Şehit Muhammet Onur Demir Anadolu Lisesi

Sivas / Merkez

Şehit Muhammet Onur Demir Anadolu Lisesi
 • Şehit Muhammet Onur Demir Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 0
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Sivas
İlçesi Merkez
Başarı Puanı (OBP) 87.6954
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Şehit Muhammet Onur Demir Anadolu Lisesi Sivas ili Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Şehit Muhammet Onur Demir Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Şehit Muhammet Onur Demir Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Şehit Muhammet Onur Demir Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Şehit Muhammet Onur Demir Anadolu Lisesi 12/09/2005 tarihinde geçici olarak il merkezinde Şeyh Şamil Mah. 46 Sok. Milli Piyango Lisesi binasında 300 öğrenci mevcudu ile eğitim-öğretime başlamıştır.

20 Mart 2006 itibarıyla Gültepe Mahallesi Farabi Caddesi Kampus Alanındaki kendi binasına taşınmıştır, hâlen bu binada eğitim-öğretime devam etmektedir.

VİZYON : Bilim ve teknolojinin farkında olan, değişime, gelişime açık, öğrenmeyi temel ihtiyaç kabul eden, değerlerini yaşayan ve yaşatan, hoş görü sahibi, farklılıkları zenginlik kabul eden, en az bir yabancı dili çok iyi bilen, yüksek moral desteğe sahip, kendine güvenen katılımcı, kendini sorgulayan, bireyler yetiştirmektir.

MİSYON : Öğrencilerimizin bireysel yeteneklerini dikkate alarak öğrenmelerini, bilgili, becerili, özgüvenli olmalarını, Çevresi ile iyi ve olumlu iletişim kuracak davranışlar kazanmalarını, Olaylara çok yönlü ve tarafsız bakabilmelerini, Çağın gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek beceriler kazanmalarını, Gelişen teknolojiyi izleyip kullanabilmelerini, Liderlik özelliklerinin yanı sıra, iş birliği ve ekip çalışmalarına yatkın, bireyler olmalarını sağlamaktır.

BAŞARILAR :

Okulun YGS/LYS Başarı Durumu :

 • 2013-2014 Lisans Programına Yerleşen Öğrenci Sayısı 52
 • 2014-2015 Lisans Programına Yerleşen Öğrenci Sayısı 89
 • LYSde Öğrenci Yerleştirme Yüzdesi :
  • 2013-2014 LYS Yerleştirme Yüzdesi %48
  • 2014-2015 LYS Yerleştirme yüzdesi %59

  Şehit Muhammet Onur Demir Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Şehit Muhammet Onur Demir Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

  Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

  Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

  Adres: Gültepe Mah. Okullar Bölgesi, Gültepe Anadolu Lisesi

  Tel: 3462261301

  Fax: 3462261458

  web: http://smodal.meb.k12.tr

  İlk yorumu siz yapın !
  • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
  • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
  • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
  • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
  • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
  BENZER OKULLAR
  Yorum 1

  Cumhuriyet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

  Yorum 7

  Halis Gülle Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

  Yorum 1

  Şehit Furkan Peker Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

  Yorum 0

  Şehit Muhammet Onur Demir Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

  Yorum 2

  Hacı Mehmet Sabancı Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

  Yorum 0

  Şarkışla Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

  Bir İnceleme Bırak!

  • Bu okulda mı okuyorsunuz?
  • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
  • Bu okulun velisi misinz?
  • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

  O halde Şehit Muhammet Onur Demir Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

  Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Şehit Muhammet Onur Demir Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://smodal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

  İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Şehit Muhammet Onur Demir Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Şehit Muhammet Onur Demir Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Şehit Muhammet Onur Demir Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Şehit Muhammet Onur Demir Anadolu Lisesi taban puanı 2021

  Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız