Şanlıurfa Anadolu Lisesi

Şanlıurfa / Haliliye

Şanlıurfa Anadolu Lisesi
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Tercih Kodu ---
Kontenjan Sayısı -
Okulun Taban Puanı 402.8704
Güncel Yüzdelik Dilimi 12.26
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?

Şanlıurfa Anadolu Lisesi Şanlıurfa ili Haliliye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

Şanlıurfa Anadolu Lisesi 2020-2021 eğitim öğretim yılında 2020 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Şanlıurfa Anadolu Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Aşağıdaki tabloda Şanlıurfa Anadolu Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Şanlıurfa Anadolu Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

İSTATİSTİKİ BİLGİLERİ
Okulun Son Üç Yıllık Taban Puanı
Yüzdelik Dilim Bilgisi
Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2019 402.8704 12.26
2018 322.9728 14.68
2017 466.2408 10.82
Şanlıurfa Anadolu Lisesi 1985 yılında Sarayönü semtinde Asfalt Cadde denilen mıntıkada üç sınıflı bir okul olarak eğitim ve öğretime açıldı. Binayı Meslek Yüksek Okul ile Anadolu Lisesi ortaklaşa kullandı. 1987 yılında şimdiki Harran Üniversitesi Yenişehir kampüsüne taşındı. Binanın bir bölümünü inşaat fakültesi, bir bölümünü de Şanlıurfa Anadolu Lisesi ortaklaşa kullandı.

1994 yılında Vali Ziyaeddin AKBULUT'un görevi sırasında okul şimdiki binamıza taşındı. Okulumuz 20 derslik ve 550 öğrenci ile eğitim öğretime başladı. Okulumuz oldukça başarılı bir eğitim uygulamaktadır. Şanlıurfa ili kapsamında Fen Liselerine kalabalık bir öğrenci grubunu ilk olarak bizim okulumuz göndermiştir. Fizik, Kimya, Biyoloji gibi laboratuvar gerektiren dersler laboratuvarlarda yapılmaktadır.

Okulumuzdan mezun olan öğrenciler şu anda Türkiye'nin her tarafına dağılmış, başarılı ve saygın birer meslek sahibi olmuşlardır. Her yıl yapılmakta olan çeşitli spor faaliyetlerinde dereceler kazanılmıştır. TÜBİTAK Bilimsel Araştırma Ödülü ve Felsefe Olimpiyat ödülü alınmıştır.

Vizyon Özgür düşünen, kendine güvenen, sorunlarını çözebilen, başkalarının haklarına ve kendi haklarına saygılı ve duyarlı, takım çalışmasını benimsemiş, ülkesine ve yaşadığı çağa karşı sorumlu öğrenciler yetiştirmektir

Misyon Hem öğretmenlerin hem de öğrencilerin birbirlerinin gelişimine yardımcı olduğu, herkesin her gün daha iyiye ulaşabilmek için çalıştığı, nitelikli insan kaynakları ve kurumsal tutum ve anlayış birliği ile eğitim başarısında örnek bir okul olmak
 • Öğretmen :48
 • Öğrenci :750
 • Derslik :25
 • Kütüphane :1
 • Fen Labaratuarı :2
 • Öğretim Şekli :Tekli Öğretim
 • Kantin :1
 • Bahçe :1
 • Saatler Başlama: 08:00 Bitiş: 15:20
 • Yabancı Dil İngilizce + Almanca
 • Ulaşım şehir merkezinden toplu taşıma aracı ile ulaşılıyor.
2016 Yılı Üniversite Yerleştirme Başarısını İncele
 • Tel 04143136320
 • Fax 04143144239
Refahiye Mah. Necip Fazıl Kısakürek Cd. No36/1 Haliliye/ŞANLIURFA
  http://salise.meb.k12.tr
Bu okula 6 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
0
Viranşehir Anadolu Lisesi
 • Viranşehir/Şanlıurfa
8
Çeaş Şanlıurfa Anadolu Lisesi
 • Haliliye/Şanlıurfa
3
Mehmet Güneş Anadolu Lisesi
 • Karaköprü/Şanlıurfa
6
Siverek Karacadağ Anadolu Lisesi
 • Siverek/Şanlıurfa

Merkezî Yerleştirme, Merkezi Sınavla öğrenci alan fen liseleri, sosyal bilimler liseleri, özel program ve proje uygulayan eğitim kurumları ile meslekî ve teknik Anadolu liselerinin Anadolu teknik programlarına tercihler doğrultusunda merkezî sınav puanı üstünlüğüne göre yapılan yerleştirmedir.

Evet. e-Okulda kayıtlı öğrencilerin, Merkezî Sınavla Öğrenci Alan Okulları tercih edebilmesi için yerel yerleştirme tercihi yapması zorunludur.

Merkezî sınavla öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına merkezî sınav puanı üstünlüğüne göre yerleştirme yapılır. Merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla;

 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğüne,
 • 8’inci sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 7’nci sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 6’ncı sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığına,
 • Tercih önceliğine,
 • Öğrencinin doğum tarihine göre yaşı küçük olana bakılarak yerleştirme yapılır.

Merkezi Sınava giren öğrenciler, Yerel Yerleştirme ile öğrenci alan okullar için tercihlerini yaparak kayıt işlemini tamamladıktan sonra, Merkezi Sınavla öğrenci alan okullar için açılacak Merkezi Sınavla Öğrenci Alan Okullar ekranından en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler.

Bu sayfada yer alan Şanlıurfa Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Şanlıurfa Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Şanlıurfa Anadolu Lisesi taban puanı 2020 , Şanlıurfa Anadolu Lisesi yüzdelik dilimi, Şanlıurfa Anadolu Lisesi yorumları

Ayrıca Şanlıurfa Anadolu Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Şanlıurfa Anadolu Lisesi üniversite başarısı, Şanlıurfa Anadolu Lisesi formaları, Şanlıurfa Anadolu Lisesi adresi,

81

İl

9000

Okul

80000

Yorum