Şehit Muhammet Onur Demir Anadolu Lisesi

Sivas / Merkez

Şehit Muhammet Onur Demir Anadolu Lisesi
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?

Şehit Muhammet Onur Demir Anadolu Lisesi Sivas ili Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

Şehit Muhammet Onur Demir Anadolu Lisesi 2020-2021 eğitim öğretim yılında 2020 LGS başvuru kılavuzuna göre sınavsız olarak öğrenci alacak.

Şehit Muhammet Onur Demir Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Şehit Muhammet Onur Demir Anadolu Lisesi 2020 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Aşağıdaki tabloda Şehit Muhammet Onur Demir Anadolu Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Şehit Muhammet Onur Demir Anadolu Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Sık Sorulan Sorular

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.

Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.

Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla

 • Kayıt alanı,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
 • Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.

Şehit Muhammet Onur Demir Anadolu Lisesi 12/09/2005 tarihinde geçici olarak il merkezinde Şeyh Şamil Mah. 46 Sok. Milli Piyango Lisesi binasında 300 öğrenci mevcudu ile eğitim-öğretime başlamıştır.

20 Mart 2006 itibarıyla Gültepe Mahallesi Farabi Caddesi Kampus Alanındaki kendi binasına taşınmıştır, hâlen bu binada eğitim-öğretime devam etmektedir.

VİZYON : Bilim ve teknolojinin farkında olan, değişime, gelişime açık, öğrenmeyi temel ihtiyaç kabul eden, değerlerini yaşayan ve yaşatan, hoş görü sahibi, farklılıkları zenginlik kabul eden, en az bir yabancı dili çok iyi bilen, yüksek moral desteğe sahip, kendine güvenen katılımcı, kendini sorgulayan, bireyler yetiştirmektir.

MİSYON : Öğrencilerimizin bireysel yeteneklerini dikkate alarak öğrenmelerini, bilgili, becerili, özgüvenli olmalarını, Çevresi ile iyi ve olumlu iletişim kuracak davranışlar kazanmalarını, Olaylara çok yönlü ve tarafsız bakabilmelerini, Çağın gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek beceriler kazanmalarını, Gelişen teknolojiyi izleyip kullanabilmelerini, Liderlik özelliklerinin yanı sıra, iş birliği ve ekip çalışmalarına yatkın, bireyler olmalarını sağlamaktır.

BAŞARILAR :

Okulun YGS/LYS Başarı Durumu :

 • 2013-2014 Lisans Programına Yerleşen Öğrenci Sayısı 52
 • 2014-2015 Lisans Programına Yerleşen Öğrenci Sayısı 89
 • LYSde Öğrenci Yerleştirme Yüzdesi :
  • 2013-2014 LYS Yerleştirme Yüzdesi %48
  • 2014-2015 LYS Yerleştirme yüzdesi %59
  • Tel 3462261301
  • Fax 3462261458
  Gültepe Mah. Okullar Bölgesi, Gültepe Anadolu Lisesi
   http://smodal.meb.k12.tr
  İlk yorumu siz yapın !
  0
  Zara Anadolu Lisesi
  • Zara/Sivas
  0
  0
  Şarkışla Anadolu Lisesi
  • Şarkışla/Sivas
  0

  Merkezî Yerleştirme, Merkezi Sınavla öğrenci alan fen liseleri, sosyal bilimler liseleri, özel program ve proje uygulayan eğitim kurumları ile meslekî ve teknik Anadolu liselerinin Anadolu teknik programlarına tercihler doğrultusunda merkezî sınav puanı üstünlüğüne göre yapılan yerleştirmedir.

  Evet. e-Okulda kayıtlı öğrencilerin, Merkezî Sınavla Öğrenci Alan Okulları tercih edebilmesi için yerel yerleştirme tercihi yapması zorunludur.

  Merkezî sınavla öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına merkezî sınav puanı üstünlüğüne göre yerleştirme yapılır. Merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla;

  • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğüne,
  • 8’inci sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
  • 7’nci sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
  • 6’ncı sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
  • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığına,
  • Tercih önceliğine,
  • Öğrencinin doğum tarihine göre yaşı küçük olana bakılarak yerleştirme yapılır.

  Merkezi Sınava giren öğrenciler, Yerel Yerleştirme ile öğrenci alan okullar için tercihlerini yaparak kayıt işlemini tamamladıktan sonra, Merkezi Sınavla öğrenci alan okullar için açılacak Merkezi Sınavla Öğrenci Alan Okullar ekranından en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler.

  Bu sayfada yer alan Şehit Muhammet Onur Demir Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Şehit Muhammet Onur Demir Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.

  Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız

  İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Şehit Muhammet Onur Demir Anadolu Lisesi taban puanı 2020 , Şehit Muhammet Onur Demir Anadolu Lisesi yüzdelik dilimi, Şehit Muhammet Onur Demir Anadolu Lisesi yorumları

  Ayrıca Şehit Muhammet Onur Demir Anadolu Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Şehit Muhammet Onur Demir Anadolu Lisesi üniversite başarısı, Şehit Muhammet Onur Demir Anadolu Lisesi formaları, Şehit Muhammet Onur Demir Anadolu Lisesi adresi,

  81

  İl

  9000

  Okul

  80000

  Yorum