Savrun Şehit Mustafa Çiğiloğlu Anadolu Lisesi

Osmaniye / Kadirli

Savrun Şehit Mustafa Çiğiloğlu Anadolu Lisesi
 • Savrun Şehit Mustafa Çiğiloğlu Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 1
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Osmaniye
İlçesi Kadirli
Başarı Puanı (OBP) 95.3622
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız/Erkek
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Savrun Şehit Mustafa Çiğiloğlu Anadolu Lisesi Osmaniye ili Kadirli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Savrun Şehit Mustafa Çiğiloğlu Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılı için 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Savrun Şehit Mustafa Çiğiloğlu Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Savrun Şehit Mustafa Çiğiloğlu Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Okulumuz Milli Eğitim Bakanlığının onayı ile Kapatılan Kadirli Anadolu öğretmen lisesi binasında 2014 Haziran ayında Savrun Anadolu lisesi olarak, eğitim öğretime başlamıştır Okulumuza Ş.Kansu Küçükateş Mahallesinde 20 Bin metrekare alan tahsis edilmiştir. Okulumuz ana bina, Pansiyon binası ve lojman binalarından oluşacak, yapı 2010 yılı yatırım planında belirtilmiş ve 2013 yılında tamamlanarak Şubat ayı itibariyle teslim edilmiştir.

Şuan da Kadirli Savrun Anadolu Lisesi gündüzlü kız ve erkek öğrenciler birlikte eğitim görmektedir. Okulumuzda 4 adet 9. sınıf, 4 adet 10.sınıf, 4 adet 11.sınıf, 4 adet 12.sınıf ve 24 öğretmen ile 501 öğrenci bulunmaktadır Okulumuza ulaşım okul servisleri ile yapılmaktadır.

Vizyon Sahip olduklarının farkında olan, tarihinden güç alan, özgür ve sorgulayıcı düşünceyi benimseyen, insani değerleri koruyan ve toplumsal sorumluluk değerlerine sahip bireyler yetiştirmektir.

Misyon Atatürk ilke ve inkılâplarını özümsemiş, kendisi ve çevresi ile barışık, tarihi, edebi ve kültürel değerlerinin farkında çağdaş uygarlığa ulaşmak için aklın ve bilimin rehberliğini benimsemiş, dürüst, çalışkan ve çağdaş kişiler yetiştirmektir.

Başarılar 2015 Yılında Mezun olan 92 öğrencimizden 59u tercih ettikleri üniversitelere yerleştiler Başarı oranımız % 62
Başarı İstatistiği

Savrun Şehit Mustafa Çiğiloğlu Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Savrun Şehit Mustafa Çiğiloğlu Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Şehit Kansu Küçükateş Mahallesi 1808 Sokak No30 Kadirli/OSMANİYE

Tel: 3287181314

Fax: 3287175454

web: http://savrunal.meb.k12.tr

Savrun Şehit Mustafa Çiğiloğlu Anadolu Lisesi ile ilgili 1 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
BENZER OKULLAR
Yorum 6

Osmaniye Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Düziçi Çeaş Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Savrun Şehit Mustafa Çiğiloğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 11

80. Yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Kadirli Şehit Öğretmen Orhan Gök Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

80.yıl Cumhuriyeti Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Savrun Şehit Mustafa Çiğiloğlu Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Savrun Şehit Mustafa Çiğiloğlu Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://savrunal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Savrun Şehit Mustafa Çiğiloğlu Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Savrun Şehit Mustafa Çiğiloğlu Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Savrun Şehit Mustafa Çiğiloğlu Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Savrun Şehit Mustafa Çiğiloğlu Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız