Ayşegül Kaman Anadolu Lisesi

Şanlıurfa / Karaköprü

Ayşegül Kaman Anadolu Lisesi
 • Ayşegül Kaman Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 9
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Şanlıurfa
İlçesi Karaköprü
Başarı Puanı (OBP) 70.6656
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız/Erkek
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Ayşegül Kaman Anadolu Lisesi Şanlıurfa ili Karaköprü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Ayşegül Kaman Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Ayşegül Kaman Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Ayşegül Kaman Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Okulumuz 10.02.2014 tarihinde, 2013-2014 eğitim-öğretim yılında açılmıştır. Bu tarihten itibaren eğitim-öğretime devam etmektedir.

VİZYON Değişim ve gelişime açık ,her alanda öncü ,öğrenmeyi temel ilke olarak benimseyen,yaratıcı ve üretken,hoşgörü sahibi, farklılıkları zenginlik sayan,öğrencileri ilgi ve yetenekleri doğrultusunda yönlendiren bir kurum olmak.

MİSYON Öğrencilerimizin; bireysel yeteneklerini dikkate alarak öğrenmelerini ,olaylara çok yönlü ve tarafsız bakabilmelerini, çağın gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek beceriler kazanmalarını, düşünsel, duygusal ve sosyal yönden sağlıklı yetişmelerini sağlamaktır.
 • Öğretmen Sayısı : 53
 • Rehber Öğretmen Sayısı :
 • Öğrenci Sayısı : 1020
 • Öğretim Şekli : TAM GÜN
 • Ders Başlama ve Bitiş Saati : 08:00-15:10
 • Derslik Sayısı : 40
 • Atölye-İşlik Sayısı : 2
 • Fen Laboratuarı Sayısı : 3
 • BT(Bilgisayar) Sınıfı Sayısı : 2
Pansiyonumuz 150 erkek ve 150 kız öğrenci olmak üzere toplam 300 kişiliktir.

Ayşegül Kaman Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Ayşegül Kaman Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Çamlıyayla Mahallesi Türkmen Çiftçi Bulvarı 6029. Sokak No7 Atatürk Orman Yolu Karaköprü/

Tel: (0414) 290 15 11

Fax: 0414 290 15 10

web: http://aysegulkaman.meb.k12.tr

Ayşegül Kaman Anadolu Lisesi ile ilgili 9 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
BENZER OKULLAR
Yorum 4

Siverek Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 6

Emine Göncü Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Ali Rıza Karaata Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Ceylanpınar Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 6

Mustafa Kemal Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 3

Gap Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Ayşegül Kaman Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Ayşegül Kaman Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi ( http://aysegulkaman.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Ayşegül Kaman Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Ayşegül Kaman Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Ayşegül Kaman Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Ayşegül Kaman Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız