Sivas Borsa İstanbul Anadolu Lisesi

Sivas / Merkez

Hesapla
Sivas Borsa İstanbul Anadolu Lisesi
Ekle
Ekle
9
Yorum

Beğen

Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 77.0303
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu? Hayır
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Sivas Borsa İstanbul Anadolu Lisesi Sivas ili Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Sivas Borsa İstanbul Anadolu Lisesi 2024-2025 eğitim öğretim yılı için 2024 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Sivas Borsa İstanbul Anadolu Lisesi'ne 2023 yerleştirme sonuçlarına göre sınavsız olarak yerleşen öğrenciye ait en küçük okul başarı puanı "77.0303".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
  • Kayıt alanı,,
  • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
  • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2023
77.0303
2022
79.4248
2021
81.4196
2020
78.0228
Sivas Borsa İstanbul Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Sivas Borsa İstanbul Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Sivas Borsa İstanbul Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Okulumuz, 4 Eylül Lisesi adı altında 2005-2006 yılında açılmıştır. Geçici olarak Elçibey İlköğretim Okulu binasında eğitim öğretime başlamıştır. Okulumuz 2009-2010 eğitim öğretim yılı Eylül ayında Fatih Mahallesindeki yeni binasına taşınmıştır.

İMKB'nin yardımlarıyla yapılan 4 Eylül Lisesi'ne aynı tarihte İMKB LİSESİ adı verilmiştir.4 Eylül Lisesi ilk mezunlarını 2009 yılında vermiştir.

2010/2011 Eğitim Öğretim yılından itibaren ise; kademeli olarak Sivas İMKB Anadolu Lisesine dönüştürülmüştür.

VİZYON Öğrenme sürecine aktif katılımı sağlayarak açık fikirli, araştıran, sorgulayan, duyarlı, dengeli, yaratıcı düşünen, düzeyli gençler yetiştirmektir.

MİSYON Biz Sivas İMKB Anadolu Lisesi olarak bütün öğrencilerimizin bilgili, becerikli ve öz güven sahibi bireyler olarak yetişmelerini sağlamak ve onlara 21. yy´nin değişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek becerileri kazandırmak için varız. Okulun YGS/LYS Başarı Durumu LYS´de Öğrenci Yerleştirme Yüzdesi

Sivas Borsa İstanbul Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Sivas Borsa İstanbul Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Fatih Mahallesi Fetih Caddesi

Tel: 03462410222

Fax: 03462411004

web: http://sivasimkbanadolulisesi.meb.k12.tr

  • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
  • Bu okulun velisi misiniz?
  • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Sivas Borsa İstanbul Anadolu Lisesi ile ilgili 9 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Keşke taban puanı düşse bu okula gitmeyi çok istiyorum hayla girilmeyen notlarım var umarim puanım yeter gerçekten çok istiyorum bu okula gitmeyii

2023-06-12 06:52:38

CİDDEN ÇOK GÜZEL BİR OKUL BURAYA GİRDİĞİM İÇİN ÇOK MUTLUYUM BU ARADA BE DAHA YENİ 9 SINIFA GEÇTİM

2022-09-06 09:04:24

Kesinlikle tavsiye ediyorum gençler okulun kıymetini bilin okuldan gidince anlrasınız bunu kesinlikle gidin derim arkaşa ortamı mükemmel hocalar vs bütün her şey harika KEŞKE ben hala imkb de okuyo olsam ama maalesef ankaraya taşımdım…

2021-09-06 10:52:38

Okul çok güzel ama puanı da biraz düşse iyi olur😁 ben daha yeni liseye geçeceyim

2018-06-19 10:47:50
Reklam

çok güzel bir okul sadece ilk geldiğiniz zamanlarda 10.sınıflardan laf atanlar nevzu yapmaya çalışanlar olacak takmayın

2017-12-11 18:50:58

bence merkeze çokta uzak degil .sehir disindaki okullara gidiliyo buraya neden gidilmesn. bu okula giden kişileri tanıyorum çok guzel yerleri kazandılar bnce onemli olan okul degil çaliskan ogrencı olmak.

2017-07-13 13:18:50

Bu okula gelmenizi kesinlikle önermem şahsen. Merkeze aşırı uzak dağın başında bir okul ve mahallesi müptezel dolu her an laf yiyebilirsiniz .

2017-04-26 18:00:19
BENZER OKULLAR
Yorum 2

Şarkışla Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 17

Hacı Mehmet Sabancı Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Halil Rıfat Paşa Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Asef Çoban Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Kangal Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Sivas Borsa İstanbul Anadolu Lisesi kaç puan 2024 77.0303
Sivas Borsa İstanbul Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Sivas Borsa İstanbul Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Hayır. Sınavsız OBP puanı ile öğrenci almaktadır.
Sivas Borsa İstanbul Anadolu Lisesi Yatılı mı? Pansiyonu yok.
Sivas Borsa İstanbul Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Sivas Borsa İstanbul Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
  • Bu okulda mı okuyorsunuz?
  • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
  • Bu okulun velisi misinz?
  • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Sivas Borsa İstanbul Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Sivas Borsa İstanbul Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://sivasimkbanadolulisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Sivas Borsa İstanbul Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Sivas Borsa İstanbul Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Sivas Borsa İstanbul Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Sivas Borsa İstanbul Anadolu Lisesi taban puanı 2024

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız