İpekyolu Borsa İstanbul Fen Lisesi

Van / ipekyolu

İpekyolu Borsa İstanbul Fen Lisesi
 • İpekyolu Borsa İstanbul Fen Lisesi
  Ekle
 • 57
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavlı
Taban Puanı 412.1595
Yüzdelik Dilimi 4.13
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız/Erkek
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku LGS Puanı Hesapla
İpekyolu Borsa İstanbul Fen Lisesi bir Proje Okuludur.

İpekyolu Borsa İstanbul Fen Lisesi Van ili ipekyolu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

İpekyolu Borsa İstanbul Fen Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa LGS Puanı ile öğrenci alacak. Bu okulu tercih edebilmeniz için 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekir.

İpekyolu Borsa İstanbul Fen Lisesi
Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2021 412.1595 4.13
2020 427.1540 3.92
2019 449.4616 4.46
2018 377.0323 4.79
2017 481.3100 5.18
İpekyolu Borsa İstanbul Fen Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilim bilgisidir.
İlk yerleştirme verileridir.
Okulun Son 5 Yıllık Kontenjan Bilgisi
2022
0
2021
150
2020
204
2019
150
2018
150
İpekyolu İMKB Fen Lisesi, Öğretmen Yetiştirme ve Eğitimi Genel Müdürlüğüne bağlı olarak Van Anadolu İmam Hatip Lisesi ek binasında 2003-2004 eğitim öğretim yılında hizmete açılmıştır. 2003-2004 Öğretim yılında ön kayıtla 48 öğrenci almıştır. Daha sonraki öğretim yıllarında periyodik olarak öğrenci kontenjanlarını artırmıştır. 2006-2007 Öğretim yılında yeni yaptırılan kendi kampüsüne taşınmıştır. İlk mezunlarını 2007 yılında vermiştir. 2010 Yılında öğrencilerimizden biri alanında Türkiye 5., 6. ve 8. olmuştur. 

Okulumuzda 500 öğrenci eğitim ve öğretim görmektedir. 120 kız, 120 erkek olmak üzere toplam 240 öğrencinin barınabileceği pansiyonu, 300 kişinin aynı anda yemek yiyebileceği yemekhanesi, kapalı spor salonu ve 2 açık voleybol basketbol sahası, 07:00-21:30 saatleri arasında hizmet veren kantiniyle tam teşekküllü bir eğitim öğretim yuvasıdır. Okulumuzda 4 idareci, 30 öğretmen, 2 memur, 6 yardımcı hizmetli (hizmet alımı) görev yapmaktadır. 16 derslikli okulumuzda Fizik, Kimya, Biyoloji, Bilgisayar Laboratuarları, Müzik Dersliği, Felsefe ve Resim Dersliği, Öğretmen Zümre odası, Kütüphane, 100 kişilik Konferans Salonu mevcuttur. 

2012 yılından itibaren İpekyou İMKB Fen lisesine dönüştürülmüştür. 2014-2015 Eğitim öğretim yılından itibaren yeni anlayışla Fen Lisesi olarak ilimizin eğitimine katkı sunmaktadır. 

İpekyolu Borsa İstanbul Fen Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız İpekyolu Borsa İstanbul Fen Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Okulun Görselleri
İpekyolu Borsa İstanbul Fen Lisesi
İpekyolu Borsa İstanbul Fen Lisesi
 • Van
  İl
 • ipekyolu
  İlçe
İpekyolu Borsa İstanbul Fen Lisesi
İpekyolu Borsa İstanbul Fen Lisesi
 • Van
  İl
 • ipekyolu
  İlçe
İpekyolu Borsa İstanbul Fen Lisesi
İpekyolu Borsa İstanbul Fen Lisesi
 • Van
  İl
 • ipekyolu
  İlçe
İpekyolu Borsa İstanbul Fen Lisesi
İpekyolu Borsa İstanbul Fen Lisesi
 • Van
  İl
 • ipekyolu
  İlçe

Adres: Şerefiye Mah. Çavuşbaşı Cad. No90 Halk Otobüsleri Son Durak İpekyolu/ VAN

Tel: 04322150949

Fax: 04322155484

web: http://ipekyolufenlisesi.meb.k12.tr

İpekyolu Borsa İstanbul Fen Lisesi ile ilgili 57 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[veli.]

çamaşır makinaları bozuk çocuklar bitlenecek ilgilenen yok temizlik sıfır

2022-02-21 23:01
 
0
 
0
[Altı üstü bir insan]

Okulun merkezde olduğuna kanmayın birçok sıkıntısı var pansiyonun. Naklini yakın zamanda tusba fen lisesine almayı düşünüyorum

2021-11-20 14:41
 
0
 
0
[biri.]

yemek yemek büyük sorun, banyo yapmak sorun, çamaşır makinası bozuk

2021-09-11 09:39
 
0
 
0
[Biri...]

Merhabalar, pansiyon müdürünün
cep numarasını bilen varsa yazabilir mi rica etsem?🙃😊

2021-08-20 11:24
 
0
 
0
Reklam
[Veli123]

Ben okul ile ilgili yorumlara bakayım dedim bilgiden cok tartışma var benim çocuğum türk telekom kazandı çok isteyerek verdik yüzdelik 1.65 ilk tercihti.

2021-07-31 12:55
 
0
 
0
[Tt den İfl ye nakil]

Haddini bil nickli kişi kimseye gelme demeye hakkınız yok demişsin ama imkb guard arkadaşım" yerinizde olsam gelmem " demiş. Eleştirme diyemezsiniz demişsin ben "keşke eleştirsediniz " demişim. Biz kesinlikle o veliye saygısızlık yapmadık ama sen yazılanları çarpıtıyorsun. Keşke eleştirseydiniz dememin sebebi sn. Velinin eleştirme yapmayıp bahane uydurmasıdır (yok müdür odası niye 2. Katta , yok müdür niye odasında,yok başarı tablosu niye 2. Katta, yok ben soru sormadan niye bana cevap vermiyorlar?) eleştiri kelimesini bi kere dahi olsa duymuş bir çocuk bile bunun eleştiri olmadığını bahane olduğunu bilir. O veliye yine sesleniyorum keşke ELEŞTİRSEDİNİZ. gelelim sana o veliye hiçbir saygısızlık yapmamışken senin böyle sözcükleri çarpıtıp atarlanman beni şaşırttı ta ki tt her şeyiyle en iyi demene kadar alttaki yorumu ben attım oku ve araştıradabilirsin tübitakta başta olmak üzere bir çok şeyde biz bölgeyi temsil ediyoruz tabiki senin gibi her şeyde biz en iyiyiz diyemem. Bende tt den nakille İfl ye geldim (telekom hakkında bir eleştiri yapiyim) o okulda bir sıkıntı vardı eğitimi açıdan sanki öğrenciyi pek önemsemiyorlardı bu yüzdende öğrenciler o kadar masraf yapıp(özelikle servis çok pahalıydı) o okulda kalmak istemiyordu. Sayısal verilerle kanıtlayacak olursak tt den bu sene 150 kişilik kadrodan yaklaşık 100 kişi mezun oldu . Her şeyiyle en iyi okul ya 1/3 öğrencisi (mezun olmadan önce) çoğunlukla kolej ve imkb ye nakil vermişler hani her yönüyle en iyi ya nasıl da öğrencileri telekomda kalmak istemiyor başka okullara gidiyor bu bir çelişki değil mi ?

2021-07-14 18:29
 
0
 
0
[HADDİNİ BİL]

Gençler, aşağıda ELEŞTİRİ yapan her kimse siz onun eleştirilerine saygı duyacaksınız; HADDİNİZİ BİLİN, hiçkimseye gelme veya eleştirme demeye hakkınız yok. Besbelliki TT FEN imkb’den çok daha iyi, hem de herşeyiyle. Size tavsiyem kimseyi ilahlaştırmayın, bir okulu takım tutar gibi tutmayın, bir idareciyi veya öğretmeni ilahlaştırmayın, eleştirinin faydası var zararı yok. Evet eleştiren kişi haklı. TT Fenin başarısı tesadüf değilki. Tablolar ortada. Buyursun herkes mukayese etsin. Okul idareleri eleştirilsinki kalite artsın, rekabet artsın. Asıl zarar yalakaliktan gelir. Eleştiri bir nimettir. Eleştiri karşısında alınganlık yapan insan eksik insandır. Gençler eleştirmeli, kapalı toplum geri kalan toplumdur. Korumacı olmayın, eleştirel yaklaşın, herşeye...

2021-07-14 01:12
 
0
 
0
[Tt den İfl ye nakil]

Eleştiri nickli veliye yazıyorum ben telekomdan imkb ye nakil verdim ve idaresindende öğretmenlerindende eğitimin dende memnunum keşke eleştirsediniz okulu ama siz bahane uyduruyorsunuz yok gurur tablosu niye 2. Katta müdür niye odasında bunlar BAHANE . Demişsinizki güzel üniversitelere gidemiyorlar kusura bakmayın ama burası Marmara bölgesi değil van erzurum batman kars hem imkb hemde telekom için çoğunlukta gidilen şehirler ikisininde gurur tablosunu gördüm ayrıca bizim okuldanda hacettepe cerrah paşa tıp ve İTÜ oddü mühendislik çok çıktı diyorsunuz ya niye ilk katta değil gurur tablosu ? İlk katta bilim sergimiz ve okulun akademik ve sportif başarı kupa ve plaketleri olduğu için ilk katta yer kalmadı. Yine demişsiniz ki tt nin okul müdürü bahçede imkb ninki odada bizimkinin işi var çalışıyor tt ninkide işi yok . 2 okulu görmüş biri olarak diyorumki buranın eğitim sistemi tt ye bin çeker oradaki hocalar sadece ders anlatıp geçiyorlardı ne test çözümü ne konuyu kavrama adına başka bir şey yoktu bende bu durum rehavete yol açtı ve konulardan bir haberdim(şu an yaz kursunda telafi etmeye çalışıyorum ) bi tt den ifl ye geçen bir arkadaşımla konuşurken imkbnin eğitimde daha sıkı olduğunu söyledi ve ben nakil verince babamı veli grubuna kaydettiler soru çözüm gruplarında beni kaydettiler (tt deki hocalara soru attığımızda bile çözmüyorlardı) derse katılmassak veliye bildiriyorlardı ve test çözüyorduk konudan sonra özellikle ünite sonunda kendi hazırladıkları sorulardan oluşan fasikülleri yolluyorlardı . Hocalarda tt ye göre iyidi anlatma şekilleri vb merkezdekiler için kesinlikle imkbyi öneririm 2 okulda gitmiş biri olarak . Son olarak yazmışsınız ki tt vanın en iyisi şöyle söyliyim bu okul o yargıyı 2018 de kırdı 2019 yks de (ilk fen lisesi mezunu olmasına rağmen) telekoma fark attı keza tübitakta bölgenin en çok derece alan okulu (ayrıca 1 tanede Türkiye finaline kalan öğrencimiz var bu sene) oldu oxfordun yaptığı ingilizce yarışmasında bölge 1. Si Türkiye 6. Oldu zeka oyunlarında bölge 1.liği ve daha fazlası kısaca biz artık telekomla yarışmıyoruz malatya erzurum elazığ la yarışıyoruz

2021-07-13 21:00
 
0
 
0
[İMKB Guard]

"Eleştiri" nickli veliye yazıyorum bunları 1.Bu okul özel okul değil müdürünün de sizi karşılama gibi bir görevi yok müdürümüz çok girişimci bir insan sizin gibi velilerle zaman kaybetmeyip okulu geliştirmeye çalışıyor.Zaten bizim okulumuzun reklama ihtiyacı yok hepimiz okulumuzu sevdiğimiz için her yerde tavsiye ediyoruz
2.İnsanların 4 yıllık emeğine gereksiz boş üniversiteler diyemezsiniz ki bu üniversiteler TIP fakültesi ilk 20.000´e giren seçkin insanlar sadece kazanabiliyor ayrıca bizim okulumuzda da iyi yerler kazanan insanlar var.Gurur tablolarının yerine de takılmanız çok saçma biz öğretmenler odasına soru sormaya giderken hep o tabloları görüyoruz ve motive oluyoruz.Böyle saçma bir şeye takılmanız bile sizin ne kadar sorunlu bir veli olduğunuzu gösteriyor.Lütfen çocuğunuzu bizim okulumuza yazdırmayın çünkü yazdırırsanız sürekli saçma sapan şeyler için okul idaresini rahatsız edecek gibi bir haliniz var.
3.Müdüreye "doktorasını bitirmiş bir hanımefendi" ifadesi aşağılayıcı bir ifade olmuş gibi yerinizde olsam çocuğumu bu okula yazdırmam yorumunuzun tarihinden hangi veli olduğunuz az çok tahmin edilebilir bu durumda da bu okulu tercih etmeniz bence yüzsüzlük olur.
Her ne kadar 1.5 yıldır okula gitmesem de okulumu çok seviyorum devletin yanlış uygulamaları yüzünden haklı olarak özel okula geçen çok arkadaşımız oldu ama onlarla da hala görüşüyoruz hiçbiri de okul kötü olduğu için değil okula gidemedikleri için ayrıldı.

2021-07-13 10:24
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 58

Van Türk Telekom Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 57

İpekyolu Borsa İstanbul Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 54

Tuşba Türkiye Odalar Ve Borsalar Birliği Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 9

Niyazi Türkmenoğlu Anadolu Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 64

Erciş Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 17

Kazım Karabekir Anadolu Lisesi Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde İpekyolu Borsa İstanbul Fen Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Sorular Cevaplar
İpekyolu Borsa İstanbul Fen Lisesi kaç puan 2022 412.1595
İpekyolu Borsa İstanbul Fen Lisesi kaç kişi alıyor? Son 5 yıllık kontenjan bilgisi yukarıda belirtildi.
İpekyolu Borsa İstanbul Fen Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
İpekyolu Borsa İstanbul Fen Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Evet. Sınavla öğrenci alan proje okuludur.
İpekyolu Borsa İstanbul Fen Lisesi Yatılı mı? Kız ve Erkek Pansiyonu Var.
İpekyolu Borsa İstanbul Fen Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
İpekyolu Borsa İstanbul Fen Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan İpekyolu Borsa İstanbul Fen Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://ipekyolufenlisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda İpekyolu Borsa İstanbul Fen Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. İpekyolu Borsa İstanbul Fen Lisesi yorumları okuyabilir, İpekyolu Borsa İstanbul Fen Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. İpekyolu Borsa İstanbul Fen Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız