Erdemli Akdeniz Anadolu Lisesi

Mersin / Erdemli

Erdemli Akdeniz Anadolu Lisesi
 • Erdemli Akdeniz Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 5
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Mersin
İlçesi Erdemli
OBP Puanı (*) 76.6531
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Erdemli Akdeniz Anadolu Lisesi Mersin ili Erdemli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Erdemli Akdeniz Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Erdemli Akdeniz Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "76.6531". Erdemli Akdeniz Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Erdemli Akdeniz Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Erdemli Akdeniz Anadolu Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz.

Sizde yorum alanımızda Erdemli Akdeniz Anadolu Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi aşağıdaki yorum alanımızda paylaşabilirsiniz.

Erdemli Akdeniz Anadolu Lisesi'nin başarılarını, fiziki olanaklarını, OBP okul başarı puanı, öğretmen başarı durumunu, kıyafeti hakkında bilgiler paylaşarak bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Erdemli Akdeniz Anadolu Lisesi kaç ortalama ile öğrenci alıyor? Kaç puanla öğrenci alıyor? Bu okulda öğrenim gören öğrenciler aşağıdaki yorum alanımızda paylaşarak Erdemli Akdeniz Anadolu Lisesi'ni tercih etmeyi düşünen öğrencilere yardımcı olabilirler.

Erdemli Akdeniz Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Erdemli Akdeniz Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Erdemli Akdeniz Anadolu Lisesi ile ilgili 5 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[ender]

kaç puanla öğrenci alacaksınız benim puanım 83 yani diploma puanım

2021-05-19 13:47
 
0
 
0
[rumors]

ortamı cok eglenceli herkes birbirine guler yuzlu hocalarımız da oyle cok ilgililer tercih etmek isteyenler hic suphe etmesin sınıflar gayet guzel okul cıkısı arkadaslarınız ile sohbet edip gezebiliyorsunuz da herkes cok sevecen davranıyor ayrıca ogrenciler de basarılı sınavlar konusunda cogu liseden daha iyi bir yer

2021-02-22 21:18
 
0
 
0
[tuba sonmez ]

ben bu okulda okuyorum ilk basta bu okulu kötülüyorlardı bende nakil almak istiyordum ama okula alıştım ve denilenlerle alakası yok ögretmen kadrosu harika her bir öğretmenimiz birbirinden iyi tercih etmek istiyen arkadaşlarımız bence tercih etmeliler

2020-08-30 12:28
 
0
 
0
[senihiçalakadaretmez]

bu okulun hemen yanında oturuyom.haftada 2 kere falan polis geliyo :)) .okula hiç bakmadım ama arkadaşlarım çok disiplinli diyor.

2020-07-31 14:54
 
0
 
0
[Avşar ]

Erdemlinim wn eski okulu Eski Erdemli Lisesinin yeni ismidir. Merkezi bir okul alıp her geçen gün başarısı artan bir okul. Sportif alandq Türkiye ikinciliği olan bir okul. Öğretmen kadrosu deneuimli ve özverili bir okul. Başarı öğrenci ile endekslidir. Sınavsız sistem ile yakın çevrede iyi öğrencilerin daha doğrusu bilinçli öğrencilerin okulu tercih eymesi ile başarısı hergeçen artan bir okul.

2019-06-25 12:15
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 11

Tarsus Borsa İstanbul Şehit Umut Sami Şensoy Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 8

Anamur Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 5

Abdulkerim Bengi Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Silifke Göksu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 3

Hacı Zarife-Çelebi Aygar Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 30

Hacı Sabancı Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Erdemli Akdeniz Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz