Cahit Zarifoğlu Anadolu Lisesi

Ordu / Fatsa

Cahit Zarifoğlu Anadolu Lisesi
 • Cahit Zarifoğlu Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 6
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Tercih Kodu 53287
Kontenjanı 120
Taban Puanı Güncelleniyor....
Yüzdelik Dilimi Güncelleniyor....
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku LGS Puanı Hesapla
Cahit Zarifoğlu Anadolu Lisesi bir Proje Okuludur.

Cahit Zarifoğlu Anadolu Lisesi Ordu ili Fatsa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Cahit Zarifoğlu Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılı için 2021 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak.

Cahit Zarifoğlu Anadolu Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor.

Okulun Son 5 Yıllık Kontenjan Bilgisi
2021
120
2020
0
2019
0
2018
0
2017
0
Cahit Zarifoğlu Anadolu Lisesi

(İlk yerleştirme sonuçlarına ait verilerdir.)

Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2020 - -
2019 - -
2018 - -
2017 463.1961 -
2016 445.3684 9.65
Cahit Zarifoğlu Anadolu Lisesi LGS taban puanı yüzdelik dilim bilgisini yıllara göre arşivliyoruz.
Okulumuzun kısa sürede tüm donatımları tamamlanmış olup, bilgisayarlı fizik-kimya-biyoloji laboratuarları ile internet kafe ve bilgisayar laboratuarı ile internet erişimli okul kütüphanesi kurulmuştur. Okulumuzda tüm projeksiyon ile donatılmıştır. Laboratuara onboord (akıllı tahta) yerleştirilmiş geri kalan kısımlara da en kısa sürede takılacaktır.2009-2010 Öğretim yılında akıllı tahta 9(dokuz)a ulamıştır..

2010-2011 eğitim- öğretim yılında bütün sınıflarda projeksiyon yapılmıştır. Okulumuz yeni açılmasına rağmen, sosyal ve kültürel faaliyetlerde il ve ilçede çeşitli birincilikler alarak adını sıkça duyurmuştur. Türkiye genelinde yapılan Öğretmene Proje Yaptırma Eğitimi Projesi kapsamında okulumuz öğrencileri yapmış oldukları proje ile mansiyon almışlardır. II.si düzenlenen USOBOda okulumuz altın madalya almaya hak kazanmıştır.

Okulumuz kültür sanat etkinlikleri çerçevesinde her yıl bir ulusal tiyatro ekibini öğrencilerimizle ve Fatsalılarla buluşturmaktadır.

VİZYON o Hizmet kalitesini sürekli iyileştirerek 21. yüzyılın gereksinimlerini karşılayan; o Öğrencilerini sadece mesleğe değil, aynı zamanda hayata hazırlayan; o Gelecek nesillerin şekillendirilmesi sorumluluğunu alabilen, Türk Milli Eğitim Sis-teminin yıldızlarını yetiştiren; o Heyecanlı, dinamik, verimli, üretken ve fark edilebilen bir okul olmak.

MİSYON o Milli Eğitim Temel Kanununda yer alan genel amaçları ve temel ilkeleri kendinde gerçekleştiren; o Öğretmenlik mesleğine ilgi duyan, sağlam karakter sahibi; o Kuvvetli bir vatan-millet sevgisi olan, insani milli, ve ahlaki duygularla donanmış; o Ülkesini dünya vizyonuna taşıyan; o Öğrenmeyi öğrenmiş, bilgiden bilgi üretebilen; o Okuyan, inceleyen, araştıran; o Ulusal ve evrensel değerleri tanıyan, benimseyen; o Teknolojik gelişmeleri yaşamına yansıtan; o Araştırmacı ve sorgulayıcı; o Kendi düşüncelerini savunurken, başkalarının haklarına ve özgürlüklerine saygılı; Ulu Önder Atatürk´ün çağdaş uygarlık düzeyinin üstüne çıkarmayı hedeflediği Türkiye Cumhuriyeti ve Türk milletine karşı görev ve sorumluluklarının bilincinde olan öğrencileri yetiştirmek...

BAŞARILAR

Okulumuz 2008-2009 Öğretim yılında 86 kişiden oluşan ilk mezunlarını vermiştir. %89.53lık yerleştirme oranı ile taban yerleştirme oranını bulmuştur. Türkiye genelinde öğretmen liselerinde arsında 29. Olmuş olup il genelinde 1. olmuştur. 2010 LYSde ise %71.6 ile 66. olmuştur. 4 öğrencimiz de Kara Harp Okuluna kabul edilmiştir. 2014-2015 eğitim öğretim yılında Anadolu öğretmen liselerinin kapatılması sonucu okulumuz Anadolu Lisesine dönüştürülmüş olup Fatsa Cahit ZARİFOĞLU adıyla eğitim öğretim hizmetlerine devam etmektedir.

Cahit Zarifoğlu Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Cahit Zarifoğlu Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Yahya Kemal Sokak no 20 Fatsa/Ordu

Tel: 04524239458

Fax: 04524237324

web: http://fatsaczal.meb.k12.tr

Cahit Zarifoğlu Anadolu Lisesi ile ilgili 6 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[lgs mağduru]

%14 lük dilimle bu lise gelir mi?

2021-07-06 16:22
[Zarifoğlu]

Çoğu fen lisesinden daha kaliteli bir okul öğretmenleri müdürü çok samimi insanlar

2021-06-30 15:23
[umut arayan bırı]

pansıyon bılgısı alabılırmıyım

2021-06-17 15:25
[umut arayan bırı]

puanım 94 buraya ya gelebılır mıyım acaba...bılgı verebılır mısınız

2021-06-17 13:16
[Sude Naz Ayva]

Ben bu okula sınava girip gidebilirmiyim çok istiyorum çok güzel bir okul 🏫🏫

2021-03-26 19:57
[başöğretmen bu lise ordu ihl]

ARKADAŞLAR BU LİSE Mİ BAŞÖĞRETMEN Mİ YOKSA GELİŞEN ORDU İHL Mİ 2019 DA HANGİ LİSE DAHA İYİ OLUR SIRALAMA BELİRTİN

2019-08-09 02:43
BENZER OKULLAR
Yorum 10

Ordu Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 7

Fatsa Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 14

Ünye Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 67

Büyükşehir Belediyesi Ordu Anadolu İmam Hatip Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 12

Ordu Sosyal Bilimler Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 21

Aybastı Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Cahit Zarifoğlu Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Cahit Zarifoğlu Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://fatsaczal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Cahit Zarifoğlu Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Cahit Zarifoğlu Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Cahit Zarifoğlu Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Cahit Zarifoğlu Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız