Akhisar Şeyh İsa Anadolu Lisesi

Manisa / Akhisar

Akhisar Şeyh İsa Anadolu Lisesi
 • Akhisar Şeyh İsa Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 33
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Manisa
İlçesi Akhisar
Başarı Puanı (OBP) 94.0755
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız/Erkek
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Akhisar Şeyh İsa Anadolu Lisesi Manisa ili Akhisar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Akhisar Şeyh İsa Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Akhisar Şeyh İsa Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Akhisar Şeyh İsa Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Akhisar Anadolu Öğretmen Lisesi 2001-2002 Eğitim ve Öğretim yılında Misak-ı Milli Ali Şefik İlköğretim Okulunun 1924 yılında Erkek Numune Okulu olarak açılan tarihi binasında eğitim ve öğretime başlamıştır. 9 yıl bu binada hizmetini sürdürmüş olup yeni okul binasının yapılması üzerine 2010-2011 Eğitim ve Öğretim yılı başından itibaren kendi binasına taşınmıştır. Aynı yıl kız ve erkek pansiyonu da hizmete girmiştir.

Akhisar Şeyh İsa Anadolu Lisesi 9 yıldır 60 alan öğrenci kontenjanı yeni binalarına geçmesiyle birlikte 150 çıkarılmıştır. 2010-2011 Eğitim ve Öğretim yılında toplam öğrenci mevcudu 340 olup 80 öğrenci yatılı olarak eğitim ve öğretimini sürdürmüştür.

Akhisar Anadolu Öğretmen Lisesi 2001-2002 Eğitim ve Öğretim yılında Misak-ı Milli Ali Şefik İlköğretim Okulu´nun 1924 yılında Erkek Numune Okulu olarak açılan tarihi binasında eğitim ve öğretime başlamıştır. 9 yıl bu binada hizmetini sürdürmüş olup yeni okul binasının yapılması üzerine 2010-2011 Eğitim ve Öğretim yılı başından itibaren kendi binasına taşınmıştır. Aynı yıl kız ve erkek pansiyonu da hizmete girmiştir.

Okulumuz 9 yıldır 60 alan öğrenci kontenjanı yeni binalarına geçmesiyle birlikte 150 çıkarılmıştır. 2010-2011 Eğitim ve Öğretim yılında toplam öğrenci mevcudu 340 olup 80 öğrenci yatılı olarak eğitim ve öğretimini sürdürmüştür.

VİZYON OKULUMUZDA Ögrenme temel ihtiyaç abul edilmekte, herkes hergün daha iyiye ulasmak için çalismaktadir. ÖGRETMENLERIMIZ Ögrencilerimizin ögrenmesine, gelismesine yardimci olmanin önemine inanmakta, mükemmele ulasma için degisimi göze alabilecek cesarettedir. ÖGRENCILERIMIZ Kendilerine ve birbirlerine güvenmekte, saygi duymakta, çevrelerini koruyup gözetmekte, gelecege güvenle bakabilmektedir. VİZYONUMUZ Türk Millî Eğitimin genel amaç ve temel ilkelerine uygun olarak; Anadolu Ögretmen Liselerinin Amaçları Dogrultusunda ; "Geçmisi, bugünü ve gelecegi bütünlestirerek ögretmen olmanın idealini ve sürekli değişimi ve yenileşmeyi yaşayacak aynı zamanda çevresini de bu konularda etkileyecek bir okul toplumu olusturmaktır."

MİSYON Kalkınmanın, çağdaşlaşmanın eğitimle mümkün olacağı anlayışından hareketle, öğrencilerimize başta sorumluluk ve özgüven duygusu kazandırmak; öğrencilerimizin bütün potansiyellerini kullanmalarına firsat vererek çalışkan olmalarını sağlamak; birbirleriyle ilişkilerini sağlıklıi hale getirip demokrasi düşüncesini yerleştirmek ve iyi insan olmalarını sağlamak; özellikle öğretmen yetiştiren yüksek öğretim kurumlarına yönlendirmek ve böylece çağdaş, kalkınmış, demokrat Türkiyenin mimari olacak öğretmenlerin altyapısınıi hazırlamaktır.

BAŞARILAR

Akhisar Şeyh İsa Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Akhisar Şeyh İsa Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: HÜRRİYET MAHALLESİ 151. SOKAK NO 281 / 2 45200 AKHİSAR MANİSA

Tel: 2364133103

Fax: 2364133470

web: http://akhisaraol.meb.k12.tr

Akhisar Şeyh İsa Anadolu Lisesi ile ilgili 33 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
BENZER OKULLAR
Yorum 1

Manisa Hasan Türek Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Turgutlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 7

Dündar Çiloğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 33

Akhisar Şeyh İsa Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Manisa Cumhuriyet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Salihli Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Akhisar Şeyh İsa Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Akhisar Şeyh İsa Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://akhisaraol.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Akhisar Şeyh İsa Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Akhisar Şeyh İsa Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Akhisar Şeyh İsa Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Akhisar Şeyh İsa Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız