Seydişehir Seyyid Harun Anadolu Lisesi

Konya / Seydişehir

Seydişehir Seyyid Harun Anadolu Lisesi
 • Seydişehir Seyyid Harun Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 0
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Konya
İlçesi Seydişehir
Başarı Puanı (OBP) 92.7144
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Erkek
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Seydişehir Seyyid Harun Anadolu Lisesi Konya ili Seydişehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Seydişehir Seyyid Harun Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Seydişehir Seyyid Harun Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Seydişehir Seyyid Harun Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Seydişehir Seyyid Harun Anadolu Lisesi 2008-2009 öğretim Yılında da 60 Öğrenci alarak öğrenci sayısı 120 ye çıkmış. Bu eğitim öğretim yılında Sosyal Yardımlaşma Vakfına ait olan yurt binası(72 Kişilik) okulumuza tahsis edilmiş ve erkek öğrencilerimizin hizmetine sunulmuştur. 2009-2010 eğitim öğretim yılı için 60 öğrenci kontenjanı belirlenmiştir. Bu kontenjan ile birlikte okulumuzun toplam öğrencisi 180 kişi olmuştur. 2010-2011 Eğitim Öğretim yılında da 60 kişilik kontenjan ile öğrenci sayısını 240 a taşımıştır. Okulumuz sınıf yetersizliği nedeniyle 2010 - 2011eğitim öğretim yılında TOKİ yerleşkesindeki ilköğretim okulunun binasına taşınmıştır.

TOKİ ilköğretim okulu ile birlikte iki yıl aynı binayı iki kullanmış ve 2012-2013 eğitim öğretim yılında il özel idaresi tarafından yaptırılan Kızılcalar Mahallesindeki kendi binasına taşınmıştır. Okulumuzun Fiziksel olarak büyümesi nedeniyle öğrenci kontenjanımız 90 kişiye çıkartılmıştır.

Vizyon Bölgemizde tek, ülkemizde örnek okul olmak

Misyon Ülkesini ve dünyayı tanıyan, farklılıkları algılayan ve saygı duyan, milli ve manevi değerlere sahip, bölgemizin ve ülkemizin kalkınmasına, refah ve mutluluk düzeyinin artmasına katkıda bulunan, nitelikli, özgüveni yüksek, çevreye ve insani değerlere saygılı bireyler yetiştirmek.

Başarılar YILLARA GÖRE MEZUNİYETİN 1. YILINDA ÜNİVERSİTEYE YERLEŞTİRME YÜZDELERİ:
 • 2011:%75.80
 • 2012:%71.66
 • 2013:%71.42
 • 2014:%62.71
 • 2015:%86.79

Seydişehir Seyyid Harun Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Seydişehir Seyyid Harun Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Kızılcalar Mah.Şehit Yaşar Kocabaş Cad. No.25 42360 SEYDİŞEHİR/KONYA

Tel: 0 332 582 49 02

Fax: 03325820747

web: http://seyyidharunanadolu.meb.k12.tr

İlk yorumu siz yapın !
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
BENZER OKULLAR
Yorum 2

Ereğli Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 10

Meram Mehmet-Münevver Kurban Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Seydişehir Seyyid Harun Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 51

Atatürk Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 8

Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Konya Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Naciye Mumcuoğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Seydişehir Seyyid Harun Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Seydişehir Seyyid Harun Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://seyyidharunanadolu.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Seydişehir Seyyid Harun Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Seydişehir Seyyid Harun Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Seydişehir Seyyid Harun Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Seydişehir Seyyid Harun Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız