Şakirpaşa Anadolu Lisesi

Şakirpaşa Anadolu Lisesi
 • Şakirpaşa Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 1
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Başarı Puanı (OBP) 29.7631
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Bilgi Ekle SSS

Şakirpaşa Anadolu Lisesi Adana ili Seyhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Şakirpaşa Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Şakirpaşa Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Şakirpaşa Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.

Daha fazla bilgi için sık sorulan sorular sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
ŞAKİRPAŞA: Adananın düşman işgalinden kurtuluşu sırasında kuva-yı milleyenin teşkilatlanmasında önemli rol alan şakir Paşanın adı mahalleye verilmiştir. Mahallenin Tek Lisesi olması sebebi ile ismi liseye verilmiştir.

Şakirpaşa Anadolu Lisesi Adana nın en büyük ilçelerinden birisi olan Seyhan ilçesi sınırlarında Şakirpaşa Bölgesinde Şakirpaşa mah. Ova mah. Uçak mah.Yeşiloba mah. Onur mahallesini içine alan bölgenin en köklü ve tek lisesidir.

2000 yılından önce ilköğretim ve ortaokul olarak hizmet veren 2000 yılından sonrada genel Lise statüsünde ortaöğretim kurumu olarak bugüne kadar eğitim vermektedir. Okulumuzda bugün gündüzlü ve karma eğitim yapılmaktadır. Okulumuz tek blok olup 2 katlı 15 derslik ve 15 Şubeden oluşmaktadır. Geniş bahçe alanına sahip bahçe içerisinde voleybol, basketbol, futbol oyun alanlarının Ağaçlandırmanın ve yeşiliğin olduğu bir alana sahiptir.

Okulumuzun Kapı giriş güvenliği Hizmetli olarak çalışan personelimiz tarafından yürütülmektedir.Kapı güvenlik görevlimizin bulunmayışı Okulumuz ve öğrencilerimiz açısından güvenlik zafiyeti ortaya çıkarmaktadır Öğrenci profilimizin %98i Doğu ve Güney Doğu Anadolu bölgelerinden göç almış ailelerin çocuklarından oluşmaktadır.

Okulumuzda 1 Müdür 1 Müdür Yardımcısı 24 Öğretmen (kadrolu ve görevlendirme), 1 Memur, 4 Hizmetli görev yapmaktadır
 • Öğretmen Sayısı : 27
 • Öğrenci Sayısı : 412
 • Öğretim Şekli : Normal Eğitim
 • Ders Başlama ve Bitiş Saati : 07:50 11:00 - 12:00 15:10
 • Derslik Sayısı : 13
 • BT(Bilgisayar) Sınıfı Sayısı : 1
VİZYON Akademik eğitim alanında en saygın ve tercih edilen; yüksek öğrenime girişte, üst düzeyde başarılı öğrenci yetiştiren kurum olmak.

MİSYON Öğrencilerimizin sosyal, kültürel ve ekonomik ihtiyaçlarını karşılayacak, yeteneklerinin gelişmesini sağlayacak ve günün teknolojisini kullanarak akademik eğitim verilecek ortamı hazırlamak en önemli bir misyonumuzdur.

BAŞARILAR Okulumuz ÖSYMnin yaptığı Sınavlarda ve Çeşitli Müsabakalarda Başarıları Vardır.
Adres

ONUR MAH. 45129 SOK. NO9 SEYHAN/ADANA

Telefon

3224297528

Fax

3224296280

web

http://sakirpasaanadolulisesi.meb.k12.tr

Şakirpaşa Anadolu Lisesi ile ilgili 1 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.

Bu Okula Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Şakirpaşa Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Benzer Okullar

Bu sayfada yer alan Şakirpaşa Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Şakirpaşa Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.2021

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Şakirpaşa Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Şakirpaşa Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Şakirpaşa Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Şakirpaşa Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız