalardi daha farkli olabilirdi. Bu okula girebilmek için 1 yıl çalıstim, test kitapı yetersizliğe ve lgs´de yaşadiğim stres ve heyecan yüzünden matematiği yapamadim 😔

2021-07-31 01:37
 
0
 
0
[Qwerty]

1962´den beri köklü eğitim ve disiplin anlayışıyla ufku gelişmiş nice öğrencilerin mezun olduğu, özellikle ülkemizin dört bir yanından gelen ve kırsalda kısıtlı imkanlara sahip kız öğrenciler için bir dönüşüm noktası olan güzeller güzeli okulum. Öğretmen liselerinin kapatılmasıyla yoluna bir anadolu lisesi olarak devam etmektedir.

2020-07-13 17:38
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 4

Sinop Sarı Saltuk Anadolu Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Sorular Cevaplar
Sinop Sarı Saltuk Anadolu Lisesi kaç puan 2023 374.2545
Sinop Sarı Saltuk Anadolu Lisesi kaç kişi alıyor? Son 5 yıllık kontenjan bilgisi yukarıda belirtildi.
Sinop Sarı Saltuk Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Sinop Sarı Saltuk Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Evet. Sınavla öğrenci alan proje okuludur.
Sinop Sarı Saltuk Anadolu Lisesi Yatılı mı? Sadece Kız Pansiyonu Var
Sinop Sarı Saltuk Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Sinop Sarı Saltuk Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Sinop Sarı Saltuk Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Sinop Sarı Saltuk Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://sinopsarisaltukal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Sinop Sarı Saltuk Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Sinop Sarı Saltuk Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Sinop Sarı Saltuk Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Sinop Sarı Saltuk Anadolu Lisesi taban puanı 2023

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız