Köprülüler Anadolu Lisesi

Samsun / Vezirköprü

Köprülüler Anadolu Lisesi
 • Köprülüler Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 9
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Samsun
İlçesi Vezirköprü
OBP Puanı (*) 90.5665
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Köprülüler Anadolu Lisesi Samsun ili Vezirköprü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Köprülüler Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Köprülüler Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "90.5665". Köprülüler Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Köprülüler Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Köprülüler Anadolu Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz.

Sizde yorum alanımızda Köprülüler Anadolu Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi aşağıdaki yorum alanımızda paylaşabilirsiniz.

Köprülüler Anadolu Lisesi'nin başarılarını, fiziki olanaklarını, OBP okul başarı puanı, öğretmen başarı durumunu, kıyafeti hakkında bilgiler paylaşarak bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Köprülüler Anadolu Lisesi kaç ortalama ile öğrenci alıyor? Kaç puanla öğrenci alıyor? Bu okulda öğrenim gören öğrenciler aşağıdaki yorum alanımızda paylaşarak Köprülüler Anadolu Lisesi'ni tercih etmeyi düşünen öğrencilere yardımcı olabilirler.

Köprülüler Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Köprülüler Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Köprülüler Anadolu Lisesi ile ilgili 9 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[Emre...]

Çoğu fen lisesinden kesinlikle saha iyi

2021-10-12 22:02
 
0
 
0
[Asena]

Okulumuz her yönden gerçekten çok iyi. Bi kere başarı puanı ve başarılı bir okul. Yurt olarak; kızlar için yurt hemen okulun yan tarafında erkekler için ise val yurdu oluyor. Bölümler olarak sayisal ve esit agirlik bölümleri on planda okulun sözel bölümü yok ama seçime göre acilabilr cunku duyduguma göre cok fazla kisi sozelciymiss. Öğretmenleri mükemmel yeri geldiği zaman eğlencelilerde (ama siz kizdirmamaya dikkat edin) okul idareside süper öğrencilerle çok ilgililer.

Çok beklediğiniz bir bilgi olarak; okulda telefon kesinlikle yasak. Hatta yakalanirsaniz direkt disiplini boylarsiniz. Ama bu herkesin getirmediği anlamina gelmiyo hshdjsjdj.

Okul dışı faaliyetlerde ise çeşitli spor dallari var ;basketbol,voleybol,futbol,futsal vs.
Bunu yanı sira zeka oyunlari kursu falan oluyo.

Yani kisaca okul gayet iyi. Ortalamsi 90 dan fazla olan her ogrenci rahatlikla girebilir.

Biraz daha yurttan bahsedeyim;

Yurt okulun hemmen yaninda (kızı yurdu) etüt saatleri falan var. Yemek ucretliymis galiba...

Öyle yani... Anlatacaklarım bu kadar umarim yardimci olmusumdur...

2021-10-12 22:00
 
0
 
0
[ögr...]

okul zaten çok başarılı. 4 sene boyunca gayret ederseniz iyi sonuçlar edeceğinize inanıyorum

2021-10-11 18:31
 
0
 
0
[çağla]

okulumuz her yönüyle mükemmel herkese kesinikle tavsiye ederim

2021-10-11 18:27
 
0
 
0
[KAL öğrencisii]

Tercihimin ilk sırasına yazmıştım ve burası çıktı. Burasının çok iyi bir okul olduğunu biliyorum. Umarım 4 senemi başarı,mutluluk ve iyi arkadaşlıklarla geçiririm...

2021-07-27 14:00
 
0
 
0
[ben damla]

okula gitmek istiyorum umarım giderim

2021-07-09 20:54
 
0
 
0
[alperlerr]

okula gelmek ıstıyorum cunku guzelllll

2021-07-07 17:32
 
0
 
0
[Sadullah Tok]

Ben bu okula 2016 yılında başladım. Şu anda son dönemimi okuyorum. Okulumdan çok memnunum. Harika bir kadromuz var. Okul idaresi öğrencilerle çok ilgileniyor. Kötü davranmıyorlar. Öğrencilerle daha çok arkadaş gibiler yani. Bu okulu isteyen herkese tavsiye ederim. Çok güzel bir okulumuz var. Binası ve her şeyi çok güzel. Geldiğiniz zaman bir daha gitmek istemeyeceğiniz bir okul. Yani buraya yazacak pek çok şey var ama şimdi yazamıyoruz. Sadece bu okulu şiddetle tavsiye ediyorum.

2020-02-15 19:52
 
0
 
0
[Mezun]

Lise okumak için ideal bir okul. Deneyimli ve heyecanlı bir öğretmen kadrosu var. Bina çok iyi. İletişim süper. Tavsiye olunur.

2018-02-26 10:59
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 5

Tülay Başaran Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 4

Bafra Altınkaya Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 3

Ali Fuat Başgil Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 6

Bafra Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 11

Atatürk Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 4

Onur Ateş Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Köprülüler Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz