Ceyhan Anadolu Lisesi

Adana / Ceyhan

Ceyhan Anadolu Lisesi
 • Ceyhan Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 2
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İl Adana
Başarı Puanı (OBP) 69.0440
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Ceyhan Anadolu Lisesi Adana ili Ceyhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Ceyhan Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Ceyhan Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Ceyhan Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Ceyhan Lisesi, 214 öğrenciye ortaokul öğrenimi vermek üzere 1940 - 1941 eğitim-öğretim yılında bu günkü arazisi üzerine Cumhuriyet İlkokulu ismi ile kurulur. Cumhuriyet Okulunun bu günkü arazisine taşınmasından sonra okul Ceyhan Ortaokulu olarak hizmet eder. 20.03.1945 tarihindeki Ceyhan depreminde mevcut binanın yıkılması üzerine bu günkü ana binanın temeli 29.10.1947 tarihinde atılır ve 1948 yılında bina tamamlanarak eğitim-öğretime başlanır. 1960 yılına kadar Ceyhanın dışında lise öğrenimini sürdüren öğrenciler, 1961-1962 eğitim-öğretim yılından itibaren eğitimlerini bu günkü binada Ceyhan Anadolu Lisesinde sürdürmeye başlarlar.
 • Öğretmen :42
 • Öğrenci :1050
 • Derslik :31
 • BT Sınıfı :1
 • Kütüphane :1
 • Fen Labaratuarı :1
 • Öğretim Şekli :Normal
 • Saatler 08.00 - 11.40 12.20 - 15.40
 • Ulaşım İlçemiz şehirlerarası ulaşım ağının üzerinde bulunmaktadır ve ulaşım sıkıntısı bulunmamaktadır. İlçemize karayolu, trenyolu ya da havayolu ile ulaşılabilmektedir.
 • Yerleşim Yeri İlçemizin 130.000 nüfüsu vardır. Çeşitli sosyal imkanlara sahiptir. İlçemiz, ilimiz Adanaya 45 km uzaklıktadır ve sabah 5den akşam 21e kadar yarım saate bir karşılıklı araç seferleri bulunmaktadır. Ayrıca Osmaniye ili 40 km mesafededir ve saat başı karşılıklı olarak araç hareket etmektedir.
Vizyon 1.Yapılan bütün çalışmalarda eğitim teknolojisinin olanaklarından yararlanmak. 2. Bireysel yetenekleri ön plana almak ve her bireyin çalışmasını topluma mal etmek, 3. Öğretim süreçlerini olabildiğince bireyselleştirebilmek, ezberci eğitimden kaçmak, öğrenci merkezli eğitimi ön planda tutmak, lider davranışları geliştirmek, 4. Diğer okullara örnek olan ve liderlik yapan bir okul olmak.

Misyon Öğrencilerimizin tamamını, ilgi ve yeteneklerine uygun bir yüksek öğretime yönlendirmek, buna uygun üretici davranışla geliştirmek, yeteneklerinin bilincinde olan kendisi ve çevresi ile barışık, uyumlu bireyler olarak yetiştirmek. Avrupa Topluluğu ile bütünleşme sürecinde olan ülkemizde Atatürk ilke ve inkılâplarına bağlı, demokratik, laik, sosyal katılımcı, düşünen, soran ve sorgulayan işbirliğine dayalı küreselleşen dünya ile uyumlu bireyler yetiştirmek. Öğretim süreçlerinde teknolojik yapının bütün olanaklarını kullanarak 21.yüzyıla uygun, teknolojiyi hayatın her aşamasında kullanabilen yeterlilikte bireyler yetiştirmek.

Başarılar 1940 yılında kurulmuş köklü bir eğitim yuvasıdır. Eğitsel açıdan çok üst düzey bireyler yetiştirmiş olması ile gurur duymaktadır. Sportif başarıları ise özenilerek bakılacak orandadır.

Ceyhan Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Ceyhan Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Burhaniye Mahallesi. İstasyon Caddesi. 161 Numara. Merkez, Ceyhan, Adana

Tel: 03226134916

Fax: 03226136731

web: http://ceyhananadolulisesi.meb.k12.tr

Ceyhan Anadolu Lisesi ile ilgili 2 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
BENZER OKULLAR
Yorum 66

Piri Reis Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 16

Abbas-Sıdıka Çalık Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 13

Mehmet Özöncel Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 19

İsmail Kulak Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 12

Ramazan Atıl Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 12

İlhan Atış Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Ceyhan Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Ceyhan Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://ceyhananadolulisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Ceyhan Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Ceyhan Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Ceyhan Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Ceyhan Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız