Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Sınavsız Yerleştirme
2662241232
2662243432
Adres Adnan Menderes Mh. Edremit Yolu üzeri BALIKESİR
MEB logo Balıkesir / Karesi
Rahmi Kula Anadolu Lisesi

http://rahmikulaanadolulisesi.meb.k12.tr
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar

Rahmi Kula Anadolu Lisesi Balıkesir ili Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Rahmi Kula Anadolu Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre sınavsız olarak öğrenci alacak.

Rahmi Kula Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Rahmi Kula Anadolu Lisesi 2019 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel yerleştirme işlemleri okulların türü, kontenjanı ve konumuna göre il/ilçe milli eğitim müdürlüklerince oluşturulan ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara sırasıyla öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanının üstünlüğü ve okula özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır. Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki yılsonu başarı puanı üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.

Rahmi Kula Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Rahmi Kula Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Rahmi Kula Anadolu Lisesi Taban Puanı - -
2017 Rahmi Kula Anadolu Lisesi Taban Puanı 480.8237 -
2016 Rahmi Kula Anadolu Lisesi Taban Puanı
468.9348 4.5500

Okulumuz 1995–1996 eğitim ve öğretim yılında Adnan Menderes Lisesi bünyesinde 3 hazırlık sınıfı ile eğitim ve öğretime başlamıştır.
Rahmi Kula Anadolu Lisesi, Balıkesir’in tanınmış ailelerinden KULA ailesi tarafından, değerli babalarını kaybettikten sonra, ona olan sevgilerini yaşamak ve yaşatmak için babaları Rahmi Kula adına yaptırılmıştır.
12.000 metre karelik alan üzerine 1995 yılında yapımına başlanan okulumuz binası 1997 yılında bitirilerek Milli Eğitim Bakanlığına teslim edilmiş, okulumuz, 1997–1998 öğretim yılında dönemin Cumhurbaşkanı Sayın Süleyman Demirel tarafından eğitim ve öğretime açılmıştır.

İlk mezunlarını 2001- 2002 öğretim yılında veren Rahmi Kula Anadolu Lisesi’nde Halil KARATAŞ 17.09.2010 tarihinden itibaren okul müdürü olarak görevini sürdürmektedir.
EMİNE KULA SPOR TESİSLERİ 2006–2007 öğretim yılında hizmete açılmıştır. Böylece okulumuz 15.500 metre karelik bir alana genişlemiştir.

MİSYON
Atatürk ilke ve inkılâplarına bağlı öğrenciler yetiştirmek ve öğrencilerin kabiliyetlerine ve ihtiyaçlarına uygun bir eğitim hizmetini sunmak; onların sosyal, kültürel ve ekonomik ihtiyaçlarını karşılayacak yeteneklerini geliştirmelerine ortam hazırlamak ve okulda öğrenmenin kalitesini artırmak; eğitim-öğretim programını çevre faktörlerini de dikkate alarak etkili ve verimli bir şekilde eğitim vermektir

Rahmi Kula Anadolu Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Rahmi Kula Anadolu Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Rahmi Kula Anadolu Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Rahmi Kula Anadolu Lisesi'nin başarılarını, Rahmi Kula Anadolu Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: 2662241232
Okulun Faxı: 2662243432
Okulun Adresi: Adnan Menderes Mh. Edremit Yolu üzeri BALIKESİR

Bu okula 1 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Önemli: Balıkesir Rahmi Kula Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Rahmi Kula Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Rahmi Kula Anadolu Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Rahmi Kula Anadolu Lisesi taban puanı 2019 , Rahmi Kula Anadolu Lisesi yüzdelik dilimi, Rahmi Kula Anadolu Lisesi yorumları, Rahmi Kula Anadolu Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Rahmi Kula Anadolu Lisesi nerede?, Rahmi Kula Anadolu Lisesi üniversite başarısı, Rahmi Kula Anadolu Lisesi formaları, Rahmi Kula Anadolu Lisesi adresi, Rahmi Kula Anadolu Lisesi başarıları, Rahmi Kula Anadolu Lisesi Balıkesir, Karesi Rahmi Kula Anadolu Lisesi

google+ google+ google+