Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Merkezi Sınav
0 484 223 54 28
0 484 223 54 28
Adres Kooperatif mh. Abdullah Bağış cd. Atatürk Anadolu Lisesi SİİRT
MEB logo Siirt / Merkez
Siirt Atatürk Anadolu Lisesi

http://siirtaal.meb.k12.tr
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Kontenjan Sayısı 120
Taban Puanı 334.2968
Yüzdelik Dilimi Güncelleniyor...
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Erkek
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar

Siirt Atatürk Anadolu Lisesi Siirt ili Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Siirt Atatürk Anadolu Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Siirt Atatürk Anadolu Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor. Aşağıdaki tabloda Siirt Atatürk Anadolu Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Siirt Atatürk Anadolu Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Siirt Atatürk Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Siirt Atatürk Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Siirt Atatürk Anadolu Lisesi Taban Puanı 334.2968 -
2017 Siirt Atatürk Anadolu Lisesi Taban Puanı 459.5646 13.2100
2016 Siirt Atatürk Anadolu Lisesi Taban Puanı
436.0875 11.7900

VİZYON : Öğrencilerimizi geleceğin bilinmeyen dünyasına hazırlamak; o dünyaya katkı sağlayacak yaşam becerileri ile donatmak.

  LYS'de Öğrenci Yerleştirme Yüzdesi
 1. 2013-2014 %49
 2. 2014-2015 %58,43

MİSYON : Öğrencilerinin kendilerine özgü niteliklerini yitirmeden: Doğaya ve çevresine duyarlı, Tüm kültürlere ve farklılıklara saygılı, Birey haklarının bilincinde olan, Sorgulayıcı bakış açısına sahip, Bilgiye ulaşma yollarını bilen, Kendine güvenen, Atatürk İlkelerine bağlı, laik ve demokratik toplum düzenini benimseyen, Etik değerlere sahip, Barış dolu bir dünya için yaşam boyu öğrenmekten vazgeçmeyen bireyler olmalarını sağlamaktır.

 • Öğretmen : 26
 • Öğrenci : 544
 • Derslik : 16
 • BT Sınıfı : 1
 • Kütüphane : 1
 • Fen Labaratuarı: 3
 • Konferans Salonu : 1
 • Spor Salonu : 1
 • Öğretim Şekli : Normal
 • Saatler : 8:00 16:25
2012 ve 2013 Yılı Üniversite Yerleştirme Başarısını İncele

Siirt Atatürk Anadolu Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Siirt Atatürk Anadolu Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Siirt Atatürk Anadolu Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Siirt Atatürk Anadolu Lisesi'nin başarılarını, Siirt Atatürk Anadolu Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: 0 484 223 54 28
Okulun Faxı: 0 484 223 54 28
Okulun Adresi: Kooperatif mh. Abdullah Bağış cd. Atatürk Anadolu Lisesi SİİRT

Bu okula 4 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Önemli: Siirt Siirt Atatürk Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Siirt Atatürk Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Siirt Atatürk Anadolu Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Siirt Atatürk Anadolu Lisesi taban puanı 2019 , Siirt Atatürk Anadolu Lisesi yüzdelik dilimi, Siirt Atatürk Anadolu Lisesi yorumları, Siirt Atatürk Anadolu Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Siirt Atatürk Anadolu Lisesi nerede?, Siirt Atatürk Anadolu Lisesi üniversite başarısı, Siirt Atatürk Anadolu Lisesi formaları, Siirt Atatürk Anadolu Lisesi adresi, Siirt Atatürk Anadolu Lisesi başarıları, Siirt Atatürk Anadolu Lisesi Siirt, Merkez Siirt Atatürk Anadolu Lisesi

google+ google+ google+