Ayşegül Kaman Anadolu Lisesi

Şanlıurfa / Karaköprü

Ayşegül Kaman Anadolu Lisesi
 • Ekle
  Ekle
 • 14
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 77.6747
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Erkek
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Ayşegül Kaman Anadolu Lisesi Şanlıurfa ili Karaköprü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Ayşegül Kaman Anadolu Lisesi 2023-2024 eğitim öğretim yılı için 2023 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Ayşegül Kaman Anadolu Lisesi'ne 2022 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "77.6747".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2022
77.6747
2021
80.3495
2020
70.6656
Ayşegül Kaman Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Ayşegül Kaman Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Ayşegül Kaman Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Okulumuz 10.02.2014 tarihinde, 2013-2014 eğitim-öğretim yılında açılmıştır. Bu tarihten itibaren eğitim-öğretime devam etmektedir.

VİZYON Değişim ve gelişime açık ,her alanda öncü ,öğrenmeyi temel ilke olarak benimseyen,yaratıcı ve üretken,hoşgörü sahibi, farklılıkları zenginlik sayan,öğrencileri ilgi ve yetenekleri doğrultusunda yönlendiren bir kurum olmak.

MİSYON Öğrencilerimizin; bireysel yeteneklerini dikkate alarak öğrenmelerini ,olaylara çok yönlü ve tarafsız bakabilmelerini, çağın gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek beceriler kazanmalarını, düşünsel, duygusal ve sosyal yönden sağlıklı yetişmelerini sağlamaktır.
 • Öğretmen Sayısı : 53
 • Rehber Öğretmen Sayısı :
 • Öğrenci Sayısı : 1020
 • Öğretim Şekli : TAM GÜN
 • Ders Başlama ve Bitiş Saati : 08:00-15:10
 • Derslik Sayısı : 40
 • Atölye-İşlik Sayısı : 2
 • Fen Laboratuarı Sayısı : 3
 • BT(Bilgisayar) Sınıfı Sayısı : 2
Pansiyonumuz 150 erkek ve 150 kız öğrenci olmak üzere toplam 300 kişiliktir.

Ayşegül Kaman Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Ayşegül Kaman Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Çamlıyayla Mahallesi Türkmen Çiftçi Bulvarı 6029. Sokak No7 Atatürk Orman Yolu Karaköprü/

Tel: (0414) 290 15 11

Fax: 0414 290 15 10

web: http://aysegulkaman.meb.k12.tr

 • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
 • Bu okulun velisi misiniz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Ayşegül Kaman Anadolu Lisesi ile ilgili 14 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
[Hxhdhhdfjjfxhxhxb]

Bence okul puanı 75 düşmeli...

2022-07-10 00:22
 
0
 
0
[Betül Görgü]

Arkadaşlar ben bu yıl bu okuldan mezun oldum. Pandemi nedeniyle 10.sınıftan direk 12.sınıfa geçiş yaptım. 1,5 yılda tek lise okudum. Bu bir buçuk yılda aslında benim için boş geçti. Okul pek iyi değil
Böyle bir okula gideceğinize sıradan bir meslek lisesine gidin sizin için daha iyi olur. boşuna 4 yıl zaman tükeneceğine meslek lisesinde meslek öğrenin böyle bir zamanda daha iyi olur sizin için

2022-07-07 12:31
 
0
 
0
[Pamuk ]

Lise güzelmi 2021 de

2022-07-01 11:12
 
0
 
0
[Yalçınkaya ]

Ben sınava girdim okula gelebilir miyim acaba?

2022-06-30 15:40
 
0
 
0
Reklam
[mahmut çakır]

puanı kaçç çıldırıcam ltf bana cevap verin

2021-06-07 12:58
 
0
 
0
[Ahmet Aktaş]

Ben Ayşegül kaman 2019 mezunuyum şimdi tıp okuyorum. Okul gerek disiplin gerekse altyapı ve öğretmen kadrosu açısından Urfa´da sayılı okullardan puansız yerleştirmeden sonra öğrenci kalitesi düşmüş ama kesinlikle öneriyorum harika bı okul

2021-03-20 20:02
 
0
 
0
[Ismail .........]

Bu okul yıl sonu puanım 84 olmasına rağmen okul nakil yaptigimda beni okula almadilar ...ve öğretmenler ve okul idaresi telefon görüşmesinde bile hiç kibar diyilller bu okula hiç tavsiye etmiyorum.???

2019-07-30 20:10
 
0
 
0
[Ali semih]

Nesrin elçi evet girebilir bende oraya gidcem

2019-06-26 18:18
 
0
 
0
[nesrin elçi ]

ben bu okulu çok seviyorum acaba sınava girenler bu okulu tercih edebilir mi? bana yardımcı olursanız sevinirim

2019-06-25 12:27
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 0

Viranşehir Gazi Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 6

Ceylanpınar Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Süleyman Şah Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Zeytin Dalı Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 3

Atatürk Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Sorular Cevaplar
Ayşegül Kaman Anadolu Lisesi kaç puan 2023 77.6747
Ayşegül Kaman Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Ayşegül Kaman Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Hayır. Sınavsız OBP puanı ile öğrenci almaktadır.
Ayşegül Kaman Anadolu Lisesi Yatılı mı? Sadece Erkek Pansiyonu Var
Ayşegül Kaman Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Ayşegül Kaman Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Ayşegül Kaman Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Ayşegül Kaman Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi ( http://aysegulkaman.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Ayşegül Kaman Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Ayşegül Kaman Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Ayşegül Kaman Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Ayşegül Kaman Anadolu Lisesi taban puanı 2023

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız