Akhisar Şeyh İsa Anadolu Lisesi

Manisa / Akhisar

Akhisar Şeyh İsa Anadolu Lisesi
 • Akhisar Şeyh İsa Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 38
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 95.4350
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız/Erkek
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Akhisar Şeyh İsa Anadolu Lisesi Manisa ili Akhisar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Akhisar Şeyh İsa Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Akhisar Şeyh İsa Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "95.4350".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2021
95.4350
2020
94.0755
Akhisar Şeyh İsa Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Akhisar Şeyh İsa Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Akhisar Şeyh İsa Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Akhisar Anadolu Öğretmen Lisesi 2001-2002 Eğitim ve Öğretim yılında Misak-ı Milli Ali Şefik İlköğretim Okulunun 1924 yılında Erkek Numune Okulu olarak açılan tarihi binasında eğitim ve öğretime başlamıştır. 9 yıl bu binada hizmetini sürdürmüş olup yeni okul binasının yapılması üzerine 2010-2011 Eğitim ve Öğretim yılı başından itibaren kendi binasına taşınmıştır. Aynı yıl kız ve erkek pansiyonu da hizmete girmiştir.

Akhisar Şeyh İsa Anadolu Lisesi 9 yıldır 60 alan öğrenci kontenjanı yeni binalarına geçmesiyle birlikte 150 çıkarılmıştır. 2010-2011 Eğitim ve Öğretim yılında toplam öğrenci mevcudu 340 olup 80 öğrenci yatılı olarak eğitim ve öğretimini sürdürmüştür.

Akhisar Anadolu Öğretmen Lisesi 2001-2002 Eğitim ve Öğretim yılında Misak-ı Milli Ali Şefik İlköğretim Okulu´nun 1924 yılında Erkek Numune Okulu olarak açılan tarihi binasında eğitim ve öğretime başlamıştır. 9 yıl bu binada hizmetini sürdürmüş olup yeni okul binasının yapılması üzerine 2010-2011 Eğitim ve Öğretim yılı başından itibaren kendi binasına taşınmıştır. Aynı yıl kız ve erkek pansiyonu da hizmete girmiştir.

Okulumuz 9 yıldır 60 alan öğrenci kontenjanı yeni binalarına geçmesiyle birlikte 150 çıkarılmıştır. 2010-2011 Eğitim ve Öğretim yılında toplam öğrenci mevcudu 340 olup 80 öğrenci yatılı olarak eğitim ve öğretimini sürdürmüştür.

Okul Tanıtım Videosunu İzleyin

Akhisar Şeyh İsa Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Akhisar Şeyh İsa Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: HÜRRİYET MAHALLESİ 151. SOKAK NO 281 / 2 45200 AKHİSAR MANİSA

Tel: 2364133103

Fax: 2364133470

web: https://seyhisaanadolulisesi.meb.k12.tr

Akhisar Şeyh İsa Anadolu Lisesi ile ilgili 38 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[LGS ÖĞRENCİSİ ]

arkadaşlarım,abilerim,ablalarım size bir sorum olacak ben fen lisesini tuttabilecek bir öğrenciydim YANİ BANA GÖRE fakat ben biraz bu lgs sınavını takmadım ne de olsa önemli olan lise diye düşünüp hata yaptım ama artık iş işten geçti 26 gün kaldı ve benim hala bir sürü eksik konum var oyüzden kazanamıyacağımı düşünüyorum ayrıca ben bir sözelci olduğum için fen lisesini kazanmak istemiyordum. sorum şu benim şuanda genel ortalamam 95.2 ancak 2. dönem 96 ya doğru gidiyor sizce şeyh isa yı kazanma olasılığım kaç? ben şundan korkuyorum herkezin notu covid olduğu zaman şişirildiği için ort bana göre az geliyor sizce iyimi ve TM açısından yeterli bir okulmu? saygılarla...

2022-05-09 17:37
 
0
 
0
[bu okulu isteyeen]

bu okula obp ile gelemyi düşünütyorum nolur adam akılllı biri düzgün cevap versin detaylı olarak

2021-11-04 19:48
 
0
 
0
[öğrenci]

Bu sene geldim güzele benziyo şsaokdlmsdkoğpadlsa

2021-10-17 19:21
 
0
 
0
[şial mağduru ]

şiale gitmeyi düşünenlere tek tavsiyem gitmeyin evet dışarıdan bakınca hoş gözüküyor olabilir hatta öğretmenlerin yarattığı içi boş akhisarda aflden sonra en iyi okuluz imajına falan sakın inanmayın zaten bu dediklerimi şialde 2 yıla kalmadan anlarsınız okulda bir tane bile işini severek yapan, donanımlı, öğrencilere yardımcı olmaya çalışan öğretmen yok öğretmenler egolarına göre karar veriyorlar asla eleştiri kabul etmiyorlar ve kendilerini hep haklı görüyorlar eğer öğretmenin sevmediği bir öğrenciyseniz sınavda ve derste istekli ya da başarılı bile olsanız sözlü notlarında sevdiği öğrencilere sizden daha yüksek veriyorlar zaten okulun başarısı da 2016daki darbe girişiminden sonra kadronun yenilenmesinden beri benim dediklerimi doğrular şekilde her yıl düşüyor sayısalda sadece 1 kişi ilk 10 bine girebildi, eşit ağırlıkta ise 2 kişi sadece 10 bine girebildi ama bana inanın bunların hepsi öğrencilerin kendi başarıları ama yarın siz okula gidince öğretmenler size benim öğrencimdi falan diyecekler büyük ihtimalle inanıp inanmamak size kalmış ben 9.sınıfta inanmıştım ama 10.sınıfa kalmadan anladım bomboş olduklarını ayrıca şunu da göze almanızı tavsiye ederim üniversite sınavına fizik dersi görmeden neredeyse gireceksiniz çünkü düzgün fizik öğretmeni okulda mevcut değil matematik için de geçerli bu aynı şekilde okulda tek iyi diyebileceğim alan edebiyat, kimya ve kısmen coğrafya öğretmenleri diğer ders öğretmenleri size üniversite sınavında hiçbir şey katmaz kıyafet konusunda da ilk yıllarda sorun olabilir 11 ve 12.sınıfta sorun yaşamazsınız ama size tavsiyem akhisar dışında başja liseleri düşünün eğer akhisarda ısrarcıysanız da çağlak anadolu lisesi öğretmenleri devlet için en iyi tercihlerden olabilir

2021-08-03 14:05
 
0
 
0
Reklam
[İsim/Rumuz]

Tüm saçını çok göze batan bir renge boyayıp full makyaj gelirsen tabiki sorun olur. Ama okulda saçı bir tutam iki tutam ya da saçlarının uçlarını boyatmış öğrenciler var ,içini rahat tut öğretmenlerimiz anlayışlı insanlar Melekcim

2021-07-05 00:25
 
0
 
0
[Melek]

Boyali saça bişey diyorlar mi lütfen biri cevaplasın

2021-03-02 17:29
 
0
 
0
[Eğitimci]

Tüm yorumları okudum.Gerçekten güzel tespitler var .Ancak ben eğitimci gözüyle size okul ile ilgili şunu söyleyebilirim.Öğrencisine saygı gösteren ve değer veren bir öğretmen kadrosu,öğretmeninin arkasında duran bir yönetici kadrosu ve en önemlisi ne yapması gerektiğinin bilincinde olan bir öğrenci kadrosuna sahip bir okul ŞİAL.Unutulmamalıdır ki okul değildir sizi bir yerlere getiren.Okulda sizin elinizi tutan birileri var mı...önemli olan bu...Bu arada Fen lisesi ile karşılaştıran arkadaşlara da şunu hatırlatalım.Türkiye 494.çıkaran bir okulla fen lisesini kıyaslıyorsunuz.... Saygılar

2021-01-13 14:57
 
0
 
0
[..... ´ ya]

Hak veriyorum ama hem önemi hemde bi ziyanı yok yorumlarının . Her çeşit okuldan her çeşit öğrencinin aklında bulundurduğu , neler yapıyorlar diye merak ettikleri ve ortamlarına konu edecekleri kadar göz önünde bi okuluz. Öğrencileri olarak değerini bilmeliyiz .

2020-11-06 19:40
 
0
 
0
[........ ]

Arkadaşlar okul güzel değil yazmışsınız. Bu okula geldiniz mi de güzel değil yazıyorsunuz? Ki fen lisesi öğrencilerine noluyor yani?

2020-10-28 19:12
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 2

Manisa Hasan Türek Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 12

Dündar Çiloğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 38

Akhisar Şeyh İsa Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Turgutlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Salihli Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 5

Manisa Cumhuriyet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Akhisar Şeyh İsa Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Akhisar Şeyh İsa Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (https://seyhisaanadolulisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Akhisar Şeyh İsa Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Akhisar Şeyh İsa Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Akhisar Şeyh İsa Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Akhisar Şeyh İsa Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız