Şakirpaşa Anadolu Lisesi

Adana / Seyhan

Şakirpaşa Anadolu Lisesi
 • Şakirpaşa Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 1
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Adana
İlçesi Seyhan
OBP Puanı (*) 53.3039
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Şakirpaşa Anadolu Lisesi Adana ili Seyhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Şakirpaşa Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Şakirpaşa Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "53.3039". Şakirpaşa Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Şakirpaşa Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
ŞAKİRPAŞA: Adananın düşman işgalinden kurtuluşu sırasında kuva-yı milleyenin teşkilatlanmasında önemli rol alan şakir Paşanın adı mahalleye verilmiştir. Mahallenin Tek Lisesi olması sebebi ile ismi liseye verilmiştir.

Şakirpaşa Anadolu Lisesi Adana nın en büyük ilçelerinden birisi olan Seyhan ilçesi sınırlarında Şakirpaşa Bölgesinde Şakirpaşa mah. Ova mah. Uçak mah.Yeşiloba mah. Onur mahallesini içine alan bölgenin en köklü ve tek lisesidir.

2000 yılından önce ilköğretim ve ortaokul olarak hizmet veren 2000 yılından sonrada genel Lise statüsünde ortaöğretim kurumu olarak bugüne kadar eğitim vermektedir. Okulumuzda bugün gündüzlü ve karma eğitim yapılmaktadır. Okulumuz tek blok olup 2 katlı 15 derslik ve 15 Şubeden oluşmaktadır. Geniş bahçe alanına sahip bahçe içerisinde voleybol, basketbol, futbol oyun alanlarının Ağaçlandırmanın ve yeşiliğin olduğu bir alana sahiptir.

Okulumuzun Kapı giriş güvenliği Hizmetli olarak çalışan personelimiz tarafından yürütülmektedir.Kapı güvenlik görevlimizin bulunmayışı Okulumuz ve öğrencilerimiz açısından güvenlik zafiyeti ortaya çıkarmaktadır Öğrenci profilimizin %98i Doğu ve Güney Doğu Anadolu bölgelerinden göç almış ailelerin çocuklarından oluşmaktadır.

Okulumuzda 1 Müdür 1 Müdür Yardımcısı 24 Öğretmen (kadrolu ve görevlendirme), 1 Memur, 4 Hizmetli görev yapmaktadır
 • Öğretmen Sayısı : 27
 • Öğrenci Sayısı : 412
 • Öğretim Şekli : Normal Eğitim
 • Ders Başlama ve Bitiş Saati : 07:50 11:00 - 12:00 15:10
 • Derslik Sayısı : 13
 • BT(Bilgisayar) Sınıfı Sayısı : 1
VİZYON Akademik eğitim alanında en saygın ve tercih edilen; yüksek öğrenime girişte, üst düzeyde başarılı öğrenci yetiştiren kurum olmak.

MİSYON Öğrencilerimizin sosyal, kültürel ve ekonomik ihtiyaçlarını karşılayacak, yeteneklerinin gelişmesini sağlayacak ve günün teknolojisini kullanarak akademik eğitim verilecek ortamı hazırlamak en önemli bir misyonumuzdur.

BAŞARILAR Okulumuz ÖSYMnin yaptığı Sınavlarda ve Çeşitli Müsabakalarda Başarıları Vardır.

Şakirpaşa Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Şakirpaşa Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: ONUR MAH. 45129 SOK. NO9 SEYHAN/ADANA

Tel: 3224297528

Fax: 3224296280

web: http://sakirpasaanadolulisesi.meb.k12.tr

Şakirpaşa Anadolu Lisesi ile ilgili 1 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[Sedef Kandemir ]

Bence kötü bir okul değil,hocalar gözümü çok korkutmuştu, bana 19mayis lisesi çıktı. Ama ben mahalleme yakın olsun diye kaydımı aldırdım ve hiç pişman değilim. Emin olun size en iyi değer verilen yer burası. Ayrıca kişi okumak istemezse fen lisesinden adam çıkmaz, sakirpasa lisesinden de adam çıkmaz. Kişinin iradesi önemli yer değil. ☺☺

2017-12-18 23:06
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 29

Abbas-Sıdıka Çalık Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 31

Mehmet Özöncel Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 25

İsmail Kulak Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 37

İlhan Atış Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 29

Ramazan Atıl Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 6

Hacı Hatice Turgut Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Şakirpaşa Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Şakirpaşa Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi ( http://sakirpasaanadolulisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Şakirpaşa Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Şakirpaşa Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Şakirpaşa Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Şakirpaşa Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız