Şakirpaşa Anadolu Lisesi

Adana / Seyhan

Şakirpaşa Anadolu Lisesi
Ekle
Ekle
2
Yorum

Beğen

Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 59.7108
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu? Hayır
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Şakirpaşa Anadolu Lisesi Adana ili Seyhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Şakirpaşa Anadolu Lisesi 2024-2025 eğitim öğretim yılı için 2024 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Şakirpaşa Anadolu Lisesi'ne 2023 yerleştirme sonuçlarına göre sınavsız olarak yerleşen öğrenciye ait en küçük okul başarı puanı "59.7108".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
  • Kayıt alanı,,
  • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
  • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2023
59.7108
2022
57.9004
2021
53.3039
2020
29.7631
Şakirpaşa Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Şakirpaşa Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Şakirpaşa Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

ŞAKİRPAŞA: Adananın düşman işgalinden kurtuluşu sırasında kuva-yı milleyenin teşkilatlanmasında önemli rol alan şakir Paşanın adı mahalleye verilmiştir. Mahallenin Tek Lisesi olması sebebi ile ismi liseye verilmiştir.

Şakirpaşa Anadolu Lisesi Adana nın en büyük ilçelerinden birisi olan Seyhan ilçesi sınırlarında Şakirpaşa Bölgesinde Şakirpaşa mah. Ova mah. Uçak mah.Yeşiloba mah. Onur mahallesini içine alan bölgenin en köklü ve tek lisesidir.

2000 yılından önce ilköğretim ve ortaokul olarak hizmet veren 2000 yılından sonrada genel Lise statüsünde ortaöğretim kurumu olarak bugüne kadar eğitim vermektedir. Okulumuzda bugün gündüzlü ve karma eğitim yapılmaktadır. Okulumuz tek blok olup 2 katlı 15 derslik ve 15 Şubeden oluşmaktadır. Geniş bahçe alanına sahip bahçe içerisinde voleybol, basketbol, futbol oyun alanlarının Ağaçlandırmanın ve yeşiliğin olduğu bir alana sahiptir.

Okulumuzun Kapı giriş güvenliği Hizmetli olarak çalışan personelimiz tarafından yürütülmektedir.Kapı güvenlik görevlimizin bulunmayışı Okulumuz ve öğrencilerimiz açısından güvenlik zafiyeti ortaya çıkarmaktadır Öğrenci profilimizin %98i Doğu ve Güney Doğu Anadolu bölgelerinden göç almış ailelerin çocuklarından oluşmaktadır.

Okulumuzda 1 Müdür 1 Müdür Yardımcısı 24 Öğretmen (kadrolu ve görevlendirme), 1 Memur, 4 Hizmetli görev yapmaktadır VİZYON Akademik eğitim alanında en saygın ve tercih edilen; yüksek öğrenime girişte, üst düzeyde başarılı öğrenci yetiştiren kurum olmak.

MİSYON Öğrencilerimizin sosyal, kültürel ve ekonomik ihtiyaçlarını karşılayacak, yeteneklerinin gelişmesini sağlayacak ve günün teknolojisini kullanarak akademik eğitim verilecek ortamı hazırlamak en önemli bir misyonumuzdur.

BAŞARILAR Okulumuz ÖSYMnin yaptığı Sınavlarda ve Çeşitli Müsabakalarda Başarıları Vardır.

Şakirpaşa Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Şakirpaşa Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: ONUR MAH. 45129 SOK. NO9 SEYHAN/ADANA

Tel: 3224297528

Fax: 3224296280

web: http://sakirpasaanadolulisesi.meb.k12.tr

  • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
  • Bu okulun velisi misiniz?
  • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Şakirpaşa Anadolu Lisesi ile ilgili 2 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
[Sedef Kandemir ]

Bence kötü bir okul değil,hocalar gözümü çok korkutmuştu, bana 19mayis lisesi çıktı. Ama ben mahalleme yakın olsun diye kaydımı aldırdım ve hiç pişman değilim. Emin olun size en iyi değer verilen yer burası. Ayrıca kişi okumak istemezse fen lisesinden adam çıkmaz, sakirpasa lisesinden de adam çıkmaz. Kişinin iradesi önemli yer değil. ☺☺

2017-12-18 23:06
BENZER OKULLAR
Yorum 12

Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 75

Hasan Adalı Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 10

Salbaş Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 3

Sarıhamzalı Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 96

Şehit Mustafa Görenoğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Şakirpaşa Anadolu Lisesi kaç puan 2024 59.7108
Şakirpaşa Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Şakirpaşa Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Hayır. Sınavsız OBP puanı ile öğrenci almaktadır.
Şakirpaşa Anadolu Lisesi Yatılı mı? Pansiyonu yok.
Şakirpaşa Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Şakirpaşa Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
  • Bu okulda mı okuyorsunuz?
  • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
  • Bu okulun velisi misinz?
  • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Şakirpaşa Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Şakirpaşa Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi ( http://sakirpasaanadolulisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Şakirpaşa Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Şakirpaşa Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Şakirpaşa Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Şakirpaşa Anadolu Lisesi taban puanı 2024

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız