Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Merkezi Sınav
03562764194
03562757036
Adres Cumhuriyet Cad. Osmangazi Mah. No100
MEB logo Tokat / Turhal
Turhal Şeker Fen Lisesi

http://turhalsfl.meb.k12.tr
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Kontenjan Sayısı 90
Taban Puanı 343.3001
Yüzdelik Dilimi Güncelleniyor...
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar

Turhal Şeker Fen Lisesi Tokat ili Turhal İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Turhal Şeker Fen Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Turhal Şeker Fen Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor. Aşağıdaki tabloda Turhal Şeker Fen Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Turhal Şeker Fen Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Turhal Şeker Fen Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Turhal Şeker Fen Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Turhal Şeker Fen Lisesi Taban Puanı 343.3001 -
2017 Turhal Şeker Fen Lisesi Taban Puanı 460.0350 13.0400
2016 Turhal Şeker Fen Lisesi Taban Puanı
446.9657 9.2900

Turhal Şeker Fen Lisesi, Mülkiyeti Turhal Şeker Fabrikası na Ait, 1940 Yılında İlkokul Olarak İnşa Edilmiş İki Katlı Binanın Mahalli İmkânlarla Onarımı Yapılarak 2003/2004 Öğretim Yılında, 48 Öğrenci İle Eğitime Açılmıştır.

12 Derslik kapasitesi ile eğitim-öğretim hizmetine devam eden okulumuzda aynı zamanda bir Bilgi Teknolojileri sınıfı, kütüphane, Labaratuvar, Sunu Sınıfı ve 150 Kişilik bir konferans salonu da bulunmaktadır. Okulumuzda yer alan 12 derslik, teknlojik imkanları azami ölçüde kullanabilecek şekilde dizayn edilmiştir.

 • Öğretmen Sayısı : 23
 • Rehber Öğretmen Sayısı : 1
 • Öğrenci Sayısı : 327
 • Öğretim Şekli : tekli öğretim
 • Ders Başlama ve Bitiş Saati : 08:00-16:00
 • Derslik Sayısı : 12
 • Fen Laboratuarı Sayısı : 1
 • Yabancı Dil : ingilizce
 • İnternet Bağlantısı : ADSL (1 Mbit)
 • Konferans Salonu : 1
 • Kütüphane : 1
 • Pansiyon Bilgisi : Okulumuza ait pansiyon yoktur ancak şehir dışından gelen öğrencilerin kalabileceği devlet yurtları vardır
 • Isınma Şekli : kalorifer
 • İl ve İlçe Merkezine Uzaklık : Tokat il merkezine 45 km uzaklıkta

BAŞARILAR

2018 Üniversite yerleştirme sonuçlarına göre okulumuz öğrencileri 6 tıp fakültesi 3 hukuk fakültesi 7 mühendislik fakültesi ve diğer fakültelere yerleşme başarısı gösterdiler. Turhal Şeker Fen Lisesi Turhal Şeker Fen Lisesi Turhal Şeker Fen Lisesi Turhal Şeker Fen Lisesi Turhal Şeker Fen Lisesi Turhal Şeker Fen Lisesi Turhal Şeker Fen Lisesi

Turhal Şeker Fen Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Turhal Şeker Fen Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Turhal Şeker Fen Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Turhal Şeker Fen Lisesi'nin başarılarını, Turhal Şeker Fen Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: 03562764194
Okulun Faxı: 03562757036
Okulun Adresi: Cumhuriyet Cad. Osmangazi Mah. No100

Bu okula 3 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Önemli: Tokat Turhal Şeker Fen Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Turhal Şeker Fen Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Turhal Şeker Fen Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Turhal Şeker Fen Lisesi taban puanı 2019 , Turhal Şeker Fen Lisesi yüzdelik dilimi, Turhal Şeker Fen Lisesi yorumları, Turhal Şeker Fen Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Turhal Şeker Fen Lisesi nerede?, Turhal Şeker Fen Lisesi üniversite başarısı, Turhal Şeker Fen Lisesi formaları, Turhal Şeker Fen Lisesi adresi, Turhal Şeker Fen Lisesi başarıları, Turhal Şeker Fen Lisesi Tokat, Turhal Turhal Şeker Fen Lisesi

google+ google+ google+