Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Sınavsız Yerleştirme
3224297528
3224296280
Adres ONUR MAH. 45129 SOK. NO9 SEYHAN/ADANA
MEB logo Adana / Seyhan
Şakirpaşa Anadolu Lisesi

http://sakirpasaanadolulisesi.meb.k12.tr
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar

Şakirpaşa Anadolu Lisesi Adana ili Seyhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Şakirpaşa Anadolu Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre sınavsız olarak öğrenci alacak.

Şakirpaşa Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Şakirpaşa Anadolu Lisesi 2019 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel yerleştirme işlemleri okulların türü, kontenjanı ve konumuna göre il/ilçe milli eğitim müdürlüklerince oluşturulan ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara sırasıyla öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanının üstünlüğü ve okula özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır. Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki yılsonu başarı puanı üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.

Şakirpaşa Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Şakirpaşa Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Şakirpaşa Anadolu Lisesi Taban Puanı - -
2017 Şakirpaşa Anadolu Lisesi Taban Puanı 93.7361 -
2016 Şakirpaşa Anadolu Lisesi Taban Puanı
135.5096 96.0500

ŞAKİRPAŞA: Adananın düşman işgalinden kurtuluşu sırasında kuva-yı milleyenin teşkilatlanmasında önemli rol alan şakir Paşanın adı mahalleye verilmiştir. Mahallenin Tek Lisesi olması sebebi ile ismi liseye verilmiştir.

Şakirpaşa Anadolu Lisesi Adana nın en büyük ilçelerinden birisi olan Seyhan ilçesi sınırlarında Şakirpaşa Bölgesinde Şakirpaşa mah. Ova mah. Uçak mah.Yeşiloba mah. Onur mahallesini içine alan bölgenin en köklü ve tek lisesidir.

2000 yılından önce ilköğretim ve ortaokul olarak hizmet veren 2000 yılından sonrada genel Lise statüsünde ortaöğretim kurumu olarak bugüne kadar eğitim vermektedir. Okulumuzda bugün gündüzlü ve karma eğitim yapılmaktadır. Okulumuz tek blok olup 2 katlı 15 derslik ve 15 Şubeden oluşmaktadır. Geniş bahçe alanına sahip bahçe içerisinde voleybol, basketbol, futbol oyun alanlarının Ağaçlandırmanın ve yeşiliğin olduğu bir alana sahiptir.

Okulumuzun Kapı giriş güvenliği Hizmetli olarak çalışan personelimiz tarafından yürütülmektedir.Kapı güvenlik görevlimizin bulunmayışı Okulumuz ve öğrencilerimiz açısından güvenlik zafiyeti ortaya çıkarmaktadır Öğrenci profilimizin %98i Doğu ve Güney Doğu Anadolu bölgelerinden göç almış ailelerin çocuklarından oluşmaktadır.

Okulumuzda 1 Müdür 1 Müdür Yardımcısı 24 Öğretmen (kadrolu ve görevlendirme), 1 Memur, 4 Hizmetli görev yapmaktadır
  • Öğretmen Sayısı : 27
  • Öğrenci Sayısı : 412
  • Öğretim Şekli : Normal Eğitim
  • Ders Başlama ve Bitiş Saati : 07:50 11:00 - 12:00 15:10
  • Derslik Sayısı : 13
  • BT(Bilgisayar) Sınıfı Sayısı : 1
VİZYON Akademik eğitim alanında en saygın ve tercih edilen; yüksek öğrenime girişte, üst düzeyde başarılı öğrenci yetiştiren kurum olmak.

MİSYON Öğrencilerimizin sosyal, kültürel ve ekonomik ihtiyaçlarını karşılayacak, yeteneklerinin gelişmesini sağlayacak ve günün teknolojisini kullanarak akademik eğitim verilecek ortamı hazırlamak en önemli bir misyonumuzdur.

BAŞARILAR Okulumuz ÖSYMnin yaptığı Sınavlarda ve Çeşitli Müsabakalarda Başarıları Vardır.

Şakirpaşa Anadolu Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Şakirpaşa Anadolu Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Şakirpaşa Anadolu Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Şakirpaşa Anadolu Lisesi'nin başarılarını, Şakirpaşa Anadolu Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: 3224297528
Okulun Faxı: 3224296280
Okulun Adresi: ONUR MAH. 45129 SOK. NO9 SEYHAN/ADANA

Bu okula 1 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Önemli: Adana Şakirpaşa Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Şakirpaşa Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Şakirpaşa Anadolu Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Şakirpaşa Anadolu Lisesi taban puanı 2019 , Şakirpaşa Anadolu Lisesi yüzdelik dilimi, Şakirpaşa Anadolu Lisesi yorumları, Şakirpaşa Anadolu Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Şakirpaşa Anadolu Lisesi nerede?, Şakirpaşa Anadolu Lisesi üniversite başarısı, Şakirpaşa Anadolu Lisesi formaları, Şakirpaşa Anadolu Lisesi adresi, Şakirpaşa Anadolu Lisesi başarıları, Şakirpaşa Anadolu Lisesi Adana, Seyhan Şakirpaşa Anadolu Lisesi

google+ google+ google+