Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Merkezi Sınav
5055574601
0
Adres ALİGÖR MAH. İPEKYOLU CADDE NO68 PK63800 SURUÇ/ŞANLIURFA
MEB logo Şanlıurfa / Suruç
Suruç Fen Lisesi

http://surucfenlisesi.meb.k12.tr
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Kontenjan Sayısı 150
Taban Puanı 294.0173
Yüzdelik Dilimi Güncelleniyor...
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Kız/Erkek
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar

Suruç Fen Lisesi Şanlıurfa ili Suruç İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Suruç Fen Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Suruç Fen Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor. Aşağıdaki tabloda Suruç Fen Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Suruç Fen Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Suruç Fen Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Suruç Fen Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Suruç Fen Lisesi Taban Puanı 294.0173 -
2017 Suruç Fen Lisesi Taban Puanı 439.5304 20.1200
2016 Suruç Fen Lisesi Taban Puanı
413.3133 17.1700

  • Öğretmen Sayısı : 25
  • Öğrenci Sayısı : 450
  • Öğretim Şekli : NORMAL
  • Ders Başlama ve Bitiş Saati :
  • Derslik Sayısı : 32
  • YKonferans Salonu : 1
  • Spor Salonu : 1
  • Yemekhane : 1
  • Kütüphane : 1
Suruç Fen Lisesi Suruç Fen Lisesi Suruç Fen Lisesi

Suruç Fen Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Suruç Fen Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Suruç Fen Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Suruç Fen Lisesi'nin başarılarını, Suruç Fen Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: 5055574601
Okulun Faxı: 0
Okulun Adresi: ALİGÖR MAH. İPEKYOLU CADDE NO68 PK63800 SURUÇ/ŞANLIURFA

Bu okula 217 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Önemli: Şanlıurfa Suruç Fen Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Suruç Fen Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Suruç Fen Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Suruç Fen Lisesi taban puanı 2019 , Suruç Fen Lisesi yüzdelik dilimi, Suruç Fen Lisesi yorumları, Suruç Fen Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Suruç Fen Lisesi nerede?, Suruç Fen Lisesi üniversite başarısı, Suruç Fen Lisesi formaları, Suruç Fen Lisesi adresi, Suruç Fen Lisesi başarıları, Suruç Fen Lisesi Şanlıurfa, Suruç Suruç Fen Lisesi

google+ google+ google+