Yavuz Sultan Selim Anadolu Lisesi

Siirt / Merkez

Yavuz Sultan Selim Anadolu Lisesi
 • Ekle
  Ekle
 • 3
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 78.5675
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Yavuz Sultan Selim Anadolu Lisesi Siirt ili Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Yavuz Sultan Selim Anadolu Lisesi 2023-2024 eğitim öğretim yılı için 2023 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Yavuz Sultan Selim Anadolu Lisesi'ne 2022 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "78.5675".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2022
78.5675
2021
79.0294
2020
71.7954
Yavuz Sultan Selim Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Yavuz Sultan Selim Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Yavuz Sultan Selim Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Yavuz Sultan Selim Anadolu Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz.

Sizde yorum alanımızda Yavuz Sultan Selim Anadolu Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi aşağıdaki yorum alanımızda paylaşabilirsiniz.

Yavuz Sultan Selim Anadolu Lisesi'nin başarılarını, fiziki olanaklarını, OBP okul başarı puanı, öğretmen başarı durumunu, kıyafeti hakkında bilgiler paylaşarak bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Yavuz Sultan Selim Anadolu Lisesi kaç ortalama ile öğrenci alıyor? Kaç puanla öğrenci alıyor? Bu okulda öğrenim gören öğrenciler aşağıdaki yorum alanımızda paylaşarak Yavuz Sultan Selim Anadolu Lisesi'ni tercih etmeyi düşünen öğrencilere yardımcı olabilirler.

Yavuz Sultan Selim Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Yavuz Sultan Selim Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

 • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
 • Bu okulun velisi misiniz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Yavuz Sultan Selim Anadolu Lisesi ile ilgili 3 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
[Mehmet Ekin]

Tavsiye etmem bahçesi yok spor salonunda top bile vermiyorlar maç yaparken odalar küçük okul boyalar parmakliklar ayni hapishanede gibi hissediyorum

2022-07-05 12:39
 
0
 
0
[Gizemli biri]

Sakın ola ki bu okula gitme çok kötü bir okuldur Bana sorarsan eğer o BP puanın yetiyorsa ve adresin tutuyorsa Selami değerli lisesine git Eğer o da tutmazsa Ya okul okuma ya da özel okula git

2022-07-01 20:04
 
0
 
0
[Eylül ]

Ben başarılı bir öğrenciyim fakat LGS sonucum kötü olduğu için obp ile gitmeye karar verdim okulda okuyan veya mezun olan varsa okul hakkında bilgi verebilir mi
Şimdiden teşekkürler

2022-06-30 15:54
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 0

Baykan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 3

Yavuz Sultan Selim Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Pervari Borsa İstanbul Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

14 Eylül Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Şirvan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Sorular Cevaplar
Yavuz Sultan Selim Anadolu Lisesi kaç puan 2023 78.5675
Yavuz Sultan Selim Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Yavuz Sultan Selim Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Hayır. Sınavsız OBP puanı ile öğrenci almaktadır.
Yavuz Sultan Selim Anadolu Lisesi Yatılı mı? Sadece Kız Pansiyonu Var
Yavuz Sultan Selim Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Yavuz Sultan Selim Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Yavuz Sultan Selim Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz