Balıkesir Muharrem Hasbi Anadolu Lisesi

Balıkesir / Karesi

Balıkesir Muharrem Hasbi Anadolu Lisesi
 • Balıkesir Muharrem Hasbi Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 13
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Balıkesir
İlçesi Karesi
OBP Puanı (*) 97.9627
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Balıkesir Muharrem Hasbi Anadolu Lisesi Balıkesir ili Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Balıkesir Muharrem Hasbi Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Balıkesir Muharrem Hasbi Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "97.9627". Balıkesir Muharrem Hasbi Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Balıkesir Muharrem Hasbi Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
Okulumuz, 1959 yılında Balıkesir?in hayırsever işadamlarından Muharrem Hasbi Koray tarafından hizmete açılmış; geçen yıllar boyunca hem ilimizde hem de ülke genelinde sayısız başarılara imza atmıştır. Başarılı kadrosu, misyonu ve yetiştirdiği sayısız başarılı öğrencileri ile uzun yıllar ilimizin en saygın ve tercih edilen eğitim kurumlarından biri olmuştur.

Balıkesir Muharrem Hasbi Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Balıkesir Muharrem Hasbi Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Ege Mahallesi Altay Caddesi No52 Merkez BALIKESIR

Tel: (266) 241 17 89

Fax: 90 266 241 75 89

web: https://blkmhal.meb.k12.tr

Balıkesir Muharrem Hasbi Anadolu Lisesi ile ilgili 13 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[Teyitli bilgi!]

Kardeşim okul saray gibi bu kadar büyük okul mu olur?

2021-08-12 17:13
 
0
 
0
[Beyza]

Benim ortalamam 98 tutarmu

2021-07-09 10:14
 
0
 
0
[Ortaokullu]

Benim ortalamam 96.5 sizce okula yerleşebilirmiyim

2021-06-08 21:44
 
0
 
0
[Balıkesir]

Benim okul puanım ortalaması 96,7 sizce burası tutarmı 😶😏

2021-05-29 06:03
 
0
 
0
[İnsan]

ortalamam 93 ama evim çok yakın sizce tutar mı

2021-05-27 18:46
 
0
 
0
[İnsan]

ortalamam 93 ama evim çok yakın sizce tutar mı

2021-05-27 18:45
 
0
 
0
[Üzeyir ]

Benim ortalamam 98.7 ivrindi bigep denemesi 1. siyim biraz ders çalışsanız ztn çok kolay ilerliyor sadece gayret gösterin umarım hepiniz iyi bir liseye yerlesirsiniz 💞👉👈

2021-05-24 23:00
 
0
 
0
[Çalışkan ve mağdur]

97 lik obp 11.sınıflar içinde geçerli mi obp 92 benim 11.sınıfım... Yardımcı olurmusunuz?

2020-08-21 23:33
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 13

Balıkesir Muharrem Hasbi Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Albay C. Tayyar-Nuran Oğuz Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 6

Bandırma Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 4

Kemal Pireci Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Abidin Pak-Pakmaya Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Balıkesir Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Balıkesir Muharrem Hasbi Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Balıkesir Muharrem Hasbi Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (https://blkmhal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Balıkesir Muharrem Hasbi Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Balıkesir Muharrem Hasbi Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Balıkesir Muharrem Hasbi Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Balıkesir Muharrem Hasbi Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız