Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Sınavsız Yerleştirme
(Santral) +90 (266) 241 1
90 266 241 75 89
Adres Ege Mahallesi Altay Caddesi No52 Merkez BALIKESIR 10020 Türkiye
MEB logo Balıkesir / Karesi
Balıkesir Muharrem Hasbi Anadolu Lisesi

http://blkmhal.meb.k12.tr
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar

Balıkesir Muharrem Hasbi Anadolu Lisesi Balıkesir ili Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Balıkesir Muharrem Hasbi Anadolu Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre sınavsız olarak öğrenci alacak.

Balıkesir Muharrem Hasbi Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Balıkesir Muharrem Hasbi Anadolu Lisesi 2019 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel yerleştirme işlemleri okulların türü, kontenjanı ve konumuna göre il/ilçe milli eğitim müdürlüklerince oluşturulan ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara sırasıyla öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanının üstünlüğü ve okula özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır. Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki yılsonu başarı puanı üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.

Balıkesir Muharrem Hasbi Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Balıkesir Muharrem Hasbi Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Balıkesir Muharrem Hasbi Anadolu Lisesi Taban Puanı - -
2017 Balıkesir Muharrem Hasbi Anadolu Lisesi Taban Puanı 475.2195 -
2016 Balıkesir Muharrem Hasbi Anadolu Lisesi Taban Puanı
460.2199 6.3600

Muharrem Hasbi Anadolu Lisesi Klasik eğitim anlayışının ve okul kavramının sorgulandığı günümüzde eğitim kadrosu olarak; öğrencilerimizi hem hayata hem de bir üst öğretim kurumu olarak yüksek öğretim programlarına hazırlamaya çalışıyoruz. Temel amacımız, öğrencilerimizi bütün çalışmaların odağında tutarak, bilgiye ulaşabilen, bilgiyi yorumlayabilen ve kullanabilen doğru, dürüst, çalışkan gençler yetiştirmektir. Kendine güvenen, kendiyle ve çevresiyle barışık, çevresini sorgulayan ve çözümler üretebilen gençler yetiştirmenin öneminin bilincindeyiz. Sağlıklı toplumların, sağlıklı ve iletişim becerisi gelişmiş bireylerden oluştuğunun farkındayız. Bu nedenle hem öğrencilerimize hem de velilerimize bu değerleri benimsetmek amacımızdır. Doğru ve etkili bir iletişimin eğitimde başarımızı artıracağını; ben yerine biz , yani, Muharrem Hasbililik bilincinin bizi olumlu motive edeceğini biliyoruz

Teknoloji kullanımının eğitimde kaliteyi ve kalıcılığı sağladığının farkında olarak, her yıl personelimiz ve velilerimizin çabalarıyla eğitimde teknoloji kullanımını yaygınlaştırmaya çalışıyoruz.

Görerek, yaşayarak öğrenmenin de kalıcı bilgiye ulaşmanın yollarından biri olduğunu biliyoruz. Kimya, fizik ve biyoloji laboratuarlarında öğrencilerin bilime duyduğu merakı artırmaya çalışıyoruz. Müzik salonunda öğrencilerin enstürman çalma ve müzikten zevk alma bilincini geliştirmeye, güzel sanatlara olan ilgilerini artırmaya çalışıyoruz. Ayrıca 2010 itibari ile açtığımız Bilgisayar Sınıfı ile de öğrencilerimizin iyi bir bilgisayar kullanıcısı olmalarını hedeflemekteyiz.

Okulumuz üç katlı, iki ayrı blokta eğitim öğretime devam etmektedir. Bağımsız konferans ve spor salonumuz vardır. 1 müdür odası, 2 müdür yard. Odası, 1 öğretmenler odası, büro, santral, İngilizce, müzik, fizik, biyoloji, kimya, bilgisayar ve spor branşlarına ait çalışma odaları vardır. Yemekhanemiz(mutfak hariç) ve kantinimiz mevcuttur. Okulumuzda hızlı internet bağlantısı vardır ve yönetim birimlerinin hepsi birbirine ağ bağlantısı ile bağlıdır. Ayrıca okulumuzun tüm sınıflarında kablosuz ağ bağlantısı mevcuttur.

Okul kütüphanemiz, okul-aile birliği görevlisinin yardımıyla ve nöbetçi öğrenci görevlendirmesi yoluyla hizmete açık tutulmaktadır. Okulumuzda rehberlik servisi bünyesinde revir vardır. İhtiyaç duyulan tıbbi malzemeler çevre imkanlarıyla elde edilmektedir.

Rehberlik servisimiz oldukça iyi çalışmaktadır. Okul-veli işbirliğinin önemini bilerek her fırsatta ana-baba okulu mantığı ile veli bilgilendirme toplantıları yapılmaktadır.Ergenlik dönemi sorunları, çözüm önerileri, aile içi iletişim, ana baba tutumları, sınav kaygısı, ÖSS,zararlı alışkanlıklar....gibi konularda veli eğitimi yapılarak öğrenci sorunları en aza indirilmeye çalışılmaktadır. Çevre ve toplum bilinci geliştirmek amacıyla öğrenciler; yetiştirme yurdu, huzurevi, engelliler eğitim merkezi gibi kurumlara götürülmektedir. Doğa, tarih ve turizm bilincini de öncelikle yakın çevremize ve diğer turistik bölgelerimize yaptığımız gezilerle oluşturmaya çalışıyoruz. Rehberlik servisinin yaptığı psikolojik danışma çalışmalarına ek olarak en önemli çalışma, mesleki rehberlik çalışmalarıdır. Akademik lise olarak görevimiz öğrencileri üst öğretim kurumları olarak üniversiteye ve hayata hazırlamaktır. Her yıl yaptığımız meslek tanıtım konferanslarında öğrencilerimizi meslek elemanlarıyla buluşturarak ilk kaynaktan meslekle ilgili ayrıntılı bilgilere ulaşmasını sağlıyoruz.

Üniversitelerimize yaptığımız planlı gezilerle, öğrencilerimizin motivasyonlarını artırmaya ve gerçekçi tercihler yapmalarına çalışıyoruz. Okulda düzenlenen sosyal ve kültürel faaliyetlerin öğrencinin okul yaşantısına olduğu kadar hayata hazırlanmasına olumlu katkıları olduğunu biliyoruz. Bu nedenle şiir dinletileri, müzik şölenleri, tiyatro, okul dergisi..... gibi kültürel etkinlikler yanı sıra sporun hemen hemen her branşında öğrencilerin ilgi ve yeteneklerini gerçekleştirmelerine katkıda bulunuyoruz. Birçok spor branşında il birincilikleri ve Türkiye derecelerimiz vardır. Futbol, basketbol, voleybol, masa tenisi, badminton, hentbol, boks, jimnastik ve satranç dalların da çalışmalar sürmektedir.

ÖSS başarımızla ilimiz ve bölgemizde dikkatle izlenen okulumuz, bu başarılarının haklı gururunu yaşamakta ve başarının artması için tüm personel elinden geleni yapmaktadır. Anadolu lisesi olarak henüz mezun vermemekle birlikte, genel lise olarak özellikle son on yılda ÖSS yerleşme yüzdeleri bakımından başarılı sonuçlar alınmıştır. Aynı başarıyı Anadolu Lisesi olarak da göstermek hedefinde olan öğretmen ve yönetim kadrosu her imkanı değerlendirerek "kurum bilinci" oluşturmaya çalışmaktadır. Özel günlerde birlikte yenilen yemekler, geleneksel "güveç" yemekleri, ayrılan ve emekli olan arkadaşlara veda yemekleri ile plaketler, yapılan anlamlı sosyal yardımlaşmalar personel arasında olumlu iletişim gelişmesini sağlamaktadır.

Okulumuzun veli yapısı yıllar içerisinde değişiklik göstermiş; Anadolu Lisesi oluşumuyla birlikte eğitim düzeyi ve veli-okul işbirliğinde artış gözlenmiştir. Her fırsatta veliyi eğitimin her boyutuna katma çabaları sürmektedir. Değişen dünya şartlarında bilgi toplumunun insanını yetiştirmeyi amaçlayan Muharrem Hasbi Anadolu lisesi olarak, öğrencilerimizin sosyal, kültürel ve ekonomik ihtiyaçlarını karşılayacak, iyi bir akademik eğitim vermeye çalışıyoruz. Günümüz teknolojisini kullanarak yeteneklerinin farkında olmalarını ve geliştirmelerine yönelik eğitim imkanları sunmak için tüm personel elimizden gelen çabayı göstermeye çalışıyoruz.

Daha fazla ayrıntılı bilgi için tıklayınız

VİZYON Evrensel düzeyde örnek ve önder kurum olmak

MİSYON Bilgi ve birikimlerimizi kullanarak, Atatürk ilke ve inkılâpları doğrultusunda paylaşımcı bir iletişimle, önce milletimizi sonra insanlığı hedef alarak, sevgi, saygı ve hoşgörü ortamında çağın gerektirdiği anlayışa ve ihtiyaçlara cevap verebilecek teknolojik donanıma sahip "Kurum" bilinciyle akademik benliğin yanı sıra, çevresiyle uyumlu ve olumlu iletişim kurabilen, üretken, hoşgörülü, çağdaş ve kendine güvenen gençler yetiştirmektir.

BAŞARILAR

Başarı Durumu

Balıkesir Muharrem Hasbi Anadolu Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Balıkesir Muharrem Hasbi Anadolu Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Balıkesir Muharrem Hasbi Anadolu Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Balıkesir Muharrem Hasbi Anadolu Lisesi'nin başarılarını, Balıkesir Muharrem Hasbi Anadolu Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: (Santral) +90 (266) 241 1
Okulun Faxı: 90 266 241 75 89
Okulun Adresi: Ege Mahallesi Altay Caddesi No52 Merkez BALIKESIR 10020 Türkiye

İlk yorumu siz yapın !

Önemli: Balıkesir Balıkesir Muharrem Hasbi Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Balıkesir Muharrem Hasbi Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Balıkesir Muharrem Hasbi Anadolu Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Balıkesir Muharrem Hasbi Anadolu Lisesi taban puanı 2019 , Balıkesir Muharrem Hasbi Anadolu Lisesi yüzdelik dilimi, Balıkesir Muharrem Hasbi Anadolu Lisesi yorumları, Balıkesir Muharrem Hasbi Anadolu Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Balıkesir Muharrem Hasbi Anadolu Lisesi nerede?, Balıkesir Muharrem Hasbi Anadolu Lisesi üniversite başarısı, Balıkesir Muharrem Hasbi Anadolu Lisesi formaları, Balıkesir Muharrem Hasbi Anadolu Lisesi adresi, Balıkesir Muharrem Hasbi Anadolu Lisesi başarıları, Balıkesir Muharrem Hasbi Anadolu Lisesi Balıkesir, Karesi Balıkesir Muharrem Hasbi Anadolu Lisesi

google+ google+ google+