Kazım Karabekir Anadolu Lisesi

Kars / Susuz

Kazım Karabekir Anadolu Lisesi
 • Kazım Karabekir Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 2
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Kars
İlçesi Susuz
OBP Puanı (*) 68.0881
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız/Erkek
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Kazım Karabekir Anadolu Lisesi Kars ili Susuz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Kazım Karabekir Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Kazım Karabekir Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "68.0881". Kazım Karabekir Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Kazım Karabekir Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Kazım Karabekir Anadolu Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz.

Sizde yorum alanımızda Kazım Karabekir Anadolu Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi aşağıdaki yorum alanımızda paylaşabilirsiniz.

Kazım Karabekir Anadolu Lisesi'nin başarılarını, fiziki olanaklarını, OBP okul başarı puanı, öğretmen başarı durumunu, kıyafeti hakkında bilgiler paylaşarak bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Kazım Karabekir Anadolu Lisesi kaç ortalama ile öğrenci alıyor? Kaç puanla öğrenci alıyor? Bu okulda öğrenim gören öğrenciler aşağıdaki yorum alanımızda paylaşarak Kazım Karabekir Anadolu Lisesi'ni tercih etmeyi düşünen öğrencilere yardımcı olabilirler.

Kazım Karabekir Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Kazım Karabekir Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Kazım Karabekir Anadolu Lisesi ile ilgili 2 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[ERKAN ]

GÜZEL ZAMANLARDI...
LİSE TERCİHİ YAPACAK OLAN ARKADAŞLAR BU LISEYİ GÖZ ARDI ETMESİNLER.

2018-05-09 14:15
 
0
 
0
[Zafer]

Ben öğretmen lisesi olduğu zamandan mezunum(2013), bilmelisiniz ki kkaöl sadece bir lise değil hayatı öğrendiğiniz bir ortam bir dünya, anlatılamaz hiç bir zaman, sadece yaşayanlar bilir.
O okula ilk başladığınız zaman alışması zor oluyor hele ki başka bir şehirden gelmişsseniz. Fakat birde mezun olduğunuz zaman kopması imkansızlaşacak derecede zorlaşıyor.
Devreciliği, siyaseti, yaşamayı, arkadaşlığı, dostluğu vb birçok şeyi orda öğrenirsiniz ve ergenlikle oluşan kişilik yapısı na derinlemesine işler kısacası bir çocuk olarak başlarsınız o okula ve adam gibi adam olarak mezun olursunuz.
Düşünmeyin, fırsatınız varsa ilk tercihinizi kkaöl´ye verin.

2017-07-08 00:43
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 2

Şehit Binbaşı Bedir Karabıyık Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Gazi Kars Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Kağızman Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 5

Faik-Fikriye Torunoğulları Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Kars 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Kazım Karabekir Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Kazım Karabekir Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz