ÇEAŞ Şanlıurfa Anadolu Lisesi

Şanlıurfa / Haliliye
ÇEAŞ Şanlıurfa Anadolu Lisesi
 • ÇEAŞ Şanlıurfa Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 12
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
İl Şanlıurfa
Okulun Taban Puanı 398.8729
Güncel Yüzdelik Dilimi 8.06
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku

ÇEAŞ Şanlıurfa Anadolu Lisesi Şanlıurfa ili Haliliye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

ÇEAŞ Şanlıurfa Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. ÇEAŞ Şanlıurfa Anadolu Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor.

ÇEAŞ Şanlıurfa Anadolu Lisesi Merkezi Sınav ile öğrenci alan bir Proje Okuludur.

ÇEAŞ Şanlıurfa Anadolu Lisesi'nin belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, öğrencilerin tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Aşağıdaki tabloda ÇEAŞ Şanlıurfa Anadolu Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. ÇEAŞ Şanlıurfa Anadolu Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

ÇEAŞ Şanlıurfa Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız ÇEAŞ Şanlıurfa Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

ÇEAŞ Şanlıurfa Anadolu Lisesi

(İlk yerleştirme sonuçlarına ait verilerdir.)

Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2020 398.8729 8.06
2019 421.9699 8.68
2018 344.6700 9.96
2017 474.0766 7.92
2016 452.7856 7.99
ÇEAŞ Şanlıurfa Anadolu Lisesinin binası Çukurova Elektrik Anonim Şirketi tarafından yaptırılmış, 1998 yılında hizmete girmiştir. Bundan dolayı ÇEAŞ ismini almıştır. 2018-2019 Eğitimöğretim yılında proje okullar arasında yer alan okulumuz Zeytin Dalı Eğitim Kampüsüne taşınmıştır.

ÇEAŞ Şanlıurfa Anadolu Lisesi projesinde 24 derslikli olup, 1 Bilgisayar sınıfı, Konferans odası (yapılacak), zengin bir kütüphanesi , fotokopi odası, 2 etüt odası, Müzik sınıfı, Soru çözüm odası, geniş bahçesinde yer alan voleybol, basketbol sahaları, bayan-erkek mescitleri ve 2 Rehberlik servisiyle 720 öğrenciye tam gün eğitimi yaparak hizmet vermektedir.

Okulumuz Şanlıurfa?da en başarılı Anadolu lisesi olarak başarı sıralamasında 2 Fen lisesinden sonra 3. Sırada yer alır. ÖSYM sınavlarında Üniversiteye yerleşme oranı en yüksek ve en başarılı Anadolu Lisesidir. Bu başarısının yanında her yıl TÜBİTAK Bilim ve olimpiyat yarışmalarına çeşitli projelerle katılım göstermektedir.

Okulumuzda her eğitim öğretim yılında Türkiye Geneli en az 8 deneme sınavı yapılmakta ve bu deneme sınavı sonuçları velilerle, öğretmenlerle ve öğrencilerle paylaşılmaktadır.

Akabinde ihtiyaç duyulan konular derste ve kurslarda telafi eğitimine gidilmektedir. Okulumuzda her yıl Milli Eğitim Bakanlığı nezdinde hafta sonu Yetiştirme ve Destekleme kursları açılmaktadır. Okulumuz bu kurslarımızın tüm eğitim taleplerini karşılaşılmakta ve beklentisi yüksek öğrencilerimize en iyi kalitede destek ve yetiştirme eğitimi vermektedir

2016 Yılında 16 Tıp Fakültesi, 2 Diş Hekimliği, 5 Eczacılık, 9 Hukuk Fakültesi.... toplamda 98 kazanan öğrenci

2015 Yılında; 15 Tıp Fakültesi, 7 Diş Hekimliği, 2 Eczacılık, 18 Hukuk Fakültesi.... toplamda 94 kazanan öğrenci.

2014 Yılında; 10 Tıp Fakültesi, 4 Diş Hekimliği, 5 Eczacılık, 5 Fizik Tedavi, 4 Hukuk, 4 Mimarlık, 4 Hemşirelik, 11 mühendislik ... toplamda tercih yapıp kazanan 71 öğrenci.

2011-2012 LYS sınav sonucunda 7 tıp, 3 Diş Hekimliği, 3 eczacılık, 10 Hukuk,39 mühendislik, diğer bölümler 35, toplam kazanan 97, başarı oranı yüzde 47

2010-2011 LYS sınav sonucunda 6 tıp, 2 Diş hekimliği, 6 Eczacılık, 10 Hukuk, 22 Mühendislik, 29 diğer bölümler, toplam kazanan sayısı 75

2009-2010 LYS sonuçlarına göre 5 tıp, 1 Diş hekimliği, 11 Hukuk, 12 Mühendislik, 34 diğer bölümler olmak üzere toplam kazanan sayısı 63

 • Öğretmen :46
 • Öğrenci :598
 • Derslik :24
 • Çok Amaçlı Salon :1
 • Biyoloji Laboratuvarı :1
 • Fizik Laboratuvarı :1
 • BT Sınıfı :1
 • Müzik Sınıfı :1
 • Kütüphane :1
 • Revir:1
 • Saatler Başlama: 08:00 Bitiş: 15:20
 • Isınma Doğalgaz
 • Bağlantı ADSL
 • Yabancı Dil
 • Ulaşım Şehir merkezinden Sırrın Karşıyaka Mahallesine, Su-Kay´a ve Cumhuriyet parkına gelen 52 ve 55 nolu Belediye otıbüsleri ile gelinebilir.
 • Servis Bilgisi
 • Yerleşim Yeri Okulumuzun yan tarafında Su-Kay, Cumhuriyet parkı yer almaktadır.
 • İl/İlçe Merkezine Uzaklık Okulumuz Haliliye Merkez semtine bağlı Karşıyaka Mahallesinde Zeytin Dalı Eğitim Kampüsünde yer almaktadır.

Adres: Ulubatlı Mah. Gap Cad. Haliliye Şanlıurfa

Tel: 4143142536

Fax: 4143140055

web: http://ceasanadolulisesi.meb.k12.tr

ÇEAŞ Şanlıurfa Anadolu Lisesi ile ilgili 12 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
BENZER OKULLAR
Yorum 16

Şanlıurfa Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 11

Tobb Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 12

Çeaş Şanlıurfa Anadolu Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 11

Prof. Dr. Abdulkadir Karahan Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 22

Türkan Halit Aykılıç Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 6

Şanlıurfa Anadolu Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde ÇEAŞ Şanlıurfa Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Bu sayfada yer alan ÇEAŞ Şanlıurfa Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve ÇEAŞ Şanlıurfa Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.2021

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda ÇEAŞ Şanlıurfa Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. ÇEAŞ Şanlıurfa Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, ÇEAŞ Şanlıurfa Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. ÇEAŞ Şanlıurfa Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız