GAP Anadolu Lisesi

Şanlıurfa / Karaköprü

GAP Anadolu Lisesi
 • Ekle
  Ekle
 • 4
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 82.4841
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

GAP Anadolu Lisesi Şanlıurfa ili Karaköprü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

GAP Anadolu Lisesi 2023-2024 eğitim öğretim yılı için 2023 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) GAP Anadolu Lisesi'ne 2022 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "82.4841".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2022
82.4841
2021
81.8463
2020
82.0190
GAP Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

GAP Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. GAP Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Okulumuz GAP Anadolu Lisesi 2005 / 2006 eğitim- öğretim yılında faaliyete geçmiştir.

Okulumuz eğitim/öğretim faaliyetlerini Mayıs 2007'ye kadar Şanlıurfa Fen Lisesi'nin üçüncü katında 6 derslikte sürdürdü daha sonra okul inşaatının tamamlanması üzerine Karaköprü mevkii sol taraftaki yeni binasına geçti. Okulumuz proje okul kapsamında olup son derece modern bir binaya, derslik, laboratuar ve kullanım alanlarına sahiptir.

Okulumuz 5000 metrekare alan üzerine kurulmuştur. Bu alanın 700 metrekaresi okul binasını, 4300 metrekaresi ise bahçe, bir yürüyüş alanı, bir futbol ve basketbol sahasından oluşmaktadır. Okulumuzda şu an itibariyle 578 kayıtlı öğrencimiz bulunmaktadır.

Üniversite yerleştirme oranlarında Şanlıurfa´nın en başarılı Anadolu Liselerindendir. 2008-2009 dört yıllık Fakültelere yerleştirme oranımız % 40, 2009-2010´da ise % 59, 2011 yılında %45, 2013 yılında % 52 2014 yılında % 50 şeklinde olmuştur.

Okulumuzda müdür, iki müdür yardımcısı, 4 temizlik görevlisi, 5 Matematik, 4 Edebiyat, 3 İngilizce, 2 Biyoloji 2 Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, 2 Fizik, 2 Kimya, ayrıca Rehberlik, Coğrafya, Tarih, Felsefe, Beden Eğitimi, Almanca dallarından birer öğretmen bulunmaktadır. Okulumuz binası dâhilinde 17 derslik, birer kimya, fizik laboratuvarı, kütüphane, kantin, sığınak, öğretmenler odası, müdür odası, rehberlik servisi, çok amaçlı salon, müdür yarımcısı odası, memur odası ve hizmetli odası bulunmaktadır.

Bahçemizde banklar ve iki adet kamelya bulunmaktadır

Okulumuz Şanlıurfa´da çocuklarını huzurlu, güvenli ve aynı zamanda başarılı bir okula göndermek isteyen velilerce en çok tercih edilen okuldur. Eğitimdeki temel hedefimiz ise öğrencilerimizin ahlaklı ve başarılı bireyler olmasıdır. Bu amaç doğrultusunda öğrencilerimize elimizden gelen en iyi imkânları sunmayı kendisine şiar edinmiş bir öğretmen kadrosuna sahip bulunmanın da kıvancı içerisindeyiz. Öğrencilerimiz de kendilerine gösterilen bu çabayı boşa çıkarmayarak gerek davranış gerekse başarı noktasında velilerini ve bizleri hep gururlandırmışlardır.

VİZYON : Atatürkçü, Atatürk ilke ve devrimlerini kavrayan, yurdunu seven, Değişime ve gelişime açık, Öğrenmeyi temel ihtiyaç kabul eden, Ezbercilikten uzak, Yorum yapabilen, Kendini ifade edebilen, Değerlerini yaşayan ve yaşatan, Hoşgörü sahibi, Farklılıkları zenginlik kabul eden, En az bir yabancı dili çok iyi bilen, Sosyal ve kültürel faaliyetlere katılımcı, Kendini sorgulayan, Etkili ve nitelikli, Çağdaş, demokratik ve laik bireyler yetiştirmektir.

MİSYON : Misyonumuz, Atatürk´ün ilke ve inkılapları doğrultusunda, bireysel kimliği ile sahip olduğu kültürel mirası birleştiren, ilkelerine bağlı, kendine güvenen, başaran, dil öğrenimine önem veren, kültürel ve ahlaki değerlerimizi benimseyen, evrensel görüşe sahip olan, nasıl öğreneceğini bilen, yaşadıkça öğrenen, toplumun gelişimine katkıda bulunan 21. yüzyılınaydın liderlerini yetiştirmektir.

BAŞARILAR : 2012-2013 YGS 5 ŞANLIURFA İL BİRİNCİLİĞİ 2013 2014 YGS 6 ŞANLIURFA İL BİRİNCİLİĞİ 2015 2016 GENÇ KIZLAR BASKETBOL İL BİRİNCİLİĞİ 2015 2016 GENÇ ERKEKLER BASKETBOL İL ÜÇÜNCÜLÜĞÜ

 • Öğretmen : 37
 • Rehber Öğretmen : 2
 • Öğrenci : 560
 • Derslik : 17
 • Kütüphane : 1
 • Fen Labaratuarı: 2
 • Konferans Salonu : 1
 • Öğretim Şekli : NORMAL
 • Kantin: 1
 • Bahçe : 1
 • Saatler : 08.00-15.00
 • Bağlantı : Diğer
 • Yabancı Dil : YABANCI DİL:İNGİLİZCE İKİNCİ YABANCI DİL:ALMANCA
 • Isınma : KALORİFER
 • Pansiyon : PANSİYON YOK.
 • Lojman : YOK Sayısı:0
 • Ulaşım : 76B NOLU BELEDİYE HATTI OTOBÜSÜ VE ÖĞRENCİ SERVİSİ OKULA KADAR GELMEKTEDİR.76A NOLU BELEDİYE HATTI OTOBÜSÜ İSE MAŞUK TOKİ YOLUNA KADAR GELMEKTEDİR.
Okulun YGS/LYS Başarı Durumu :
 • 2013-2014: % 100
 • 2014-2015: % 100
 • 2015-2016: % 100
LYS'de Öğrenci Yerleştirme Yüzdesi : 2013-2014: % 55

GAP Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız GAP Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: BATIKENT MAH. 4106. SOKAK NO.1 PK63100 KARAKÖPRÜ/ŞANLIURFA

Tel: 0(414)3478823

Fax: 0(414)3478823

web: http://sanliurfagapanadolulisesi.meb.k12.tr

 • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
 • Bu okulun velisi misiniz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
GAP Anadolu Lisesi ile ilgili 4 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
[mehmet]

abıcım bı cevap verın beklıom o okulu tercıh edecem dıye

2019-06-29 12:53
 
0
 
0
[mehmet]

puanım 306 yuzdelık dılımım 42 okula yerleşme şansım varmı

2019-06-28 09:33
 
0
 
0
[Hasret Bozkoyun]

Bir daha liseyi okuma şansım olsa yine GAP And.da okurdum...Değerli hocalarıma hürmet ve selamlar...

2017-11-10 15:00
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 0

H.sebiha Özlek Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 5

Siverek Şehit Ali Öztürk Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Süleyman Şah Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Şehit Tanju Sakarya Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Sorular Cevaplar
GAP Anadolu Lisesi kaç puan 2023 82.4841
GAP Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
GAP Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Hayır. Sınavsız OBP puanı ile öğrenci almaktadır.
GAP Anadolu Lisesi Yatılı mı? Pansiyonu yok.
GAP Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
GAP Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde GAP Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan GAP Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://sanliurfagapanadolulisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda GAP Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. GAP Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, GAP Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. GAP Anadolu Lisesi taban puanı 2023

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız