Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Sınavsız Yerleştirme
02662311398
02662311396
Adres TOKİ Yeni Mahalle 2. Etap Karesi/BALIKESİR
MEB logo Balıkesir / Karesi
İnebey Anadolu Lisesi

http://inal.meb.k12.tr
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar

İnebey Anadolu Lisesi Balıkesir ili Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. İnebey Anadolu Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre sınavsız olarak öğrenci alacak.

İnebey Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. İnebey Anadolu Lisesi 2019 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel yerleştirme işlemleri okulların türü, kontenjanı ve konumuna göre il/ilçe milli eğitim müdürlüklerince oluşturulan ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara sırasıyla öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanının üstünlüğü ve okula özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır. Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki yılsonu başarı puanı üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.

İnebey Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız İnebey Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 İnebey Anadolu Lisesi Taban Puanı - -
2017 İnebey Anadolu Lisesi Taban Puanı 442.8776 -
2016 İnebey Anadolu Lisesi Taban Puanı
422.2709 15.0200

Okulumuz 2008/2009 Eğitim Öğretim Yılında TOKİ idaresi tarafından yapımı tamamlanıp Milli Eğitim Bakanlığına devredilmiştir. Okulumuz ilk olarak TOKİ Anadolu Lisesi adı ile açılmış olup daha sonra Balıkesir Valiliğinin 28.08.2008 tarih ve 25872 sayılı onayı ile 13. YY sonlarında Yıldırım Beyazıt" ın vezirliğini yapan, Balıkesir Subaşı sı iken Fetret Devrinde Çelebi Mehmet" in yanında yer alarak Anadolu Türk Birlinin yeniden sağlanması için çalışan ve Yıldırım Beyazıt" ın oğlu İsa Çelebi" nin askerleriyle Balıkesir Kepsut yöresinde savaşırken şehit olan İNEBEY" in adı verilmiştir.

Vizyon İyilik ve doğruluktan ayrılmadan Niçin, En iyisi olmayalım? Diyerek Bilimden asla vazgeçmeyerek, En güzel için daima çalışarak, Yurdumuzu yükseltmek.

Misyon Sahip olduklarının farkında olan, tarihinden güç alan, Atatürk ilke ve inkılaplarının ışığında sağlam adımlarla yürüyen, Vatanına , milletine, bayrağına sahip çıkan, insani değerleri koruyan bireylerle ülkemizi çağdaş medeniyetler zirvesine taşımak.
okul

Okulumuz 5 sınıf 150 öğrenci ve 15 öğretmenle hizmete açılmıştır. Okul binamız şehir merkezine 10 km uzaklıkta 24 derslikli özel kolej statüsünde modern bir binaya sahiptir.

  • Öğretmen :40
  • Öğrenci :560
  • Derslik :18
  • BT Sınıfı :1
  • Kütüphane :1
  • Fen Labaratuarı :4
  • Spor Salonu :1
  • Öğretim Şekli :Normal Öğretim
  • Yemekhane :1
  • Saatler 08:40 - 15:50
Balıkesir İnebey Anadolu Lisesi kısa tanıtım videosu İZLE

İnebey Anadolu Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda İnebey Anadolu Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, İnebey Anadolu Lisesi'nin fiziki imkanlarını, İnebey Anadolu Lisesi'nin başarılarını, İnebey Anadolu Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: 02662311398
Okulun Faxı: 02662311396
Okulun Adresi: TOKİ Yeni Mahalle 2. Etap Karesi/BALIKESİR

Bu okula 1 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Önemli: Balıkesir İnebey Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve İnebey Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve İnebey Anadolu Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

İnebey Anadolu Lisesi taban puanı 2019 , İnebey Anadolu Lisesi yüzdelik dilimi, İnebey Anadolu Lisesi yorumları, İnebey Anadolu Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, İnebey Anadolu Lisesi nerede?, İnebey Anadolu Lisesi üniversite başarısı, İnebey Anadolu Lisesi formaları, İnebey Anadolu Lisesi adresi, İnebey Anadolu Lisesi başarıları, İnebey Anadolu Lisesi Balıkesir, Karesi İnebey Anadolu Lisesi

google+ google+ google+