Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Merkezi Sınav
04143136320
04143144239
Adres Refahiye Mah. Necip Fazıl Kısakürek Cd. No36/1 Haliliye/ŞANLIURFA
MEB logo Şanlıurfa / Haliliye
Şanlıurfa Anadolu Lisesi

http://salise.meb.k12.tr
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Kontenjan Sayısı 240
Taban Puanı 322.9728
Yüzdelik Dilimi Güncelleniyor...
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar

Şanlıurfa Anadolu Lisesi Şanlıurfa ili Haliliye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Şanlıurfa Anadolu Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Şanlıurfa Anadolu Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor. Aşağıdaki tabloda Şanlıurfa Anadolu Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Şanlıurfa Anadolu Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Şanlıurfa Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Şanlıurfa Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Şanlıurfa Anadolu Lisesi Taban Puanı 322.9728 -
2017 Şanlıurfa Anadolu Lisesi Taban Puanı 466.2408 10.8200
2016 Şanlıurfa Anadolu Lisesi Taban Puanı
439.1938 11.0800

Şanlıurfa Anadolu Lisesi 1985 yılında Sarayönü semtinde Asfalt Cadde denilen mıntıkada üç sınıflı bir okul olarak eğitim ve öğretime açıldı. Binayı Meslek Yüksek Okul ile Anadolu Lisesi ortaklaşa kullandı. 1987 yılında şimdiki Harran Üniversitesi Yenişehir kampüsüne taşındı. Binanın bir bölümünü inşaat fakültesi, bir bölümünü de Şanlıurfa Anadolu Lisesi ortaklaşa kullandı.

1994 yılında Vali Ziyaeddin AKBULUT'un görevi sırasında okul şimdiki binamıza taşındı. Okulumuz 20 derslik ve 550 öğrenci ile eğitim öğretime başladı. Okulumuz oldukça başarılı bir eğitim uygulamaktadır. Şanlıurfa ili kapsamında Fen Liselerine kalabalık bir öğrenci grubunu ilk olarak bizim okulumuz göndermiştir. Fizik, Kimya, Biyoloji gibi laboratuvar gerektiren dersler laboratuvarlarda yapılmaktadır.

Okulumuzdan mezun olan öğrenciler şu anda Türkiye'nin her tarafına dağılmış, başarılı ve saygın birer meslek sahibi olmuşlardır. Her yıl yapılmakta olan çeşitli spor faaliyetlerinde dereceler kazanılmıştır. TÜBİTAK Bilimsel Araştırma Ödülü ve Felsefe Olimpiyat ödülü alınmıştır.

Vizyon Özgür düşünen, kendine güvenen, sorunlarını çözebilen, başkalarının haklarına ve kendi haklarına saygılı ve duyarlı, takım çalışmasını benimsemiş, ülkesine ve yaşadığı çağa karşı sorumlu öğrenciler yetiştirmektir

Misyon Hem öğretmenlerin hem de öğrencilerin birbirlerinin gelişimine yardımcı olduğu, herkesin her gün daha iyiye ulaşabilmek için çalıştığı, nitelikli insan kaynakları ve kurumsal tutum ve anlayış birliği ile eğitim başarısında örnek bir okul olmak
 • Öğretmen :48
 • Öğrenci :750
 • Derslik :25
 • Kütüphane :1
 • Fen Labaratuarı :2
 • Öğretim Şekli :Tekli Öğretim
 • Kantin :1
 • Bahçe :1
 • Saatler Başlama: 08:00 Bitiş: 15:20
 • Yabancı Dil İngilizce + Almanca
 • Ulaşım şehir merkezinden toplu taşıma aracı ile ulaşılıyor.
2016 Yılı Üniversite Yerleştirme Başarısını İncele

Şanlıurfa Anadolu Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Şanlıurfa Anadolu Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Şanlıurfa Anadolu Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Şanlıurfa Anadolu Lisesi'nin başarılarını, Şanlıurfa Anadolu Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: 04143136320
Okulun Faxı: 04143144239
Okulun Adresi: Refahiye Mah. Necip Fazıl Kısakürek Cd. No36/1 Haliliye/ŞANLIURFA

Bu okula 4 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Önemli: Şanlıurfa Şanlıurfa Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Şanlıurfa Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Şanlıurfa Anadolu Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Şanlıurfa Anadolu Lisesi taban puanı 2019 , Şanlıurfa Anadolu Lisesi yüzdelik dilimi, Şanlıurfa Anadolu Lisesi yorumları, Şanlıurfa Anadolu Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Şanlıurfa Anadolu Lisesi nerede?, Şanlıurfa Anadolu Lisesi üniversite başarısı, Şanlıurfa Anadolu Lisesi formaları, Şanlıurfa Anadolu Lisesi adresi, Şanlıurfa Anadolu Lisesi başarıları, Şanlıurfa Anadolu Lisesi Şanlıurfa, Haliliye Şanlıurfa Anadolu Lisesi

google+ google+ google+