İbrahim Turhan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

İbrahim Turhan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
 • İbrahim Turhan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 4
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Bilgi Ekle SSS

İbrahim Turhan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi İstanbul ili Esenler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

İbrahim Turhan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2020-2021 eğitim öğretim yılında 2020 LGS başvuru kılavuzuna göre sınavsız olarak öğrenci alacak.

İbrahim Turhan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. İbrahim Turhan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2020 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.

Daha fazla bilgi için sık sorulan sorular sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Bakanlık tarafında İstanbul genelindeki Çok Programlı Anadolu Liselerinden 27 tanesi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne dönüştürüldü.

Bu kapsamda okulumuzun yeni adı İBRAHİM TURHAN MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ oldu.

Bu değişiklikle birlikte 9. sınıflarda sadece Anadolu Meslek Lisesi öğrencisi alabileceğiz. Geçen yıllardaki gibi Anadolu Lisesi öğrencisi alamayacağız.

Mevcut olan 10,11 ve 12. Sınıflarımızda Anadolu Lisesi türünde okuyan öğrencilerimiz için bir değişiklik söz konusu olmayıp onlar okulumuzda devam edecektir.

Okulumuzda Bulunan Alanlar:
 1. Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Alanı
 2. Grafik ve Fotoğraf Alanı
 3. Halkla İlişkiler ve Organizasyon Hizmetleri Alanı
Okul Tanıtım Filmini İzlemek İçin Tıklayınız
Adres

Yavuz Selim Mah. İstanbul Cad. Mehtap Sok. No2 Esenler/İSTANBUL

Telefon

0212 562 0099

Fax

0 212 562 00 98

web

http://ibrahimturhanmtal.meb.k12.tr

İbrahim Turhan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili 4 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.

Bu Okula Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde İbrahim Turhan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Benzer Okullar

 • 28
 • Yorum

Etiler Anadolu Lisesi

İstanbul Beşiktaş

Etiler Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bu sayfada yer alan İbrahim Turhan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve İbrahim Turhan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda İbrahim Turhan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. İbrahim Turhan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yorumları okuayabilir, İbrahim Turhan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız