İnebey Anadolu Lisesi

Balıkesir / Karesi

İnebey Anadolu Lisesi
 • Ekle
  Ekle
 • 6
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 86.6926
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

İnebey Anadolu Lisesi Balıkesir ili Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

İnebey Anadolu Lisesi 2023-2024 eğitim öğretim yılı için 2023 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) İnebey Anadolu Lisesi'ne 2022 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "86.6926".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2022
86.6926
2021
84.8186
2020
87.3549
İnebey Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

İnebey Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. İnebey Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Okulumuz 2008/2009 Eğitim Öğretim Yılında TOKİ idaresi tarafından yapımı tamamlanıp Milli Eğitim Bakanlığına devredilmiştir. Okulumuz ilk olarak TOKİ Anadolu Lisesi adı ile açılmış olup daha sonra Balıkesir Valiliğinin 28.08.2008 tarih ve 25872 sayılı onayı ile 13. YY sonlarında Yıldırım Beyazıt" ın vezirliğini yapan, Balıkesir Subaşı sı iken Fetret Devrinde Çelebi Mehmet" in yanında yer alarak Anadolu Türk Birlinin yeniden sağlanması için çalışan ve Yıldırım Beyazıtın oğlu İsa Çelebinin askerleriyle Balıkesir Kepsut yöresinde savaşırken şehit olan İNEBEY in adı verilmiştir.

İnebey Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız İnebey Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: TOKİ Yeni Mahalle 2. Etap 105. Sok. 2/A Karesi/BALIKESİR

Tel: 02662311398

Fax: 02662311396

web: http://inal.meb.k12.tr

 • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
 • Bu okulun velisi misiniz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
İnebey Anadolu Lisesi ile ilgili 6 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
[Yolcu]

Okulumuz hakkında ne düşünüyorsunuz

2022-07-23 19:53
 
0
 
0
[Nurcan yakın ]

Tercihlerimden 2 .si ve bu okulu çok övüyolar inşallah sağlık meslek lisesi tutarda ama tutmasa bu liseye gelicem ve 2022 ortalamanın kaç?

2022-07-15 13:25
 
0
 
0
[CABBAR01balıkesirli ]

Bu okulu istiyordum ve kazandım

2021-08-01 08:51
 
0
 
0
[Ömer son]

Merhaba benim ortalamam 86,4. Kusur falan okula girebilir iyim

2021-07-09 11:08
 
0
 
0
Reklam
[Ercan Kaya]

Eğitimci Kadrosu çok iyi özellikle Müdür Serkan AKÇAM çok özverili çok alakadar ve oteriter

2017-06-16 08:53
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 1

Sındırgı Makbule Efe Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Ayvalık Atatürk Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Ayvalık Rahim Usta Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 6

İnebey Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 11

Bandırma Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Sorular Cevaplar
İnebey Anadolu Lisesi kaç puan 2023 86.6926
İnebey Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
İnebey Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Hayır. Sınavsız OBP puanı ile öğrenci almaktadır.
İnebey Anadolu Lisesi Yatılı mı? Pansiyonu yok.
İnebey Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
İnebey Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde İnebey Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan İnebey Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://inal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda İnebey Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. İnebey Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, İnebey Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. İnebey Anadolu Lisesi taban puanı 2023

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız