Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Merkezi Sınav
0414 312 28 29
0414 312 39 40
Adres GÜLLÜ BAĞ KARAKÖPRÜ/ŞANLIURFA
MEB logo Şanlıurfa / Karaköprü
Şanlıurfa Yahya Kemal Beyatlı Anadolu Lisesi

http://ykbal.meb.k12.tr
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Kontenjan Sayısı 150
Taban Puanı 309.4199
Yüzdelik Dilimi Güncelleniyor...
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Erkek
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar

Şanlıurfa Yahya Kemal Beyatlı Anadolu Lisesi Şanlıurfa ili Karaköprü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Şanlıurfa Yahya Kemal Beyatlı Anadolu Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Şanlıurfa Yahya Kemal Beyatlı Anadolu Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor. Aşağıdaki tabloda Şanlıurfa Yahya Kemal Beyatlı Anadolu Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Şanlıurfa Yahya Kemal Beyatlı Anadolu Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Şanlıurfa Yahya Kemal Beyatlı Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Şanlıurfa Yahya Kemal Beyatlı Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Şanlıurfa Yahya Kemal Beyatlı Anadolu Lisesi Taban Puanı 309.4199 -
2017 Şanlıurfa Yahya Kemal Beyatlı Anadolu Lisesi Taban Puanı 459.2837 13.3100
2016 Şanlıurfa Yahya Kemal Beyatlı Anadolu Lisesi Taban Puanı
430.9737 12.9800

Vizyon Milli kültürle bezenmiş , başarıda sınır tanımayan , ilimizde örnek ve tercih edilen bir okul olmak

Misyon Belli amaçları olan,katılımcı,demokratik,bilimsel düşünen,eleştriye açık,öğrenmeye istekli,çalışmalarını bir plan doğrultusunda yürütebilen,kendisiyle barışık,çevresiyle uyumlu,olumlu davranışlarıyla çevresine örnek olabilen,girişimci,hoşgörülü,milli değerlerine bağlı,kendine güvenen dürüst,geleceğe güvenle bakan ahlaklı ve sağlıklı bireyler yetiştirmektir.

Başarılar
  1. 2016 Yılı Üniversite Başarısını İncele
2015-2016 gençler voletbol il birinciliği 2014-2015 futsal il birinciliği 2014-2015 satranç il 1. Ve 3.´lüğü 2012-2013 gençler basketbol il ikinciliği 2011-2012 gençler masa tenisi il ikinciliği 2009-2010 karate il birinciliği türkiye onunculuğu 2009-2010 futsal il birinciliği 2008-2009 futbol il birinciliğ ve bölge birinciliği
  • Öğretmen :47
  • Öğrenci :741
  • Derslik :22
  • Kütüphane :1
  • Öğretim Şekli :NORMAL
  • Saatler 07:30-14:40

Şanlıurfa Yahya Kemal Beyatlı Anadolu Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Şanlıurfa Yahya Kemal Beyatlı Anadolu Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Şanlıurfa Yahya Kemal Beyatlı Anadolu Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Şanlıurfa Yahya Kemal Beyatlı Anadolu Lisesi'nin başarılarını, Şanlıurfa Yahya Kemal Beyatlı Anadolu Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: 0414 312 28 29
Okulun Faxı: 0414 312 39 40
Okulun Adresi: GÜLLÜ BAĞ KARAKÖPRÜ/ŞANLIURFA

Bu okula 5 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Önemli: Şanlıurfa Şanlıurfa Yahya Kemal Beyatlı Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Şanlıurfa Yahya Kemal Beyatlı Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Şanlıurfa Yahya Kemal Beyatlı Anadolu Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Şanlıurfa Yahya Kemal Beyatlı Anadolu Lisesi taban puanı 2019 , Şanlıurfa Yahya Kemal Beyatlı Anadolu Lisesi yüzdelik dilimi, Şanlıurfa Yahya Kemal Beyatlı Anadolu Lisesi yorumları, Şanlıurfa Yahya Kemal Beyatlı Anadolu Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Şanlıurfa Yahya Kemal Beyatlı Anadolu Lisesi nerede?, Şanlıurfa Yahya Kemal Beyatlı Anadolu Lisesi üniversite başarısı, Şanlıurfa Yahya Kemal Beyatlı Anadolu Lisesi formaları, Şanlıurfa Yahya Kemal Beyatlı Anadolu Lisesi adresi, Şanlıurfa Yahya Kemal Beyatlı Anadolu Lisesi başarıları, Şanlıurfa Yahya Kemal Beyatlı Anadolu Lisesi Şanlıurfa, Karaköprü Şanlıurfa Yahya Kemal Beyatlı Anadolu Lisesi

google+ google+ google+