Şehit Muhammet Onur Demir Anadolu Lisesi

Şehit Muhammet Onur Demir Anadolu Lisesi
 • Şehit Muhammet Onur Demir Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 0
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Bilgi Ekle SSS

Şehit Muhammet Onur Demir Anadolu Lisesi Sivas ili Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

Şehit Muhammet Onur Demir Anadolu Lisesi 2020-2021 eğitim öğretim yılında 2020 LGS başvuru kılavuzuna göre sınavsız olarak öğrenci alacak.

Şehit Muhammet Onur Demir Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Şehit Muhammet Onur Demir Anadolu Lisesi 2020 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Sık Sorulan Sorular

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Şehit Muhammet Onur Demir Anadolu Lisesi 12/09/2005 tarihinde geçici olarak il merkezinde Şeyh Şamil Mah. 46 Sok. Milli Piyango Lisesi binasında 300 öğrenci mevcudu ile eğitim-öğretime başlamıştır.

20 Mart 2006 itibarıyla Gültepe Mahallesi Farabi Caddesi Kampus Alanındaki kendi binasına taşınmıştır, hâlen bu binada eğitim-öğretime devam etmektedir.

VİZYON : Bilim ve teknolojinin farkında olan, değişime, gelişime açık, öğrenmeyi temel ihtiyaç kabul eden, değerlerini yaşayan ve yaşatan, hoş görü sahibi, farklılıkları zenginlik kabul eden, en az bir yabancı dili çok iyi bilen, yüksek moral desteğe sahip, kendine güvenen katılımcı, kendini sorgulayan, bireyler yetiştirmektir.

MİSYON : Öğrencilerimizin bireysel yeteneklerini dikkate alarak öğrenmelerini, bilgili, becerili, özgüvenli olmalarını, Çevresi ile iyi ve olumlu iletişim kuracak davranışlar kazanmalarını, Olaylara çok yönlü ve tarafsız bakabilmelerini, Çağın gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek beceriler kazanmalarını, Gelişen teknolojiyi izleyip kullanabilmelerini, Liderlik özelliklerinin yanı sıra, iş birliği ve ekip çalışmalarına yatkın, bireyler olmalarını sağlamaktır.

BAŞARILAR :

Okulun YGS/LYS Başarı Durumu :

 • 2013-2014 Lisans Programına Yerleşen Öğrenci Sayısı 52
 • 2014-2015 Lisans Programına Yerleşen Öğrenci Sayısı 89
 • LYSde Öğrenci Yerleştirme Yüzdesi :
  • 2013-2014 LYS Yerleştirme Yüzdesi %48
  • 2014-2015 LYS Yerleştirme yüzdesi %59
  Adres

  Gültepe Mah. Okullar Bölgesi, Gültepe Anadolu Lisesi

  Telefon

  3462261301

  Fax

  3462261458

  web

  http://smodal.meb.k12.tr

  İlk yorumu siz yapın !
  • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
  • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
  • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
  • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
  • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.

  Bu Okula Bir İnceleme Bırak!

  • Bu okulda mı okuyorsunuz?
  • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
  • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

  O halde Şehit Muhammet Onur Demir Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

  Benzer Okullar

  Bu sayfada yer alan Şehit Muhammet Onur Demir Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Şehit Muhammet Onur Demir Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.

  İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Şehit Muhammet Onur Demir Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Şehit Muhammet Onur Demir Anadolu Lisesi yorumları okuayabilir, Şehit Muhammet Onur Demir Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz.

  Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize [email protected] adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız