Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Sınavsız Yerleştirme
0 (346) 221 28 46
0 346 225 02 87
Adres Ferhat Bostan Mah. 58060 Merkez / Sivas
MEB logo Sivas / Merkez
Cumhuriyet Anadolu Lisesi

http://sivascal.meb.k12.tr
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Erkek
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar

Cumhuriyet Anadolu Lisesi Sivas ili Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Cumhuriyet Anadolu Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre sınavsız olarak öğrenci alacak.

Cumhuriyet Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Cumhuriyet Anadolu Lisesi 2019 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel yerleştirme işlemleri okulların türü, kontenjanı ve konumuna göre il/ilçe milli eğitim müdürlüklerince oluşturulan ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara sırasıyla öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanının üstünlüğü ve okula özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır. Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki yılsonu başarı puanı üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.

Cumhuriyet Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Cumhuriyet Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Cumhuriyet Anadolu Lisesi Taban Puanı - -
2017 Cumhuriyet Anadolu Lisesi Taban Puanı 470.4747 -
2016 Cumhuriyet Anadolu Lisesi Taban Puanı
455.2964 7.4400

Sivas Cumhuriyet Anadolu Lisesi, 1972 yılında devlet tarafından inşa edilmiştir. Okulumuz 1975 - 1976 eğitim ve öğretim yılında hizmete açılmıştır. Okulumuz 1986 yılına kadar ortaokul olarak eğitime hizmet vermiştir. Daha sonra pansiyon binası inşa edilmiştir. Tek müdürlük altında 26.12.1986 tarihine kadar nakil yoluyla öğrenci alarak "Cumhuriyet Lisesi" adını almıştır. Bünyesindeki ortaokul kısmı 1992 yılında Başöğretmen Atatürk Ortaokuluna devretmiştir. Bu tarihten sonra lise bölümü ile eğitim ve öğretim çalışmalarını sürdürmüştür. Cumhuriyet Lisesi yabancı dil ağırlıklı lise olarak faaliyetlerine devam ederken 1993 - 1994 eğitim öğretim yıllarında Anadolu Lisesine dönüştürülmüştür. Bu yapılanma ilimizin ihtiyaçları dikkate alınarak Valiliğimizin teklifi ve Bakanlığımızın direktifleri doğrultusunda yapılmıştır.

Sivas Cumhuriyet Anadolu Lisesi yılların birikimi ve tecrübeli eğitimcilerin katkılarıyla 2001 - 2002 eğitim ve öğretim yıllarında ilk mezunlarını vermiştir.

Vizyon Ülkenin geleceğinde aktif rol oynayacak bireyler yetiştirmek.

Misyon Geleceğin kendilerine emanet olduğunun bilinciyle tüm enerjilerini ülkesine ve insanlığa adayacak bir gençlik yetiştirmek için varız.

Başarılar

Cumhuriyet Anadolu Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Cumhuriyet Anadolu Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Cumhuriyet Anadolu Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Cumhuriyet Anadolu Lisesi'nin başarılarını, Cumhuriyet Anadolu Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: 0 (346) 221 28 46
Okulun Faxı: 0 346 225 02 87
Okulun Adresi: Ferhat Bostan Mah. 58060 Merkez / Sivas

Bu okula 1 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Sivas Benzer Okullar

Yerlestirme

Taban
Puanı

Yüzdelik
Dilimi

Gemerek Anadolu Lisesi Sınavsız Yerleştirme - -
Zara Anadolu Lisesi Sınavsız Yerleştirme - -
Güneykaya Anadolu Lisesi Sınavsız Yerleştirme - -
Alacahan 80.Yıl Anadolu Lisesi Sınavsız Yerleştirme - -
Hafik Anadolu Lisesi Sınavsız Yerleştirme - -

Önemli: Cumhuriyet Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Cumhuriyet Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Cumhuriyet Anadolu Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Cumhuriyet Anadolu Lisesi taban puanı 2019 , Cumhuriyet Anadolu Lisesi yüzdelik dilimi, Cumhuriyet Anadolu Lisesi yorumları, Cumhuriyet Anadolu Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Cumhuriyet Anadolu Lisesi nerede?, Cumhuriyet Anadolu Lisesi üniversite başarısı, Cumhuriyet Anadolu Lisesi formaları, Cumhuriyet Anadolu Lisesi adresi, Cumhuriyet Anadolu Lisesi başarıları

google+ google+ google+