Şehit Fikret Metin Öztürk Çok Programlı Anadolu Lisesi

Rize / Kalkandere

Şehit Fikret Metin Öztürk Çok Programlı Anadolu Lisesi
 • Şehit Fikret Metin Öztürk Çok Programlı Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 0
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Rize
İlçesi Kalkandere
OBP Puanı (*) 55.7557
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Şehit Fikret Metin Öztürk Çok Programlı Anadolu Lisesi Rize ili Kalkandere İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Şehit Fikret Metin Öztürk Çok Programlı Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Şehit Fikret Metin Öztürk Çok Programlı Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "55.7557". Şehit Fikret Metin Öztürk Çok Programlı Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Şehit Fikret Metin Öztürk Çok Programlı Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
Okulumuzun ismi 2016- 2017 eğitim öğretim yılından itibaren 15 Temmuz Gecesi görevi başındayken Ankara Gölbaş'ında şehit düşen Kalkandereli 3. Sınıf Emniyet Müdürü Fikret Metin Öztürk ismini alarak Şehit Fikret Metin Öztürk Çok Programlı Anadolu Lisesi olmuştur.

Okulumuz 2010 yılında Atatürk İlköğretim Okulu binasının üst katına geçici olarak taşınmış ve yapım aşamasında olan yeni binasına geçmek üzere eğitim öğretim faaliyetlerine burada devam etmektedir.

Şehit Fikret Metin Öztürk Çok Programlı Anadolu Lisesi Mesleki ve teknik eğitimde ülkenin önde gelen eğitim kurumlarından olma hedefiyle hareket eden lisemiz anadolu bölümüyle de kaliteli bir çizgide yoluna devam etmektedir.
 • Öğretmen :13
 • Öğrenci :59
 • Derslik :4
 • Fen Laboratuvarı :1
 • BT Sınıfı :1
 • Isınma Kalorifer
 • Bağlantı Fatih Projesi Fiber İnternet
 • Yabancı Dil İngilizce
 • Ulaşım Rize şehir merkezinden Kalkandere minübüsleri yada şahsi araç
 • Servis Bilgis iTaşımalı eğitim gören öğrenciler vardır.Öğretmen servisi yoktur.
 • Yerleşim Yeriİl çe merkezi
 • İl/İlçe Merkezine Uzaklık 32 km
Şehit Fikret Metin Öztürk Çok Programlı Anadolu Lisesi Şehit Fikret Metin Öztürk Çok Programlı Anadolu Lisesi Şehit Fikret Metin Öztürk Çok Programlı Anadolu Lisesi Şehit Fikret Metin Öztürk Çok Programlı Anadolu Lisesi

Şehit Fikret Metin Öztürk Çok Programlı Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Şehit Fikret Metin Öztürk Çok Programlı Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Taşçılar Mahallesi 53500 Kalkandere / RİZE

Tel: 04643314969

Fax: 04643313933

web: http://kalkanderesfmocpal.meb.k12.tr

İlk yorumu siz yapın !
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
BENZER OKULLAR
Yorum 0

Tevfik İleri Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Rize Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 3

Ahmet Hamdi-Nurzan İshakoğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Rize Anadolu İmam Hatip Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Ali Metin Kazancı Rize Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Çay Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Şehit Fikret Metin Öztürk Çok Programlı Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Şehit Fikret Metin Öztürk Çok Programlı Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://kalkanderesfmocpal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Şehit Fikret Metin Öztürk Çok Programlı Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Şehit Fikret Metin Öztürk Çok Programlı Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Şehit Fikret Metin Öztürk Çok Programlı Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Şehit Fikret Metin Öztürk Çok Programlı Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız