Ürgüp Tesan Fen Lisesi

Nevşehir / Ürgüp

Ürgüp Tesan Fen Lisesi
 • Ürgüp Tesan Fen Lisesi
  Ekle
 • 40
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavlı
Taban Puanı 387.7386
Yüzdelik Dilimi 7.37
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız/Erkek
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku LGS Puanı Hesapla
Ürgüp Tesan Fen Lisesi bir Proje Okuludur.

Ürgüp Tesan Fen Lisesi Nevşehir ili Ürgüp İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Ürgüp Tesan Fen Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa LGS Puanı ile öğrenci alacak. Bu okulu tercih edebilmeniz için 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekir.

Ürgüp Tesan Fen Lisesi
Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2021 387.7386 7.37
2020 408.1222 6.51
2019 436.3680 6.35
2018 357.2902 7.64
2017 478.7943 6.14
Ürgüp Tesan Fen Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilim bilgisidir.
İlk yerleştirme verileridir.
Okulun Son 5 Yıllık Kontenjan Bilgisi
2022
0
2021
90
2020
120
2019
90
2018
90
2005 -2006 Eğitim öğretim yılında Ürgüp Anadolu Öğretmen Lisesi olarak eğitim öğretime başlayan okulumuz, 2008 yılında TESAN İletişim Anonim Şirketi tarafından okul binamız yaptırılmış ve Ürgüp Tesan Anadolu Öğretmen Lisesi adını almıştır. 2014 yılında gerçekleştirlen tür değişikliği ile Anadolu Lisesine dönüştürülen okulumuz, Ürgüp Tesan Anadolu Lisesi adını almıştır. 2016-2017 öğretim yılından itibaren Ürgüp Tesan Fen Lisesi olarak eğitim öğretime devam edecektir.
2019 YKS sonuçlarına göre 42 öğrencimiz bir programa kayıt hakkı kazanmıştır.

2018 Yılı Üniversite Başarısı

2015 Yılı Üniversite Başarısı 2014 Yılı Üniversite Başarısı

Ürgüp Tesan Fen Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Ürgüp Tesan Fen Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Okulun Görselleri
Ürgüp Tesan Fen Lisesi
Ürgüp Tesan Fen Lisesi
 • Nevşehir
  İl
 • Ürgüp
  İlçe
Ürgüp Tesan Fen Lisesi
Ürgüp Tesan Fen Lisesi
 • Nevşehir
  İl
 • Ürgüp
  İlçe
Ürgüp Tesan Fen Lisesi
Ürgüp Tesan Fen Lisesi
 • Nevşehir
  İl
 • Ürgüp
  İlçe
Ürgüp Tesan Fen Lisesi
Ürgüp Tesan Fen Lisesi
 • Nevşehir
  İl
 • Ürgüp
  İlçe
Ürgüp Tesan Fen Lisesi
Ürgüp Tesan Fen Lisesi
 • Nevşehir
  İl
 • Ürgüp
  İlçe
Ürgüp Tesan Fen Lisesi
Ürgüp Tesan Fen Lisesi
 • Nevşehir
  İl
 • Ürgüp
  İlçe
Ürgüp Tesan Fen Lisesi
Ürgüp Tesan Fen Lisesi
 • Nevşehir
  İl
 • Ürgüp
  İlçe
Ürgüp Tesan Fen Lisesi
Ürgüp Tesan Fen Lisesi
 • Nevşehir
  İl
 • Ürgüp
  İlçe

Adres: Fatih Mahallesi Başdere Caddesi No2 Ürgüp/Nevşehir

Tel: 0 384 341 29 26

Fax: 0384 341 38 42

web: http://urguptesanal.meb.k12.tr

Ürgüp Tesan Fen Lisesi ile ilgili 40 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[Tesam Öğrencisi [4. Yılı]]

Öncelikle lise hayatınızı dolu dolu geçirmek, güzel anılar biriktirmek, hobilerinizi devam ettirmek istiyorsanız bu okulu yazmayın. Okulda sınıf aktivitelerine çok az yer veriliyor. Yapılan öğrenci ayrımından bahsetmiyorum bile. Derslerinde başarılıysan baş üstünde tutuyorlar. Başarısızsan sürekli azar yiyorsun. Bu azarın seni başarıya iteceğini düşünüyorlar ancak yanılıyorlar. Bu bizi daha da demoralize ediyor. Okul imamhatip havasında. Kız erkek ilişkisi ayıplanıyor ve bence bu çok saçma. Seni kötü anlamda etkilemediği sürece bir mahsur göremiyorum ben. Ama idareciler öyle görüyor ve baskı uyguluyorlar. Öğretmenleri o kadar da kötü değil hatta işini hakkıyla yapanlar var. En azından benim dönemimde durumlar böyle. Kısacası bu okula gelmenizi tavsiye etmiyorum. Benim hayatımdan 4 yılımı çaldı. Yine de karar sizin tabii ki^^

2022-01-02 22:29
 
0
 
0
[tesan öğrencisi (2. yılı)]

Kötüleyenler kadar kötü bir okul olduğunu düşünmüyorum. Bir hoca biraz sıkıntı çünkü kendi sınıfına ayrım yapıyor onun dışında bir hoca var ki çok sempatik sadece ani kararlar veriyor bir gün tarama yapmayacağım öbür gün yapacağım diyor bu sizi acayip derecede yıpratıyor. Her ne kadar konuyu bilseniz de acaba yapamayacak mıyım korkusuyla son dakikaya kadar çalışıyorsunuz. (Ben böyle yapıyorum) Onun dışında bu hocanın bizim iyi yerlere gelmemiz için elinden geleni yaptığını düşünüyorum.(Ani kararlar vermese daha iyi olur.)Diğer derslerin hocaları iyi ama ...... hocasının kötü anlattığını düşünüyorum. Anlattığından hiçbir şey anlayamıyorum (Diğer öğrencilerde aynı tepkiyi veriyor). Hocanın değiştirilmesini dört gözle bekliyoruz. Müdür ve 2 müdür yardımcısı hakkında bir fikrim yok ama bir müdür yardımcısı var ki acayip sempatik gidip ona fikir danışabilirsiniz. Dersleriniz hakkında size yardımcı oluyor üst sınıflardan ders anlatacak kişiler tutuyor. Sadece başı kalabalık. Bir şey görüşecekseniz veya ders programı hazırlatmak isterseniz sizi biraz bekletir fakat elinden gelenin fazlasını yaptığını düşünüyorum. Yurt hakkında konuşacak olursam da yurtlar bence iyi. Yani benim beklediğim gibi değil. Ben daha pis beklerdim. Telefonlar toplanıyor. Duyduğuma göre telefonlar bir ara verilmiş ama bazı ahlaksız şeyler yapılmış o yüzden telefonların toplanması kararı alınmış ve telefon olsaydı bazılarının sürekli telefon oynayacağını düşünüyorum çünkü bende böyle bir insanım. Buraya geldiysek bazı hedeflerimiz var ve bu hedeflerin karşısındaki en büyük engelin telefon olduğunu düşünüyorum. Bunun dışında kız erkek ilişkisinin kısıtlandığını söylüyor herkes. Evet kısıtlanıyor ve bende bunu istemezdim. Sınavlar konusunda da geçen sene uzaktan eğitimdi. Her ne kadar kolay sınavlar yapılacağını söyleseler de bazı hocalar kolay yapmamıştı. Fen lisesiyiz bir hedefimiz var ama özel okullar notları şişirirken bazı hocaların bile bile zorlaması bana mantıksız geliyor.

2022-01-01 09:44
 
0
 
0
[tesan]

Ürgüp Tesan Fen İmam hatip lisesi

2021-11-21 09:32
 
0
 
0
[tesan]

Ürgüpü gezerim diye geliyorsanız gelmeyin fırsatınız olmaz yoldan geçen arabalara bakıyorsunuz.

2021-08-01 19:26
 
0
 
0
Reklam
[İTÜ FİZİK MÜHENDİSLİĞİ]

3. sınıf bir okul, çok kötü bir durumda. Okul idarenizin sizi kandırmasına izin verip de sakın burayı yazmayın.

2021-07-16 17:50
 
0
 
0
[Tesan öğrencisi]

Ben bu okula yeni girdim sayılır. . Pek okula gittiğimiz yok ama uzaktan eğitim ile ilgili gözlemlerimi sizinle paylaşacağım. Öncelikle okulun öğretmen kadrosunu beğeniyorum (bazı istinalar var). Sadece bir kaç hocada sıkıntı yaşıyoruz. Bazı hocalar sınavlar hakkında bize motivasyon sağlamak yerine çok zor soracağım kimse geçemeyecek vs vs gibi şeyler söylüyor bunu bizi gazlamak içinde söylemiyor gerçektende anlattığı kadar zor soruyor ve sınavda herkes 60 70 arası puanlar alıyor. Bu gerçekten saçma. Zaten bu okulda okuyanlar bilir. Bir diğer hoca da canlı dersleri zamanında başlatmaz derslerde asla sorularda karşımıza çıkmayacak detaylara girer,dersi geç başlattığı için dersi geç bitirir (buna hakkı yok çünkü bizim teneffüsümüzden çalmış oluyor) Buda yetmezmiş gibi sürekli geride olduğumuzu ve konuların yetiştiremeyiceğini söyler. Okulumuzun müdür yardımcısı gerçekten iyi biri her yönden fakat bizden beklentileri çok yüksek. Onun dışında müdür yardımcımız gerçekten çok iyi birisi çok iyi kalpli biri. Okulun bahçesi çok güzel kocaman bahçesi var. Ben bu okulu seviyorum yorumlarda ki kadar kötülenecek bir okul olduğunu düşünmüyorum. (Bizim senemizde öğretmen kadrosu değişmiş oyüzden okulun şuanki hali iyi). Ama yinede size Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip lisesine gidin. Oranın puanı daha düşük ama burdan daha iyi bi okul. Ben gitmek istemedim çünkü ben merkezde oturmuyorum yakın olsun diye burayı tercih ettik ama gerçekten recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip lisesi buradan çok daha güzel bir okul.

2021-06-29 17:24
 
0
 
0
[Tesan Eleştiri ]

Öncelikle şunu net bir şekilde belirteyim gerçekten öğrenci ayrımı yapılıyo. Bunu size söylemezler ama zamanla hissedersiniz. Öğrencilerle iletişimin de yeterli olduğunu düşünmüyorum. Bahsettiğim ayrımın yapıldığı öğrenciler harici için diyorum tabi ki bunu. Sürekli tesanın kocaman bir aile olduğundan bahsederler ama asla o aile sıcaklığını hissedemezsiniz. Çok fazla sıkıyolar öğrencileri. Bu sadece ders anlamında değil sosyal olarak da çok kısıtlıyolar. Hakları olmayan şeylere bile müdahale ediyolar. Kiminle konuşup kiminle konuşmayacağınıza bile onlar karar veriyo. Bunlar haricinde pansiyon diğer pansiyonlara göre daha iyi. Yemekler de fena değil. Pansiyonda telefon kullanımı yasak. Yani genel olarak psikolojinizi yoran bir okul. Hayallerinizdeki dolu dolu lise hayatınızı yaşayabileceğiniz bir okul değil. İmkanım olsaydı 4 yıl boyunca kalmazdım bu okulda. Tercih yapmadan önce bir daha düşünün. Her şey gönlünüzce olsun.

2021-05-07 23:59
 
0
 
0
[‼️‼]

Arkadaşlar gerçekleri konuşmak gerekirse akademik anlamda başarısı yüksek bi okul olmasına rağmen manevi konularda tam tersi. Ayrımcılık aşırı derecede fazla. Belli başlı öğrenciler el üstünde tutulurken diğerleri görmezden geliniyor. Ha bide 20. Yüzyılda olmamıza rağmen hala kız erkek ilişkisi ayıplanıyor ve kiminle konuşup konuşmayacağınıza sizin adınıza karar veriliyor. Her öğrencinin kapasitesine göre muamele yapılmıyo ve diğerlerine göre başarısız olan öğrenciyi teşvik etmek yerine kendi hallerine bırakıp diğerleriyle ilgileniliyor. Ve öğrenci-öğretmen ilişkisi hem ders konusunda hem günlük hayatta oldukça zayıf. Bir soruyu sormak için günlerce peşinden koşuyorsunuz ve sıra size gelince aldığınız cevap sonra çözerim oluyo. Yurt konusuna gelince aşırı disiplin var ve insanı gereğinden fazla yıpratıyor. Telefonlar hafta boyunca toplandığı için teknoloji denir unutuyosunuz :) İlerleyen yıllarda belli gün aralıklarında evci çıkıp yine belli zaman aralığında çarşı iznine çıkıyorsunuz.Bu yüzden yıllarımı geçirdiğim ilçeyi hala bilmemem normal olsa gerek. Başka çarem olmadığı için 4 yıl o okula katlanmak zorunda kaldım. Eğer siz bu şartlar altında hala yapabilirim diyorsanız buyrun gelin ama benden size naçizane bir tavsiye:Lütfen iyi bir gelecek ve geriye dönüp baktığınızda güzel anılarınızla hatırlayacağınız lise hayatınız olsun istiyorsanız lütfen gelmeyin!!!!! ‼️‼️

2021-05-07 23:56
 
0
 
0
[Tesan mı dedin]

Fen lisesi değil imam hatip lisesi

2020-11-14 16:08
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 28

Nevşehir Hüseyin Avni İncekara Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 40

Ürgüp Tesan Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 15

Nevşehir Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 4

Nevşehir Anadolu Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 10

Nevşehir Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 4

Özkonak Hacı Halil Türkkan Anadolu Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Ürgüp Tesan Fen Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Sorular Cevaplar
Ürgüp Tesan Fen Lisesi kaç puan 2022 387.7386
Ürgüp Tesan Fen Lisesi kaç kişi alıyor? Son 5 yıllık kontenjan bilgisi yukarıda belirtildi.
Ürgüp Tesan Fen Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Ürgüp Tesan Fen Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Evet. Sınavla öğrenci alan proje okuludur.
Ürgüp Tesan Fen Lisesi Yatılı mı? Kız ve Erkek Pansiyonu Var.
Ürgüp Tesan Fen Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Ürgüp Tesan Fen Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Ürgüp Tesan Fen Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://urguptesanal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Ürgüp Tesan Fen Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Ürgüp Tesan Fen Lisesi yorumları okuyabilir, Ürgüp Tesan Fen Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Ürgüp Tesan Fen Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız