Nedim Ökmen Anadolu Lisesi

Kilis / Merkez

Nedim Ökmen Anadolu Lisesi
 • Nedim Ökmen Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 1
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Kilis
İlçesi Merkez
OBP Puanı (*) 87.4796
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Nedim Ökmen Anadolu Lisesi Kilis ili Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Nedim Ökmen Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Nedim Ökmen Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "87.4796". Nedim Ökmen Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Nedim Ökmen Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
2005 yılında okulun adı valilik onayı ile "Kilis Nedim Ökmen Anadolu Öğretmen Lisesi" olmuştur. 2014 yılında Milli Eğitim Bakanlığımızın uygulamaları doğrultusunda tüm Türkiye´de "Öğretmen Liseleri" dönüştürülünce okulumuzun statüsü bir kez daha değişerek "Nedim Ökmen Anadolu Lisesi" adını almıştır. tanıtım

Yaklaşık 75.000 m2 lik alan içinde bulunan okulumuzun, bir ana derslik binası, bir atölye ve laboratuarlar binası, bir spor salonu, bir pansiyon (kız öğrenciler için) binası, bir konferans salonu, bir kütüphane ve revir binası, bir anasınıfı ve misafirhane binası, on iki müstakil, iki apartman (10´ar daireli) olmak üzere toplam 32 lojmanı bulunmaktadır.

1965´ten başlayarak yapılan çalışmalarla okul bahçesinin büyük kısmı (yaklaşık %60´ı) ağaçlandırılmış olup bu alanların bir kısmı ise öğrencilerin sportif faaliyetler yapabilmeleri için tesisler (basketbol sahası, hentbol sahası, açık alan spor aletleri vb...) ile donatılmıştır. Okulumuzun ana caddeye bakan kuzeydoğu ve güneybatı kısmındaki bahçenin ise dilek yolu ve çevresinin ve kantin bölgesinin düzenlenmesi (peyzaj) 2015 - 2017 yılları arasında yapılmıştır.

Amacı insan yetiştirmek olan, kurum kültürünü yaşayan ve yaşatan okulumuz ilimizin ve bölgemizin en eski okullarından biri olup köklü bir geleneğe sahiptir. Bundan dolayı okulumuzun gerek akademik gerekse sosyal-kültürel ve sportif alanlarda sayısız başarıya sahip bir geçmişi vardır. Yetiştirdiği öğrencilerimizin her biri aziz vatanımızın her bir köşesinde bizleri temsil etmektedir. Bu yönüyle okulumuz (NÖKMEN) tüm Türkiye´ye mal olmuş bir kurumdur.

Her köşesi ayrı bir anıya şahitlik etmiş okulumuzda gelenekten geleceğe giden yolda "Dilek Yolu", ilme susamış gençlerin kana kana suyundan içtiği "Dilek Çeşmesi", yavrularımızın çıktıkları kutlu yolda soluklanmak için gölgesinde otururken belki de ülkenin istikbali adına kurdukları hayallere eşlik eden "çam ağaçları" ayrı birer güzellik sembolüdür.

Kilis´te sayısız insanın düğününe ev sahipliği yapmış spor salonu ile, şehrin öğrencilerine 1969 yılında ilk sinema keyfini yaşatan "Filim Makinesi" ile, her öğrencisinin en az bir enstrümanı çalmak zorunluluğunun olduğu 60´lı, 70´li, 80 ve 90´lı yılları ile, tüm şehrin hafızasına kazınan ve hala otobüslerde yazan "Kız Öğretmen Okulu" adıyla, 1961´den beri bölgenin kız çocuklarının okumasına vesile olan o inanılmaz geçmişi ile, nice anılara, sessiz ağlamalara, yalnızlıklara, dostluklara, paylaşımlara.... şahitlik etmiş pansiyonu ile, her köşesinde bir öğrencisinin, öğretmeninin, çalışanının, yöneticisinin hatıraları ve emekleri ile, geniş bahçesi ve zeytin ağaçları ile, okul tarihine kazınmış ve sembolleşmiş öğretmen ve yöneticileri ile NÖKMEN koca bir tarihi bağrında taşımaktadır.

Vizyon Öğrencilerimizin rehberi,toplumun imrenerek takip ettiği,çalışanlarının da mutluluk duyduğu,çağdaş eğitim standartlarına sahip,ülkemizin nitelikli ve örnek okulu olmak.

Misyon Öğrencilerimizi;öğrenmeyi öğrenen,öğrendiklerini sorgulayabilen,çağdaş dünyanın nitelikli ve üretken fertleri olarak yetiştirmektir.

Başarılar 9 Sağlık ( Tıp,Diş,Eczacılık ),18 (FTR, Hemşirelik ), 16 Hukuk, 9 Mimarlık - Mühendislik, 29 Eğitim Fakültesi, 6 Kamu Yönetimi, Siyasal Bilg. İşletme, 8 Diğer

tanıtım

 • Öğretmen :47
 • Rehber Öğretmen :1
 • Öğrenci :612
 • Derslik :21
 • BT Sınıfı :1
 • Misafirhane :1
 • Kütüphane :1
 • Fen Labaratuarı :3
 • Konferans Salonu :1
 • Atölye-İşlik :2
 • Spor Salonu :1
 • Öğretim Şekli :Gündüzlü- yatılı
 • Yemekhane :1
 • Kantin :1
 • Revir:1
 • Bahçe :1
 • Saatler 8:20-15:30
 • Pansiyon Bilgileri Kız Öğrenciler için
 • Lojman30 - 10 tane tekli 20 tanesi iki blok halinde apartman şeklindedir
 • UlaşımEkrem Çetin Mah.İslahiye Yolu Üzeri No:37 KİLİS
 • Servis BilgisiServis bilgileri: Okulumuza ait servis veya anlaşmalı servisimiz yoktur. Öğrencilerimiz, servisleri kendileri bireysel olarak seçmektedir.
 • LYS'de Öğrenci Yerleştirme Yüzdesi %100
Okulumuz 2016 LYS sınav sonuçları ile Kilis´te ilk 10´da 5 farklı öğrenci ile 13 ayrı derece yaparak eğitim kalitesini bir kez daha ortaya koymuştur.

Okulumuzu Tercih Etmeniz İçin 10 Neden..

tanıtım tanıtım

Nedim Ökmen Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Nedim Ökmen Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Ekrem Çetin Mah.İslahiye Yolu Üzeri KİLİS/Merkez

Tel: 03488131304

Fax: 03488131302

web: http://kilisaol.meb.k12.tr

Nedim Ökmen Anadolu Lisesi ile ilgili 1 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[Emrullah çalıcı]

2021 de ortalam kac ile alıyor

2021-06-03 17:29
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 1

Nedim Ökmen Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Hacı Mehmet Koçarslan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Şehit Hasan Özüberk Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Mehmet Sanlı Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Tobb 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Elbeyli Yavuz Sultan Selim Anadolu İmam Hatip Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Nedim Ökmen Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Nedim Ökmen Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://kilisaol.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Nedim Ökmen Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Nedim Ökmen Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Nedim Ökmen Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Nedim Ökmen Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız