Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Sınavsız Yerleştirme
03224353799
03224359304
Adres İstiklal Mh Ferit Celal Güven Caddesi 40032 Sokak Seyhan/ADANA
MEB logo Adana / Seyhan
Adana Erkek Anadolu Lisesi

http://adanaerkeklisesi.meb.k12.tr
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar

Adana Erkek Anadolu Lisesi Adana ili Seyhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Adana Erkek Anadolu Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre sınavsız olarak öğrenci alacak.

Adana Erkek Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Adana Erkek Anadolu Lisesi 2019 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel yerleştirme işlemleri okulların türü, kontenjanı ve konumuna göre il/ilçe milli eğitim müdürlüklerince oluşturulan ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara sırasıyla öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanının üstünlüğü ve okula özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır. Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki yılsonu başarı puanı üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.

Adana Erkek Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Adana Erkek Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Adana Erkek Anadolu Lisesi Taban Puanı - -
2017 Adana Erkek Anadolu Lisesi Taban Puanı 330.9921 -
2016 Adana Erkek Anadolu Lisesi Taban Puanı
275.9912 55.6600

Günümüzde hala Adana ilindeki en köklü lise olma özelliğine sahip olan Adana Erkek Anadolu Lisesi verdiği eğitim ve öğretim ile de çevre il ve ilçelerdeki liselerden fazlasıyla önde olma özelliğine sahiptir. Bilgi yarışmalarından sportif etkinliklere kadar geçmişten getirmiş olduğu köklü birikimle eğitim ve öğretim alanında söz sahibi olduğunu bizlere ispatlamaktadır. VİZYON Bilim ve teknolojinin farkında olan, Değişime ve gelişime açık, Öğrenmeyi temel ihtiyaç kabul eden, Değerlerini yaşayan ve yaşatan, Hoşgörü sahibi, En az bir yabancı dili çok iyi bilen, Sosyal ve kültürel faaliyetlere katılımcı, Kendini sorgulayan, Etkili ve nitelikli, Çağdaş, demokratik gençler yetiştiren bir okul olmaktır.

  • Öğretmen Sayısı : 81
  • Öğrenci Sayısı : 1635
  • Öğretim Şekli : Normal
  • Ders Başlama ve Bitiş Saati : 08.00- 15.50
  • Derslik Sayısı : 53
  • Fen Laboratuarı Sayısı : 3
  • BT(Bilgisayar) Sınıfı Sayısı : 1
  • Ulaşım : Toplu taşıma araçları minibüs,otobüs ve metro ile okulumuza ulaşım sağlanmaktadır.
MİSYON Türk Milli Eğitiminin amaçları doğrultusunda,Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı,okulumuzun gelişimini sürekli kılan,eğitimde kalite,insana saygı,vatanını ve milletini seven,çağdaş bilim ile teknolojiyi kullanabilen,edebiyatı güçlü,güzel sanatlara ilgili,sportmen nesilleri geleceğe yetiştirmektir. BAŞARILAR Öğrencilerimizin öğrenmeyi öğrenmesi ilk önceliğimizdir. Öğrenciler bütün çalışmalarımızın odak noktasıdır. Birbirimize ve kendimize güveniriz. Öğrencilerimize birey olarak saygı duyar, onları koruyup gözetiriz. Farklılıklarımızın bilincindeyiz.

2015 lys başarı yüzdesi: %53

Başarı durumu

Adana Erkek Anadolu Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Adana Erkek Anadolu Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Adana Erkek Anadolu Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Adana Erkek Anadolu Lisesi'nin başarılarını, Adana Erkek Anadolu Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: 03224353799
Okulun Faxı: 03224359304
Okulun Adresi: İstiklal Mh Ferit Celal Güven Caddesi 40032 Sokak Seyhan/ADANA

Bu okula 3 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Önemli: Adana Adana Erkek Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Adana Erkek Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Adana Erkek Anadolu Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Adana Erkek Anadolu Lisesi taban puanı 2019 , Adana Erkek Anadolu Lisesi yüzdelik dilimi, Adana Erkek Anadolu Lisesi yorumları, Adana Erkek Anadolu Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Adana Erkek Anadolu Lisesi nerede?, Adana Erkek Anadolu Lisesi üniversite başarısı, Adana Erkek Anadolu Lisesi formaları, Adana Erkek Anadolu Lisesi adresi, Adana Erkek Anadolu Lisesi başarıları, Adana Erkek Anadolu Lisesi Adana, Seyhan Adana Erkek Anadolu Lisesi

google+ google+ google+