Ayancık Atatürk Anadolu Lisesi

Sinop / Ayancık

Ayancık Atatürk Anadolu Lisesi
 • Ekle
  Ekle
 • 5
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 74.9160
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Ayancık Atatürk Anadolu Lisesi Sinop ili Ayancık İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Ayancık Atatürk Anadolu Lisesi 2023-2024 eğitim öğretim yılı için 2023 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Ayancık Atatürk Anadolu Lisesi'ne 2022 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "74.9160".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2022
74.9160
2021
76.7830
2020
0.0000
Ayancık Atatürk Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Ayancık Atatürk Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Ayancık Atatürk Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Ayancık Atatürk Anadolu Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz.

Sizde yorum alanımızda Ayancık Atatürk Anadolu Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi aşağıdaki yorum alanımızda paylaşabilirsiniz.

Ayancık Atatürk Anadolu Lisesi'nin başarılarını, fiziki olanaklarını, OBP okul başarı puanı, öğretmen başarı durumunu, kıyafeti hakkında bilgiler paylaşarak bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Ayancık Atatürk Anadolu Lisesi kaç ortalama ile öğrenci alıyor? Kaç puanla öğrenci alıyor? Bu okulda öğrenim gören öğrenciler aşağıdaki yorum alanımızda paylaşarak Ayancık Atatürk Anadolu Lisesi'ni tercih etmeyi düşünen öğrencilere yardımcı olabilirler.

Ayancık Atatürk Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Ayancık Atatürk Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

 • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
 • Bu okulun velisi misiniz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Ayancık Atatürk Anadolu Lisesi ile ilgili 5 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
[rifat]

2022 obp puanı kaç

2022-07-02 17:56
 
0
 
0
[dasdasdasd]

Öğretmenler tecrübeli ve iyi fakat bir iki tanesi çok ta iyi denemez.Okulun temizliği de iyi belkide sinoptaki en iyi okul denebilir çoğu fen lisesinden daha iyi bir kadrosu var çok tecrübeli ve iyi anlatımlı hocalar.Okulun puansız olması burayı tercih eden kısmen başarısız öğrencilerin önümüzdeki sene sınıfta kalmamak için meslek liselerini tercih etmesine neden oluyor.Şahsen puanla girilmesi daha mantıklı olurdu diye düşünüyorum.Genel olarak iyi bir okul.

2021-09-08 10:42
 
0
 
0
[Kemal ]

Okula girebilmek için ortalamamızın kaç olması lazım

2020-03-06 06:44
 
0
 
0
[Öğrenci . D]

Okulumuz tecrübeli ve akademik başarısı yüksek öğretmenlerle dolu gelmenizi tavsiye ederim.Öğretmenlerimiz bize karşı birer abla birer abi gibi davranıyor herkes iyiki bu okuldayım iyiki AAL ailesine dâhilim

2018-06-22 21:46
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 3

Türkeli Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 5

Boyabat Şehit Ersoy Gürsu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Dikmen Ercüment Türkmen Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 5

Ayancık Atatürk Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Durağan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Sorular Cevaplar
Ayancık Atatürk Anadolu Lisesi kaç puan 2023 74.9160
Ayancık Atatürk Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Ayancık Atatürk Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Hayır. Sınavsız OBP puanı ile öğrenci almaktadır.
Ayancık Atatürk Anadolu Lisesi Yatılı mı? Pansiyonu yok.
Ayancık Atatürk Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Ayancık Atatürk Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Ayancık Atatürk Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz