Cahit Zarifoğlu Anadolu Lisesi

Ordu / Fatsa

Cahit Zarifoğlu Anadolu Lisesi
 • Cahit Zarifoğlu Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 1
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İl Ordu
Başarı Puanı (OBP) 95.1497
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Cahit Zarifoğlu Anadolu Lisesi Ordu ili Fatsa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Cahit Zarifoğlu Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Cahit Zarifoğlu Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Cahit Zarifoğlu Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Okulumuzun kısa sürede tüm donatımları tamamlanmış olup, bilgisayarlı fizik-kimya-biyoloji laboratuarları ile internet kafe ve bilgisayar laboratuarı ile internet erişimli okul kütüphanesi kurulmuştur. Okulumuzda tüm projeksiyon ile donatılmıştır. Laboratuara onboord (akıllı tahta) yerleştirilmiş geri kalan kısımlara da en kısa sürede takılacaktır.2009-2010 Öğretim yılında akıllı tahta 9(dokuz)a ulamıştır..

2010-2011 eğitim- öğretim yılında bütün sınıflarda projeksiyon yapılmıştır. Okulumuz yeni açılmasına rağmen, sosyal ve kültürel faaliyetlerde il ve ilçede çeşitli birincilikler alarak adını sıkça duyurmuştur. Türkiye genelinde yapılan Öğretmene Proje Yaptırma Eğitimi Projesi kapsamında okulumuz öğrencileri yapmış oldukları proje ile mansiyon almışlardır. II.si düzenlenen USOBOda okulumuz altın madalya almaya hak kazanmıştır.

Okulumuz kültür sanat etkinlikleri çerçevesinde her yıl bir ulusal tiyatro ekibini öğrencilerimizle ve Fatsalılarla buluşturmaktadır.

VİZYON o Hizmet kalitesini sürekli iyileştirerek 21. yüzyılın gereksinimlerini karşılayan; o Öğrencilerini sadece mesleğe değil, aynı zamanda hayata hazırlayan; o Gelecek nesillerin şekillendirilmesi sorumluluğunu alabilen, Türk Milli Eğitim Sis-teminin yıldızlarını yetiştiren; o Heyecanlı, dinamik, verimli, üretken ve fark edilebilen bir okul olmak.

MİSYON o Milli Eğitim Temel Kanununda yer alan genel amaçları ve temel ilkeleri kendinde gerçekleştiren; o Öğretmenlik mesleğine ilgi duyan, sağlam karakter sahibi; o Kuvvetli bir vatan-millet sevgisi olan, insani milli, ve ahlaki duygularla donanmış; o Ülkesini dünya vizyonuna taşıyan; o Öğrenmeyi öğrenmiş, bilgiden bilgi üretebilen; o Okuyan, inceleyen, araştıran; o Ulusal ve evrensel değerleri tanıyan, benimseyen; o Teknolojik gelişmeleri yaşamına yansıtan; o Araştırmacı ve sorgulayıcı; o Kendi düşüncelerini savunurken, başkalarının haklarına ve özgürlüklerine saygılı; Ulu Önder Atatürk´ün çağdaş uygarlık düzeyinin üstüne çıkarmayı hedeflediği Türkiye Cumhuriyeti ve Türk milletine karşı görev ve sorumluluklarının bilincinde olan öğrencileri yetiştirmek...

BAŞARILAR

Okulumuz 2008-2009 Öğretim yılında 86 kişiden oluşan ilk mezunlarını vermiştir. %89.53lık yerleştirme oranı ile taban yerleştirme oranını bulmuştur. Türkiye genelinde öğretmen liselerinde arsında 29. Olmuş olup il genelinde 1. olmuştur. 2010 LYSde ise %71.6 ile 66. olmuştur. 4 öğrencimiz de Kara Harp Okuluna kabul edilmiştir. 2014-2015 eğitim öğretim yılında Anadolu öğretmen liselerinin kapatılması sonucu okulumuz Anadolu Lisesine dönüştürülmüş olup Fatsa Cahit ZARİFOĞLU adıyla eğitim öğretim hizmetlerine devam etmektedir.

Cahit Zarifoğlu Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Cahit Zarifoğlu Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Yahya Kemal Sokak no 20 Fatsa/Ordu

Tel: 04524239458

Fax: 04524237324

web: http://fatsaczal.meb.k12.tr

Cahit Zarifoğlu Anadolu Lisesi ile ilgili 1 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
BENZER OKULLAR
Yorum 23

Ordu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Cahit Zarifoğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 4

Altınordu Başöğretmen Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Atatürk Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 5

Ünye Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 10

Fatsa Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Cahit Zarifoğlu Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Cahit Zarifoğlu Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://fatsaczal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Cahit Zarifoğlu Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Cahit Zarifoğlu Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Cahit Zarifoğlu Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Cahit Zarifoğlu Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız