Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Sınavsız Yerleştirme
3462261301
3462261458
Adres Gültepe Mah. Okullar Bölgesi, Gültepe Anadolu Lisesi
MEB logo Sivas / Merkez
Şehit Muhammet Onur Demir Anadolu Lisesi

http://smodal.meb.k12.tr
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar

Şehit Muhammet Onur Demir Anadolu Lisesi Sivas ili Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Şehit Muhammet Onur Demir Anadolu Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre sınavsız olarak öğrenci alacak.

Şehit Muhammet Onur Demir Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Şehit Muhammet Onur Demir Anadolu Lisesi 2019 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel yerleştirme işlemleri okulların türü, kontenjanı ve konumuna göre il/ilçe milli eğitim müdürlüklerince oluşturulan ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara sırasıyla öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanının üstünlüğü ve okula özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır. Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki yılsonu başarı puanı üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.

Şehit Muhammet Onur Demir Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Şehit Muhammet Onur Demir Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Şehit Muhammet Onur Demir Anadolu Lisesi Taban Puanı - -
2017 Şehit Muhammet Onur Demir Anadolu Lisesi Taban Puanı 461.2217 -
2016 Şehit Muhammet Onur Demir Anadolu Lisesi Taban Puanı
442.3960 10.3300

Şehit Muhammet Onur Demir Anadolu Lisesi 12/09/2005 tarihinde geçici olarak il merkezinde Şeyh Şamil Mah. 46 Sok. Milli Piyango Lisesi binasında 300 öğrenci mevcudu ile eğitim-öğretime başlamıştır.

20 Mart 2006 itibarıyla Gültepe Mahallesi Farabi Caddesi Kampus Alanındaki kendi binasına taşınmıştır, hâlen bu binada eğitim-öğretime devam etmektedir.

VİZYON : Bilim ve teknolojinin farkında olan, değişime, gelişime açık, öğrenmeyi temel ihtiyaç kabul eden, değerlerini yaşayan ve yaşatan, hoş görü sahibi, farklılıkları zenginlik kabul eden, en az bir yabancı dili çok iyi bilen, yüksek moral desteğe sahip, kendine güvenen katılımcı, kendini sorgulayan, bireyler yetiştirmektir.

MİSYON : Öğrencilerimizin bireysel yeteneklerini dikkate alarak öğrenmelerini, bilgili, becerili, özgüvenli olmalarını, Çevresi ile iyi ve olumlu iletişim kuracak davranışlar kazanmalarını, Olaylara çok yönlü ve tarafsız bakabilmelerini, Çağın gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek beceriler kazanmalarını, Gelişen teknolojiyi izleyip kullanabilmelerini, Liderlik özelliklerinin yanı sıra, iş birliği ve ekip çalışmalarına yatkın, bireyler olmalarını sağlamaktır.

BAŞARILAR :

Okulun YGS/LYS Başarı Durumu :

 • 2013-2014 Lisans Programına Yerleşen Öğrenci Sayısı 52
 • 2014-2015 Lisans Programına Yerleşen Öğrenci Sayısı 89
 • LYSde Öğrenci Yerleştirme Yüzdesi :
  • 2013-2014 LYS Yerleştirme Yüzdesi %48
  • 2014-2015 LYS Yerleştirme yüzdesi %59

  Şehit Muhammet Onur Demir Anadolu Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Şehit Muhammet Onur Demir Anadolu Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Şehit Muhammet Onur Demir Anadolu Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Şehit Muhammet Onur Demir Anadolu Lisesi'nin başarılarını, Şehit Muhammet Onur Demir Anadolu Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

  Okulun Telefonu: 3462261301
  Okulun Faxı: 3462261458
  Okulun Adresi: Gültepe Mah. Okullar Bölgesi, Gültepe Anadolu Lisesi

  İlk yorumu siz yapın !

  Önemli: Sivas Şehit Muhammet Onur Demir Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Şehit Muhammet Onur Demir Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Şehit Muhammet Onur Demir Anadolu Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

  Şehit Muhammet Onur Demir Anadolu Lisesi taban puanı 2019 , Şehit Muhammet Onur Demir Anadolu Lisesi yüzdelik dilimi, Şehit Muhammet Onur Demir Anadolu Lisesi yorumları, Şehit Muhammet Onur Demir Anadolu Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Şehit Muhammet Onur Demir Anadolu Lisesi nerede?, Şehit Muhammet Onur Demir Anadolu Lisesi üniversite başarısı, Şehit Muhammet Onur Demir Anadolu Lisesi formaları, Şehit Muhammet Onur Demir Anadolu Lisesi adresi, Şehit Muhammet Onur Demir Anadolu Lisesi başarıları, Şehit Muhammet Onur Demir Anadolu Lisesi Sivas, Merkez Şehit Muhammet Onur Demir Anadolu Lisesi

  google+ google+ google+