Fethiye Ömer Özyer Anadolu Lisesi

Muğla / Fethiye

Fethiye Ömer Özyer Anadolu Lisesi
 • Fethiye Ömer Özyer Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 12
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Muğla
İlçesi Fethiye
Başarı Puanı (OBP) 98.3474
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Fethiye Ömer Özyer Anadolu Lisesi Muğla ili Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Fethiye Ömer Özyer Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Fethiye Ömer Özyer Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Fethiye Ömer Özyer Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Fethiye Ömer Özyer Anadolu Lisesi , eğitim-öğretim hizmetlerine 2007 yılının Eylül ayı içerisinde Fethiye Lisesinin ek binasında 4 şube 120 öğrenci ve 12 öğretmen ile başlamış, 17 Kasım itibariyle Fethiye Anadolu Lisesi ne taşınmıştır. İlçemizin hayırsever işadamı Hasan Özyer "Eğitime %100 Destek" kampanyası çerçevesinde babası Ömer Özyer adına okulumuzun binasını yaptırmaya karar vermiştir. Muğla valisi Temel Koçaklar ile İşadamı Hasan Özyer arasında 48. protokol imzalanarak 2008-2009 eğitim-öğretim yılı başında inşaatı tamamlanmıştır.

Okulumuz binaları ve bahçesiyle birlikte 18 bin 766 m² alana sahiptir. Okul binası ve kız öğrenci yurdu olmak üzere 2 binadan ibarettir. Okulumuzda 20 bilgisayar destekli dershane, 1 Fizik-Biyoloji laboratuvarı odası, 1 Kimya laboratuvarı odası, 1 kütüphane, 20+1 Bilgisayarlı BT Sınıfı ve 1 Konferans Salonu olarak da kullanılan sığınak, 1 müdür odası,1 müdür başyardımcısı odası, 1 müdür yardımcıları odası,1 öğretmenler odası, 1 rehberlik odası, 1 arşiv odası, 1 fotokopi odası, 1 depo, 11 tuvalet; yurt binamızda 80 kişilik 20 yatak odası, 2 ütü odası, 1 doktor odası ve 1 yemekhane bulunmaktadır.

Okulumuzda halen 1 müdür, 1 müdür başyardımcısı, 2 müdür yardımcısı, 34 öğretmen ve 8 personel görev yapmaktadır. 2007-2008 Eğitim-Öğretim yılında 120, 2008-2009 da 120, 2009-2010 da 120 öğrenci, 2010-2011 da da 120 öğrenci kayıt yaptırmış, 5 öğrenci de diğer illerden nakil olarak gelmiş ve böylece okuldaki toplam öğrenci sayısı 485 e ulaşmıştır. 2012- 2013 Eğitim - Öğretim yılında mevcut öğrenci sayısı 471 dir.

Vizyon Türk Millî Eğitiminin amaçları doğrultusunda çağın gelişen bilgi ve teknolojisinden en verimli şekilde faydalanarak okulumuzu Türkiyenin hem akademik hem sportif hem de kültürel alanlarda en başarılı Anadolu Öğretmen Lisesi haline getirmek, tüm öğrencilerimizi yüksek öğretim kurumlarına yerleştirmek, başarılarımız ve hazırladığımız projelerle diğer ülkelere örnek teşkil etmektir.

Misyon Fethiye Ömer Özyer Anadolu Öğretmen Lisesini seçen öğrencilerimizi, Atatürk ilke ve inkılâplarına bağlı millî, manevî, ahlâkî ve kültürel değerleri benimseyip koruyan bireylere dönüştürmek, onlara öğretmenlik mesleğini sevdirmek, mesleğin gerektirdiği bilgi, beceri, tutum, davranış, özgüven, özdenetim ve sorumluluk duygusunu kazandırarak ülkemizin sosyal, ekonomik ve kültürel yönden gelişmesine katkıda bulunmaktır.

Başarılar Okulumuz öğrencilerinden Burak ****, 23 Mart 2014 tarihinde yapılan YGS´de il birinciliği derecesini almıştır. Öğrencimiz YGS-4 puan türünde 474,31997 puan alarak Türkiye 154.sü olmuştur. Diğer puan türlerindeki sıralamaları ise YGS-1 de 265., YGS-2 de 247., YGS-3 te 187., YGS-5 te 241. ve YGS-6 da 313´tür.

Fethiye Ömer Özyer Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Fethiye Ömer Özyer Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Değirmenbaşı Mevki Çatalarık Fethiye/MUĞLA

Tel: 02526136987-89

Fax: 02526136988

web: http://fethiyeanadoluogretmenlisesi.meb.k12.tr

Fethiye Ömer Özyer Anadolu Lisesi ile ilgili 12 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
BENZER OKULLAR
Yorum 12

Fethiye Ömer Özyer Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 5

Fethiye Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 4

Mehmet Erdoğan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Milas Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 3

Ortaca Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 5

Muğla Gazi Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Fethiye Ömer Özyer Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Fethiye Ömer Özyer Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://fethiyeanadoluogretmenlisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Fethiye Ömer Özyer Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Fethiye Ömer Özyer Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Fethiye Ömer Özyer Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Fethiye Ömer Özyer Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız