Balıkesir Muharrem Hasbi Anadolu Lisesi

Balıkesir / Karesi

Balıkesir Muharrem Hasbi Anadolu Lisesi
 • Balıkesir Muharrem Hasbi Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 6
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Balıkesir
İlçesi Karesi
Başarı Puanı (OBP) 97.8097
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Balıkesir Muharrem Hasbi Anadolu Lisesi Balıkesir ili Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Balıkesir Muharrem Hasbi Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Balıkesir Muharrem Hasbi Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Balıkesir Muharrem Hasbi Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Muharrem Hasbi Anadolu Lisesi Klasik eğitim anlayışının ve okul kavramının sorgulandığı günümüzde eğitim kadrosu olarak; öğrencilerimizi hem hayata hem de bir üst öğretim kurumu olarak yüksek öğretim programlarına hazırlamaya çalışıyoruz. Temel amacımız, öğrencilerimizi bütün çalışmaların odağında tutarak, bilgiye ulaşabilen, bilgiyi yorumlayabilen ve kullanabilen doğru, dürüst, çalışkan gençler yetiştirmektir. Kendine güvenen, kendiyle ve çevresiyle barışık, çevresini sorgulayan ve çözümler üretebilen gençler yetiştirmenin öneminin bilincindeyiz. Sağlıklı toplumların, sağlıklı ve iletişim becerisi gelişmiş bireylerden oluştuğunun farkındayız. Bu nedenle hem öğrencilerimize hem de velilerimize bu değerleri benimsetmek amacımızdır. Doğru ve etkili bir iletişimin eğitimde başarımızı artıracağını; ben yerine biz , yani, Muharrem Hasbililik bilincinin bizi olumlu motive edeceğini biliyoruz

Teknoloji kullanımının eğitimde kaliteyi ve kalıcılığı sağladığının farkında olarak, her yıl personelimiz ve velilerimizin çabalarıyla eğitimde teknoloji kullanımını yaygınlaştırmaya çalışıyoruz.

Görerek, yaşayarak öğrenmenin de kalıcı bilgiye ulaşmanın yollarından biri olduğunu biliyoruz. Kimya, fizik ve biyoloji laboratuarlarında öğrencilerin bilime duyduğu merakı artırmaya çalışıyoruz. Müzik salonunda öğrencilerin enstürman çalma ve müzikten zevk alma bilincini geliştirmeye, güzel sanatlara olan ilgilerini artırmaya çalışıyoruz. Ayrıca 2010 itibari ile açtığımız Bilgisayar Sınıfı ile de öğrencilerimizin iyi bir bilgisayar kullanıcısı olmalarını hedeflemekteyiz.

Okulumuz üç katlı, iki ayrı blokta eğitim öğretime devam etmektedir. Bağımsız konferans ve spor salonumuz vardır. 1 müdür odası, 2 müdür yard. Odası, 1 öğretmenler odası, büro, santral, İngilizce, müzik, fizik, biyoloji, kimya, bilgisayar ve spor branşlarına ait çalışma odaları vardır. Yemekhanemiz(mutfak hariç) ve kantinimiz mevcuttur. Okulumuzda hızlı internet bağlantısı vardır ve yönetim birimlerinin hepsi birbirine ağ bağlantısı ile bağlıdır. Ayrıca okulumuzun tüm sınıflarında kablosuz ağ bağlantısı mevcuttur.

Okul kütüphanemiz, okul-aile birliği görevlisinin yardımıyla ve nöbetçi öğrenci görevlendirmesi yoluyla hizmete açık tutulmaktadır. Okulumuzda rehberlik servisi bünyesinde revir vardır. İhtiyaç duyulan tıbbi malzemeler çevre imkanlarıyla elde edilmektedir.

Rehberlik servisimiz oldukça iyi çalışmaktadır. Okul-veli işbirliğinin önemini bilerek her fırsatta ana-baba okulu mantığı ile veli bilgilendirme toplantıları yapılmaktadır.Ergenlik dönemi sorunları, çözüm önerileri, aile içi iletişim, ana baba tutumları, sınav kaygısı, ÖSS,zararlı alışkanlıklar....gibi konularda veli eğitimi yapılarak öğrenci sorunları en aza indirilmeye çalışılmaktadır. Çevre ve toplum bilinci geliştirmek amacıyla öğrenciler; yetiştirme yurdu, huzurevi, engelliler eğitim merkezi gibi kurumlara götürülmektedir. Doğa, tarih ve turizm bilincini de öncelikle yakın çevremize ve diğer turistik bölgelerimize yaptığımız gezilerle oluşturmaya çalışıyoruz. Rehberlik servisinin yaptığı psikolojik danışma çalışmalarına ek olarak en önemli çalışma, mesleki rehberlik çalışmalarıdır. Akademik lise olarak görevimiz öğrencileri üst öğretim kurumları olarak üniversiteye ve hayata hazırlamaktır. Her yıl yaptığımız meslek tanıtım konferanslarında öğrencilerimizi meslek elemanlarıyla buluşturarak ilk kaynaktan meslekle ilgili ayrıntılı bilgilere ulaşmasını sağlıyoruz.

Üniversitelerimize yaptığımız planlı gezilerle, öğrencilerimizin motivasyonlarını artırmaya ve gerçekçi tercihler yapmalarına çalışıyoruz. Okulda düzenlenen sosyal ve kültürel faaliyetlerin öğrencinin okul yaşantısına olduğu kadar hayata hazırlanmasına olumlu katkıları olduğunu biliyoruz. Bu nedenle şiir dinletileri, müzik şölenleri, tiyatro, okul dergisi..... gibi kültürel etkinlikler yanı sıra sporun hemen hemen her branşında öğrencilerin ilgi ve yeteneklerini gerçekleştirmelerine katkıda bulunuyoruz. Birçok spor branşında il birincilikleri ve Türkiye derecelerimiz vardır. Futbol, basketbol, voleybol, masa tenisi, badminton, hentbol, boks, jimnastik ve satranç dalların da çalışmalar sürmektedir.

ÖSS başarımızla ilimiz ve bölgemizde dikkatle izlenen okulumuz, bu başarılarının haklı gururunu yaşamakta ve başarının artması için tüm personel elinden geleni yapmaktadır. Anadolu lisesi olarak henüz mezun vermemekle birlikte, genel lise olarak özellikle son on yılda ÖSS yerleşme yüzdeleri bakımından başarılı sonuçlar alınmıştır. Aynı başarıyı Anadolu Lisesi olarak da göstermek hedefinde olan öğretmen ve yönetim kadrosu her imkanı değerlendirerek "kurum bilinci" oluşturmaya çalışmaktadır. Özel günlerde birlikte yenilen yemekler, geleneksel "güveç" yemekleri, ayrılan ve emekli olan arkadaşlara veda yemekleri ile plaketler, yapılan anlamlı sosyal yardımlaşmalar personel arasında olumlu iletişim gelişmesini sağlamaktadır.

Okulumuzun veli yapısı yıllar içerisinde değişiklik göstermiş; Anadolu Lisesi oluşumuyla birlikte eğitim düzeyi ve veli-okul işbirliğinde artış gözlenmiştir. Her fırsatta veliyi eğitimin her boyutuna katma çabaları sürmektedir. Değişen dünya şartlarında bilgi toplumunun insanını yetiştirmeyi amaçlayan Muharrem Hasbi Anadolu lisesi olarak, öğrencilerimizin sosyal, kültürel ve ekonomik ihtiyaçlarını karşılayacak, iyi bir akademik eğitim vermeye çalışıyoruz. Günümüz teknolojisini kullanarak yeteneklerinin farkında olmalarını ve geliştirmelerine yönelik eğitim imkanları sunmak için tüm personel elimizden gelen çabayı göstermeye çalışıyoruz.

Daha fazla ayrıntılı bilgi için tıklayınız

VİZYON Evrensel düzeyde örnek ve önder kurum olmak

MİSYON Bilgi ve birikimlerimizi kullanarak, Atatürk ilke ve inkılâpları doğrultusunda paylaşımcı bir iletişimle, önce milletimizi sonra insanlığı hedef alarak, sevgi, saygı ve hoşgörü ortamında çağın gerektirdiği anlayışa ve ihtiyaçlara cevap verebilecek teknolojik donanıma sahip "Kurum" bilinciyle akademik benliğin yanı sıra, çevresiyle uyumlu ve olumlu iletişim kurabilen, üretken, hoşgörülü, çağdaş ve kendine güvenen gençler yetiştirmektir.

BAŞARILAR

Başarı Durumu

Balıkesir Muharrem Hasbi Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Balıkesir Muharrem Hasbi Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Ege Mahallesi Altay Caddesi No52 Merkez BALIKESIR 10020 Türkiye

Tel: (Santral) +90 (266) 241 1

Fax: 90 266 241 75 89

web: http://blkmhal.meb.k12.tr

Balıkesir Muharrem Hasbi Anadolu Lisesi ile ilgili 6 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
BENZER OKULLAR
Yorum 6

Balıkesir Muharrem Hasbi Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Bandırma Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Albay C. Tayyar-Nuran Oğuz Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Gönen Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Kemal Pireci Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Balıkesir Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Balıkesir Muharrem Hasbi Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Balıkesir Muharrem Hasbi Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://blkmhal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Balıkesir Muharrem Hasbi Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Balıkesir Muharrem Hasbi Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Balıkesir Muharrem Hasbi Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Balıkesir Muharrem Hasbi Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız