Selami Değer Anadolu Lisesi

Siirt / Merkez

Selami Değer Anadolu Lisesi
 • Selami Değer Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 4
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Siirt
İlçesi Merkez
OBP Puanı (*) 86.6186
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Selami Değer Anadolu Lisesi Siirt ili Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Selami Değer Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Selami Değer Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "86.6186". Selami Değer Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Selami Değer Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
Selami Değer Lisesi Eğitimci Hayırsever İş adamı Selami Değerin katkılarıyla 2005 yılında eğitim öğretime başlamıştır. 2010 yılından beri Selami Değer Anadolu Lisesi olarak eğitim öğretime devam edilmektedir.

strong>Vizyon Her alanda Dünyanın örnek alacağı Lider bir Türkiye için; çalışan, üreten, kendisine, çevresine topluma ve gelecek nesillere katkıda bulunacak bireyler yetiştiren bir eğitim sistemidir.

Misyon 21. YY Bilişim çağını yakalayan çevresi, ülkesi ve dünyanın kaderine yön verebilen, geleceği için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan, gelişmiş yüksek kültürlü bireyler yetiştirmektir.
 • Öğretmen :30
 • Öğrenci :460
 • Derslik :17
 • Kütüphane :1
 • Fen Labaratuarı :1
 • Öğretim Şekli :Sabah ve öğle 4+4 saat şeklinde eğitim-öğretim yapılmaktadır.
 • Saatler Başlama: 8.00 Bitiş: 16.10
 • Ulaşım Siirt´in her yerine ulaşım yapılabilecek bir konumdadır. Okulumuza 50 metre uzaklıkta servis hatları bulunmaktadır. Bu hatlar ile ilimizin her yerine kolayca ulaşım sağlanmaktadır.

Selami Değer Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Selami Değer Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Bahçelievler mh. ismet aydın cd.

Tel: 04842245910

Fax: 04842245911

web: http://selamideger.meb.k12.tr

Selami Değer Anadolu Lisesi ile ilgili 4 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[Öğrenci ]

Fena değil güzel gittiğime memnunum ama keşke fen lisesine gitseydim

2021-09-01 20:32
 
0
 
0
[Cumali Özdemir ]

Okula yeni geçtim 9 sınıfın ama sade eşit ağırlık ve sayısal varmış bende büyük ihtimal sayısaldan giderim okuluma gitmek için son 1 hafta kaldı buda bir anı olmasını istedm ve benim için güzel olur okul nottt.

2021-08-27 23:11
 
0
 
0
[ömer:)]

selam gençlik seni çokk seviyoeum

2021-07-01 11:39
 
0
 
0
[Selam genclik]

Guzel bir okul gercekten.
Okulunuzun degerini bilin.
Arkadasim ömeri de üzmeyin.
Onu üzeni ben de üzerim...
Oda yeni 9 a gecti.

2017-09-06 17:21
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 4

Selami Değer Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 8

75. Yıl Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

14 Eylül Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Selahattin Eyyubi Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Yavuz Sultan Selim Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

İbn-I Sina Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Selami Değer Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Selami Değer Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://selamideger.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Selami Değer Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Selami Değer Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Selami Değer Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Selami Değer Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız